BOHATÁ NABÍDKA OSLAV DNE VÍTĚZSTVÍ V TURNOVĚ

0

Město Turnov srdečně zve na oslavy Dne vítězství, které se letos uskuteční již v pátek 4. května. Den oslav vítězství si letos připomene 73. výročí Pražského povstání a osvobození Československa a vítězství nad fašismem. Program bude probíhat na několika místech ve městě.

V průběhu dne bude na náměstí Českého ráje k vidění historická vojenská technika. V 10.00, 11.00 a 14.00 se také uskuteční rekonstrukce „boje o Spořitelnu“. Ukázku historické události představí spolek SPVH Sever 2013. Přesně v poledne proběhne ve Skálově ulici tradiční pietní vzpomínka s kladením věnců a zapálením svíček u pomníku padlých.

Letošní ročník oslav vítězství je rozšířen o program Hasičské slavnosti svatého Floriana, která bude probíhat po celý den na centrálním parkovišti Na Lukách. Pro děti z mateřských a základních škol bude připraven v dopoledních hodinách. Po celý den budou k vidění ukázky historické i moderní hasičské techniky. Slavnostní zahájení hasičské slavnosti proběhne ve 13.00 hodin. V odpoledních hodinách budou k vidění ukázky práce hasičů, mezi kterými bude například likvidace požáru, zásah u dopravní nehody nebo ukázka dětského hasičského útoku. Na místě bude stánek pro školy s preventivním programem „Soptík“. Během oslav bude hrát živá hudba a chybět nebude ani občerstvení, které bude opět v režii hasičů. (V průběhu dne nebude na centrálním parkovišti možné zaparkovat.)

V rámci květnových oslav je vyhlášena kampaň Vlajka pro republiku. Starosta města takto nabízí obyvatelům zdarma české státní vlajky a vybízí je k jejich vyvěšení na budovách a domech ve městě. Vlajky jsou k dispozici na sekretariátu kanceláře starosty města do pondělí 7. května 2018.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.