Víkendové pozvánky

0

Dva koncerty před Střelnicí, kapela Škwor na Malé Skále, Středověký víkend v nové podobě na Valdštejně. V neděli Den Geoparku Českého ráje v Sedmihorkách. Ze sportu potom fotbalová generálka na nadcházející ročník ČFL v Přepeřích a turnaj v malé kopané tamtéž.

Ze standardní nabídky Turnovského léta jsou zde sobotní jízdy historických vlaků Českým rájem (ZDE) a celodenní program na Dlaskově statku. V neděli je na dopoledne připravena prohlídka kostela sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích (9.00–12.00). Loutkáři hrají pro děti na Dlaskově statku (11.00, 13.00 a 15.00 hodin).
Program letního kina najdete ZDE.

Pátek 23. července
* Turnovské léto 2021: MACKIE MESSER KLEZMER BAND. Turnovská kapela volně interpretující židovské písně ze střední a východní Evropy. Koncert před KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstup volný. (Vzácným hostem dnešního koncertu na Střelnici bude Hana Sternlicht, 91letá dáma, která přežila tři koncentrační tábory. Žije v Izraeli, ale momentálně je na skok v České republice.)
* Malá Skála 2021 live: ŠKWOR. Seriál koncertů ve fotbalovém areálu. Otevření areálu v 18.00 hodin, začátek ve 20.00 hodin. Více informací na www.maloskalskanoc.cz.

Sobota 24. července
* Turnovské léto 2021: RŮZNÁ DOBRÁ SPOLEČNOST. Petr Kostka, Ondřej Zlevor a Jarda W. Kotek v programu, v němž zazní skladby J. S. Bacha, L. Cohena, A. Piazzolly a L. Armstronga. Koncert před KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstup volný.
* GENERÁLKA NA ČFL, fotbal: FK Přepeře – FK Velké Hamry. Začátek v 10.15 hod.
* MALÁ KOPANÁ / FC Přepeře pořádá na hřišťátku na návsi tradiční Pouťový turnaj mužů ve fotbálku. Přihlášky týmů na tel. 737 519 251 – max. 12 týmů! Hodnotné ceny a bohaté občerstvení zajištěny. Další info na http://m.fc-prepere.webnode.cz/prepersky-turnaj

Sobota 24. a neděle 25. července
* HRAD VALDŠTEJN: Středověký víkend na hradě. Víkend plný středověku. Rytířské turnaje a katovská dílna v podání šermířské a divadelní skupiny Nostra Ex. Dobovou hudbu zajistí skupiny Dura Nux a Capella Rederna.

Neděle 25. července
Den Geoparku Český ráj 2021. Uskuteční se od 10.00 hodin v Autocampu Sedmihorky. Pro návštěvníky je připravena řada aktivit zaměřených na geologické dědictví Českého ráje – rýžování granátků, broušení drahých kamenů, mletí obilí na kamenném mlýnku nebo výroba šperků z kamenů a mnoho dalších. S životem v době kamenné seznámí návštěvníky pračlověk. Na večer je připravena přednáška s promítáním o zajímavých geologických lokalitách Českého ráje. Akce je určena především pro rodiny s dětmi, vstup je volný. Den Geoparku pořádají Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Českého ráje v Sedmihorkách s finanční podporou Libereckého kraje. Program a více informací najdete na www.geoparkceskyraj.cz, www.sevceskyraj.cz.

Úterý 27. července
* Turnovské léto 2021, Divadlo Na Terase: VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI. Dojemná a vtipná interaktivní inscenace o hledání důvodů proč žít. Hraje: Daniel Krejčík (OLDstars). Letní scéna na terase KC Střelnice od 19.00 hodin.

Středa 28. července
* CHINASKI – Léto pod širým nebem 2021. Letní kino Turnov od 20.15 hodin, vstupné od 590 Kč.

KULTURA, SPORT, KINO A VÝSTAVY

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.