POZOR NA ZMĚNU JÍZDNÍCH ŘÁDŮ

0

V neděli 12. prosince nás opět čeká změna jízdních řádů, proto než vyrazíte na cesty, seznamte se s novinkami. V autobusové ani železniční dopravě nedochází k nějakým radikálním změnám. V autobusové dopravě bude mj. zrušen jeden pár nevyužívaných spojů mezi Turnovem a Libercem (v 9.00 hodin z Liberce a ve 12.00 hodin z Turnova), naopak vznikne nové večerní spojení v 19.00 hodin z Prahy do Turnova v pracovních dnech, a to na lince Jablonec nad Nisou – Praha.

Na většině příměstských spojů budou zkráceny jízdní doby, takže se zvýší průměrná cestovní rychlost. V Turnově bude podle manažera pro osobní dopravu ČSDA Semily Jana Křiklána (od prosince se název společnosti mění na BUS LINE SEMILY) zrušeno zajíždění jedné z příměstských linek do Nudvojovic. Zde obyvatelé zavedení spoje požadovali, ale nikdo ho nevyužíval.
S platností nového jízdního řádu dochází po mnoha letech ke změně vedení trasy linky Ohrazenice – Maškova zahrada – U Karla IV. – Nemocnice – Maškova zahrada – Ohrazenice (tzv. „Plusák“). Autobus bude nově dvakrát během jedné hodiny obsluhovat zastávku v Granátové ulici v sídlišti Výšinka. Velkou výhodou této linky je pravidelnost. To znamená, že cestující mezi 7. a 19. hodinou ve všedních dnech může využít autobusu vždy ve stejném intervalu. V případě zastávky v Granátové ulici to znamená, že vždy 9 minut po celé hodině bude cestující mít možnost jet směrem k nemocnici, vždy 25 minut po celé hodině bude možný odjezd směrem k nádraží. Vzhledem k časové náročnosti bude nutné jednou během hodiny vynechat zastávku Maškova zahrada u prodejny Penny market. Drobnou změnou je ještě poslední spoj linky, který v 18.25 hodin pojede z Granátové ulice  přes zastávku U masny na autobusové nádraží. Tyto změny potěší především všechny obyvatele domu s pečovatelskou službou na Výšince, resp. obyvatele celého sídliště, protože nyní se přímo dostanou k nemocnici (dosud museli absolvovat okružní jízdu kolem celého města a ještě v Ohrazenicích podruhé zaplatit!).

 

V železniční dopravě dochází od neděle 12. prosince opravdu je k minimálním změnám. Například dva večerní spoje mezi Turnovem a Libercem pojedou jen o víkendech, ve směru z Turnova na Jičín, Mladou Boleslav a Starou Paku ke změnám nedochází…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.