LÁVKA V DOLÁNKÁCH LETOS NEBUDE

0

„Proč stále není umožněn přechod na jezu v Dolánkách u stavidel přes náhon Malé Jizery? V létě je to využívaná zkratka. Když už není koupaliště, alespoň lávka na jez by mohla být.“ Tato připomínka se objevuje jak v námětech, které redakce TvA dostává, tak ji často zaslechnete mezi lidmi, zvláště těmi, kteří si oblíbili trasu kolem náhonu k Zrcadlové koze. Pro ně všechny je tu tato informace: Lávka letos určitě nebude!

Podle Ludmily Těhníkové z odboru správy majetku turnovské radnice byla lávka uzavřena vloni v létě z důvodu havarijního stavu. „Na mostních objektech a lávkách probíhají pravidelné prohlídky, ze sedmistupňové škály byla lávka mezi body šest a sedm,“ přiblížila Těhníková. Podle ní bylo bezprostředně po uzavření vypsáno výběrové řízení na stavbu nové lávky, která bude stát samostatně asi tři metry od stavidel. Předpokládalo se, že cena by mohla být kolem 400 tisíc Kč. Nejnižší nabídková cena z výběrového řízení ale zněla na 700 tisíc a po druhém kole na 650 tisíc Kč.

„Vloni se již tuto částku nepodařilo začlenit do rozpočtových změn, v návrhu rozpočtu města na letošní rok lávka uvedena byla, ale nedostalo se na ni. Nyní je v návrhu našeho odboru její realizace zahrnuta do rozpočtu na rok 2009, kdy se už doufám prostředky najdou,“ uvedla Ludmila Těhníková.

Letos tedy nezbývá než náhon přeplavat nebo si zajít pár set metrů po proudu na mostek k bývalému koupališti…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.