ODEMYKÁNÍ JIZERY 2018

0

V sobotu 7. dubna uspořádala společnost SUNDISK každoroční vodácké odemykání Jizery. V Malé Skále, v areálu Žluté plovárny, byl pro návštěvníky přichystán bohatý program. Krásné počasí pomohlo vysoké návštěvnosti, pohádkovou procházku do Líšného absolvovaly stovky rodin s dětmi. V prostorách Žluté plovárny si mezitím ostatní návštěvníci poslechli mladé umělce ze Studia KOKOS, využili prvního grilování a nejmenší děti si zadováděly na skákacích hradech.

Vrcholem dne bylo slavnostní odemčení Jizery, které bylo letos hodně netradiční. Klíč od řeky byl totiž slaněn ze skály, což byla pro diváky zajímavá podívaná. Dále byl předán lodníkovi, který po chvilkovém přemlouvání vodníka přece jen mohl Jizeru odemknout.

Po oficiálním zahájení vodácké sezony na Jizeře byl připraven očekávaný závod dvojic v kombinaci splutí řeky do Křížků a zpátky na koloběžce. Absolutními vítězi se v rekordním čase 18:01 min. stali Ladislav Ouhrabka a Tomáš Běloch. Velkou poctu si zaslouží účastníci, na které se při prezenci už nedostalo, a tak druhou půlku trasy běželi. Vedli si vážně skvěle.

Tak popřejme vodákům dobrou sezonu a Ahoooj!
Aleš Zemín, ales.zemin@sundisk.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.