VÍKENDOVÝ SPORTOVNÍ SOUHRN TURNOVSKA: HOKEJ, BASKETBAL, FLORBAL, FOTBAL, VOLEJBAL

0

Tohle období má rád každý sportovní fanoušek. Soutěže postupně začínají pro všechny halové sporty, venku se dá zajít na fotbal, všechny sportovní oddíly jsou na úvod sezony nažhaveny. Prostě babí léto sportu přeje. A i když je teprve konec září, začal nový ročník soutěže také hokejistům. O posledním zářijovém víkendu byl zahájen 6. ročník Nejvyšší pojizerské hokejové ligy, BHK Turnov se po loňském neúspěchu, kdy hned na počátku sezony musel vzdát účast v krajské hokejové soutěži kvůli problémům s dojížděním hráčů (při neexistenci zimního stadionu v Turnově hrál BHK Turnov „domácí“ zápasy v Liberci a v Jičíně), zahájil novou sezonu jako účastník Lomnické hokejové ligy.

Výsledkový servis:

* BASKETBAL

Muži A týmu vstoupili v neděli 27. září do nové sezony porážkou: Sokol Hradec Králové B – Turnov 73:56 (14:17, 39:35, 56:49). K úvodnímu zápasu Východočeské ligy vyjeli muži do Hradce Králové bez loňských opor (Feštr, Velda, Brunclík) a také bez svého trenéra Tomáše Mareše.

Začátek utkání se Turnovským vydařil a po prvních osmi minutách vedli 13:6. Pak se nám ale přestal dařit doskok především pod vlastním košem. Chyběl potřebný důraz. Přesto byl první poločas velice vyrovnaný. Na začátku druhé půle si soupeř vytvořil mírný náskok, který udržoval. Ve čtvrté čtvrtině se vyfauloval tahoun turnovského mužstva Honza Jiříček a o výsledku tak bylo prakticky rozhodnuto. Mladý tým pod taktovkou Milana Cvrčka podal bojovný výkon, který však nestačil na vyzrálejšího soupeře. Body: Jiříček 28, Bartoň 10, Petřivý 7, Nejedlo 4, Jeníček 4, Cvrček 2, Pospíchal 1, Kaněra. Trestné hody: 15/12(80%).

* FLORBAL

Sobota 26. září – 1. liga dorostenců (odehráno v Ústí nad Labem)

TJ Turnov – USK Slávie Ústí nad Labem 2:14

Floorball club Liberec – TJ Turnov 7:2

Neděle 27. září

– 3. liga mužů (odehráno v Lovosicích)

TJ Turnov – TJ Sokol Koberovy 5:0

TJ Lovochemie Lovosice Veterans – TJ Turnov 1:5

– Pražská liga dorostenek (odehráno v Praze Čakovicích)

Tatran Střešovice – TJ Turnov 2:3

TJ Turnov – x3m team SSK Future 1:0

TJ Turnov – SK Praha 4 Děkanka Praha 2:0

– Liberecká liga starších žáků (odehráno v Turnově)

1. FBK Campus Jablonec nad Nisou – TJ Turnov 2:5

TJ Turnov – Floorball club Liberec 2:8

– Liga žákyň- divize IV (odehráno ve Rtyni v Podkrkonoší)

F.B.C. Nové Město nad Metují – TJ Turnov 7:0

TJ Turnov – ZŠ Strž TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem 0:4

TJ Turnov – F.B.C. Nové Město nad Metují B 5:2

* FOTBAL

Divize C. FK Pěnčín-Turnov – AFK Chrudim 0:2 (0:0), hráno v neděli 27. září. V první půli měla šance obě mužstva, druhou půli začali domácí aktivně, v 56. minutě se dožadovali penalty po ruce Rahimiče v pokutovém území, rozhodčí ji ale neodpískal. Hosté se ujali vedení po chybě obrany z ojedinělého útoku. Druhý gól následoval dvě minuty poté a domácí již nedokázali vývoj utkání zvrátit. Branky: 68. a 70. Kroutil. Diváků: 200.

FKP Turnov: Cimbál – Koťátko (70. Koubek), Jíra, Vokáček (82. Kulhánek), Škréta – Moravec, Hnízdo, Patočka, Petřivý – Zdražil, Vacek (46. Ježek). FK Pěnčín-Turnov je v tabulce na 9. místě.

* HOKEJ

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA. Utkáním HC Modřišice versus HC Všeň Pojizeří začalo v pátek 25. září 1. kolo amatérské Nejvyšší pojizerské ligy (NPL) v ledním hokeji. Protože v Turnově již léta chybí řádný zimní stadion, odehrávají se veškerá utkání této soutěže v hokejové hale v Lomnici nad Popelkou. Představitelé zdejšího oddílu v čele s Jaromírem Dlouhým vycházejí již řadu let týmům rekreačních hokejistů z Turnovska vzorně vstříc, takže letos mohl odstartovat již 6. ročník NPL.

Většina z šesti zúčastněných týmů před sezonou posílila své kádry o nové hráče, čímž se pro turnovský tým HC Performers stává obhajoba loňského suverénního vítězství výrazně těžším úkolem. Hráči tohoto týmu, který během sezony pouze třikrát okusil hořkost porážky a zvítězil s celkovým skóre 140:40, si vedle putovní ceny NPL odnesli i některá individuální ocenění – kanonýr Štefan Sigety byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem, gólman Pavel Mlejnek zase nejlepším brankářem ligy, oba pak byli nominováni rozhodčími do All Stars teamu ročníku 2008/2009. I další hráči (Miloš Cidlinský, Petr Janoušek, Jan Lhoták, Lukáš Mazánek) se umístili mezi nejlepšími střelci a nejproduktivnějsími hráči soutěže. V obou kategoriích však nikdo z nich nestačil na fenomenálního Lukáše Malého (HC Všeň Pojizeří), který se 40 brankami a 51 kanadskými body obě výše zmíněné kategorie s přehledem vyhrál.

Samotná soutěž letos doznala mnohých změn, asi tou nejpodstatnější je změna hrací doby na 3 x 15 minut čistého času dle vzoru Lomnické hokejové ligy (www.lhl.wgz.cz). Stejně jako v jubilejním 5. ročníku i letos odehrají týmy 25 kol. Konec soutěže je naplánován na březen 2010.

Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

1. kolo NPL:

HC Modřišice – HC Všeň Pojizeří 2:4, hráno v pátek 25. září.

Sestavy: Modřišice: Hataš – Knížek, Krouza, Roubíček, Hladík – Pospíšil P., Šálek, Holán, Marek T., Marek J., Pelda, Chmurčiak, Zavadil, Machačný.

Všeň: Koubus – Kozderka, Rössler, Vytina, Pařízek J. – Holeček, Šmucr, Novotný, Fanta, Sluka, Pařízek Z., Patočka, Koťátko, Šťastný.

HC Performers Turnov – SDH Troskovice 4:1, hráno 26. září.

Sestavy: Performers: Mlejnek – Kopecký, Černohouz, Pitel, Zákoutský – Cidlinský, Sigety, Janoušek P., Lhoták, Hlubuček, Hujer.

Troskovice: Louma – Karásek, Vaníček, Louda L., Kazák – Dubravský Luděk, Dubravský Lukáš, Růžička, Konopáč, Živora, Florián, Louda J., Špína J., Špína F.

SDH Hnanice – HC Sokol Turnov 2:2, hránov v neděli 27. září.

Sestavy: Hnanice: Volf M. – Zubko, Plechatý, Houška P., Runčík – Stuchlík P. ml., Stantejský, Buchar, Novák, Volf J..

Sokol: Kněbort – Koucký, Pavlata, Kopal, Augsten – Folprecht, Šorejs, Dobrý, Novotný, Vepřek, Kužel.

* LOMNICKÁ HOKEJOVÁ LIGA

V sobotu 26. září sehráli v Lomnici nad Popelkou hráči BHK Turnov utkání prvního kola LHL: HC Sokol Těpeře – BHK Turnov 3:7 (1:1, 0:3, 2:3). Sestava BHK Turnov: Volf – Mikule M., Mikule J., Kozderka A., Kopal – Fanta, Sojka Rössler – Konejl M., Řezníček, Kozderka M. – Oplt, Studnička.

Proti „domácím“, kteří v minulé sezoně obsadili druhé místo, jsme začali dosti rozpačitě a hlavně zakřiknutě. Vážněji jsme ohrozili domácího brankáře až v osmé minutě, kdy svou první šanci v zápase spálil Milan Sojka. To už jsme ovšem prohrávali o jednu branku, kterou jsme obdrželi dokonce při naší přesilovce. Se závěrem první třetiny se pomalu začala aktivita přesouvat na naše hokejky a my byli častěji nastěhováni v našem útočném pásmu. Ve druhé třetině z nás spadla všechna nervozita a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. S rostoucím počtem šancí se dostavily i branky a my tuto třetinu vyhráli nula tři. Kdyby byl na našich hokejkách větší klid při zakončení, tuto část zápasu jsme mohli vyhrát daleko větším rozdílem. V úvodu třetí třetiny jsme sice vsítili naši pátou branku, ale potom jsme si vybrali slabší chvíli, čehož soupeř využil, a dvěma góly v krátkém sledu se pokusil zdramatizovat utkání. Ale Milan Sojka dalšími dvěma góly drama v koncovce zápasu odmítl.

* VOLEJBAL

Junioři TJ Zikuda Turnov dokázali zvítězit i v dalším kole 1. celostátní ligy: SK Prosek Praha B – TJ Zikuda Turnov

0:3 (22:25, 22:25, 21:25). V prvním utkání nastoupili turnovští koncentrovaně a nepovolili domácím získat ani jeden set. Ve vyrovnaném utkání exceloval především nahrávač Maier, který svými zálivkami přiváděl domácí hráče k zoufalství, ale i ostatní hráči podali uspokojivý výkon.

Výsledek druhého zápasu: SK Prosek Praha B    TJ Zikuda Turnov 2:3 (11:25, 22:25, 25:22, 25:19, 8:15). V odpoledním zápase v pohodě hrající hosté i v pozměněné sestavě poměrně hladce vybojovali první dva sety a nic nenasvědčovalo tomu, že by se chtěli v Praze zdržet déle než v ranním utkání. Opak byl však pravdou a utkání se rozhodovalo až v pátém setu. V tom si však turnovští mladící počínali opět na výbornou a nenechali si utéct další cenné vítězství.

Po prvních čtyřech utkáních se hráči TJ Zikuda Turnov usadili na 2. příčce tabulky, což je velmi lichotivé umístění, nicméně je ještě čeká mnoho těžkých utkání.

Pro TvA Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

V příštím kole turnovští mladíci hostí v sobotu 3. října ambiciózní družstvo SK Borek Ostrov nad Ohří, a to od 10.00 a 13.30 hod a následně hned druhý den v neděli 4. října jednoho z favoritů soutěže Lokomotivu Česká Lípa (taktéž od 10.00 a 13.30 hodin).