Víkendové pozvánky

0

Otevření expozice horolezectví v turnovském muzeu (ZDE), Maloskalský jarmark (ZDE), svěcení zvonu v kapličce na Prackově (ZDE), 100 let fotbalu v Sedmihorkách (ZDE)…

Sobota 7. září
* SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ EXPOZICE HOROLEZECTVÍ – Z ČESKÉHO RÁJE NA VRCHOLY SVĚTA v areálu Muzea Českého ráje: 14.00 hod. – slavnostní otevření expozice, 15.00–19.00 hod. – komentované prohlídky expozice.
* HRAD VALDŠTEJN: VARHANNÍ KONCERT RADKA REJŠKA. Tradiční koncert hudebního skladatele a varhaníka Radka Rejška, který vystoupí v kapli sv. Jana Nepomuckého při příležitosti oslav Dnů evropského dědictví. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 90 Kč.
* IX. POHÁDKOVÁ NOC NA HRADĚ ROTŠTEJNĚ ANEB POJĎTE S NÁMI ZA POHÁDKOU. Program:
– 17.00 Zpíváme si pro radost a opékáme buřtíky či jiné laskominy ze zásob ctěného návštěvnictva.
– 18.00 Vítáme tě, pohádko! Přivítáme na svět novou knížku Pohádky, pověsti a poudačky Panství Rotštejnského II. Pohádková prohlídka hradu, možná přijde i sám Luciper a přečte mimořádně hodným dětem pohádku u vchodu do pekla.
– 19.30 Večerní prohlídka hradu pro dospělé, posezení u ohně (do zhruba 21.00 hodin).
V případě deštivého počasí se akce nekoná.
* KORUNA HIMALÁJE. Přednáška horolezce Radka Jaroše. Čtrnáct nejvyšších hor naší planety, čtrnáct velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů. Stanout na všech hlavních vrcholech: výzva, která budila, budí a bude budit respekt v každém horolezci, který upíše svoji duši nejvyšším horám. V roce 2014 Radek Jaroš úspěšně vystoupil na vrchol K2 a stal se teprve 15. člověkem na světě a prvním Čechem, který získal „Korunu Himálaje“, tedy výstupy na všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje. Přednáška vychází z jeho více než 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce. Kino Sféra od 19.00 hodin. Vstupné 250 Kč, 150 Kč senioři a děti do 12 let. Předprodej vstupenek a informace: patrikspringer@email.cz  nebo na nevyhostena.v@email.cz, tel. 724 212 886.

Neděle 8. září
* IX. OBNOVENÁ STAROČESKÁ POUŤ KE 100. VÝROČÍ POSTAVENÍ KAPLE PANNY MARIE V PRACKOVĚ se slavnostním vysvěcením nově odlitého zvonu.
Program (orientační časy):
– 12.00 hod. – Zahájení poutě hudební produkcí manželů Evy a Bohuslava Lédlových z Turnova spolu se saxofonistou Josefem Žemličkou ze Sobotky. Pozdravy představitelů obce, kraje a Senátu, pozdravy duchovních v rámci regionu (ekumenické setkání).
– 14.00 hod. – Slavnostní vysvěcení zvonu František Mgr. Radkem Jurnečkou, arciděkanem libereckým. Vystoupení Spolku paní a dívek z Jilemnice.
– 16.00 hod. – Dechová kapela SlaKreBi Band.
Tradičně budou nabízeny regionální výrobky na stáncích, domácí občerstvení, klobásky, nebude chybět točené pivo a nealko. Pro děti: jízdy na koních, dřevěný kolotoč a oblíbený flašinet. Prožijte nezapomenutelné odpoledne na úpatí bájné hory Kozákov! Srdečně zve Spolek přátel prackovské kapličky.

Sportovní pozvánky:

Sobota 7. září
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Železný Brod, I. A třída: Jenišovice – Hejnice, Semilsko-OS: Tatobity – Studenec B (vše 17.00).

Neděle 8. září
* FOTBAL / Jablonecko-OP: Jenišovice B – Tanvald, Malá Skála – Hodkovice B, Semilsko-OS: Rovensko B – Zálesní Lhota (vše 17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.