DRAMA V LIBERCI SE ŠŤASTNÝM KONCEM

0

LEDNÍ HOKEJ/ Dávno jsou doby, v níž si liberecký Slavoj pohrával s turnovskými lvy jako kočka s myší. Ač se o návrat k nedávné historii reprezentanti krajského města zdatně pokoušeli, Turnovští jim vypálili zamrzlý „rybník“ druhé zimní arény. A to ještě tři minuty před koncem prohrávali, mj. i díky dvěma trestným střílením, dokonce o dvě branky!

* HC Slavoj Liberec – HC Turnov 1931 3:4 (1:0, 2:1, 0:3). Branky 32. Vondráček, 57. Maděra, 59. Kysela, 59. Kotyza, rozhodčí Novák – Krejbich a Serbus, vyloučení 8:6, využití 1:1, oslabení 0:1, diváků 50. Sestava: Brunát – Duda, Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Zbroj, Zákoutský Petr, Šimůnek Jakub – Kotyza, Švík, Hujer – Suska, Maděra, Kysela – Hanuš, Vondráček, Šimůnek Jiří.

Hosté v roli papírového favorita nastoupili s elánem, a byť se z obou stran nehrál příliš pohledný hokej, první třetina byla jasně v jejich režii. Bohužel svou převahu nedokázali vyjádřit góly. To Liberečtí bez svého lídra Herdy na tom byli sice obdobně, ale v 16. minutě se mohli po Jiřím Tomíčkem proměněném trestném střílení radovat z těsného vedení. A pro hosty z Českého ráje bylo ještě hůř, protože ve střední části hry se Slavoj herně zvednul a z přihrávky Dudy zvýšil ve 21. minutě náskok domácích Bláha.
„Druhá třetina se nám moc nevydařila, ale jsem rád, že to po druhém poněkud neprůkazném trestném střílení naše mužstvo nezabalilo a zápas nakonec zvrátilo ve svůj prospěch,“ byl spokojen na mači přítomný místopředseda správní rady HCT Petr Soudský, který pochválil výpomoc Petra Zákoutského a hlavně také turnovské fans, kteří tvořili celé dvě třetiny přítomného diváctva. To totiž nevzalo po třetí brance Peřiny z dalšího penaltového nájezdu na Brunáta na vědomí rozdíl ve skóre, za což se jim dostalo kompenzace v podobě rychlé reakce Vondráčka. Ten totiž v téže minutě za asistence Maděry snížil na 3:1, a nakopl tak své spoluhráče k cestě za obratem. Po akci založené Dudou pak sám vrátil v 57. minutě gólovou nahrávku Maděrovi, a na ledě se po jeho kontaktní trefě začaly dít věci. Turnovští už v té době bojovali také za tři stehy zraněného Susky a díky přesilovkám se prostříleli až k důležité výhře, kterou v posledních minutách zařídili Kysela s Kotyzou. „Takhle otočené utkání nás hodně povzbudilo před derby s Lomnicí, takže bude asi dost zajímavé,“ dodal trenér Libor Šlechta.

Ostatní výsledky – 10. kolo: Varnsdorf – Frýdlant 5:6, Č. Lípa – Lomnice 2:8, Jičín – Slavoj Liberec 7:5, 11. kolo: Jičín – Lomnice 6:4, Frýdlant – Č. Lípa 7:2, Varnsdorf – Slavoj Liberec 4:2.

1. HC St. stroje Jičín 9 9 0 0 0 67:19 27
2. HC Frýdlant v Č. 9 8 0 0 1 52:27 24
3. HC Turnov 1931 9 5 0 0 4 40:36 15
4. HC Lomnice n. P. 9 4 0 0 5 42:49 12
5. HC Slavoj Liberec 9 3 0 0 6 45:50 9
6. HC TS Varnsdorf 9 3 0 0 6 30:50 9
HC Česká Lípa 10 0 0 0 10 30:75 0