MATEŘSKÉ CENTRUM SPIRÁLKA OSLAVILO SVÉ PRVNÍ NAROZENINY

0

Když jsme na počátku roku 2014 otevřeli, byli jsme plni očekávání a nadšení. Měli jsme sen, který se stal skutečností. V současnosti si u nás hraje v průměru 15 až 20 dětí denně. Děti jsou ve věku od 2 do 5 let. Pečuje o ně šest usměvavých včelek (tak nám děti říkají). Komunitní MC nám otevírá zajímavé možnosti – rodiče jsou s dětmi kdykoliv mají čas a chuť. Pořádáme mnoho společných akcí, například pravidelné čtení rodičů či prarodičů dětem, výtvarný kroužek, dramatický kroužek a jógu.

V poslední době si rodiče i děti oblíbili společné dílničky. Dlabali dýně, vyráběli draky, lampionky, adventní věnce, zdobili perníčky, oslavili Vánoce, vyrobili si masky a vydováděli se na karnevale. Také jsme společně oslavili několikery narozeniny. Pravidelně se scházíme na besídkách. Byli jsme na výletě v Jičíně – městě pohádek, který pro nás připravila babička jednoho z našich dětí. Součástí školky je i vlastní zahrada, kam si chodíme hrát, když nám to počasí dovolí. Každý den jsme venku na procházce. Spirálka se přizpůsobuje potřebám dětí. Rozvíjíme děti ve všech směrech a oblastech podobně jako v tradičních školkách.

Na otázku, co by napsal o naší Spirálce, nám Dominik (starší bratr Matýska, který k nám chodí) řekl: „Nejvíc se mi líbí, že se na vycházce paní učitelky věnují dětem a že je dobře zajištěna jejich bezpečnost, chodí 3 – 4 učitelky. Taky se mi líbí, že je hodně akcí a že se tady děti hravou formou hodně naučí, třeba i na hasičích, to bráchu baví nejvíc. O děti je fakt dobře postaráno, třeba tím, že se nemůžou samy dostat ven na ulici.“

Přijďte se k nám podívat, u nás jsou dveře stále otevřené.
Kdo o nás ještě neslyšel a měl by zájem se k nám podívat, najde nás v ulici A. Dvořáka 2243, pod městským úřadem přímo u zastávky MHD. Provozní doba je od 7.00 do 17.00 hodin. Kontaktní osobou je Jana Štantejská (tel. 721 163 204, e-mail: reditelka@spiralaturnov.eu ).

Děti přijímáme dle potřeb rodičů i v průběhu školního roku.
Kolektiv MC Spirálka

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.