ŠKOLNÍ AUTOBUSY OD NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU SE ZMĚNAMI

0

Čtyři linky tzv. ranních školních autobusů budou fungovat i v nadcházejícím školním roce, nebudou ale jezdit Skálovou ulicí. To je asi největší změna této nabídky. Děti navštěvující tuto školu namísto zastávky prakticky před budovou školy budou muset vystoupit v Husově ulici a jít přes park. Důvodem je konec platnosti povolení na využívání „provizorní“ zastávky ve Skálově ulici, které vypršelo v červnu s koncem školního roku. Podle tajemníka MěÚ v Turnově Miroslava Šmirause se situací zabývalo vedení města, které tuto variantu schválilo jako vyhovující. Kromě finančních nákladů na úpravu autobusové zastávky ve Skálově ulici by totiž muselo dojít i k úpravě chodníku a patrně i k pokácení či přenesení jedné nově vysazené lípy.

Školními autobusy se zabývali i ředitelé turnovských základních škol. Ti se shodli, že provoz specifických ranních školních spojů Skálovou ulicí je přínosný, ale s jedinou výjimkou. Tou byl od dubna upravený školní spoj od Ohrazenic, kterým dojíždí značné množství menších žáků i do ZŠ v ulici 28. října a pro ty byl časově i vzdáleností vhodnější výstup na Havlíčkově náměstí. To se ostatně týkalo i dalších autobusových spojů, nejvíce je využívaly děti ze ZŠ ve Skálově a Žižkově ulici, pro děti ze ZŠ v ulici 28. října to už byla často zbytečná zajížďka.

Od září k základním školám ve Skálově (přesněji Husově) a Žižkově ulici budou zajíždět tyto spoje:
* Modřišice – Přepeře (linka 670309), odjezd z Modřišic v 7.20 hodin, od terminálu v 7.30, od zastávky v Nádražní ulici u lékárny v 7.31 hodin.
* Holenice – Rovensko p. Tr. – Karlovice (linka 670358), odjezd z Holenic v 6.40 hodin, z Rovenska v 7.05, z Karlovic v 7.23, z Turnova-Kamence v 7.31 hodin.
* Příšovice – Přepeře (linka 670364), odjezd z Příšovic v 7.15 hodin, z Přepeř v 7.24, od sídliště Přepeřská v 7.27 a z terminálu v 7.30 hodin.
* Sobotka – Žďár – Svijany (linka 670365), odjezd ze Svijan v 7.10 hodin, z Přepeř v 7.25 a od terminálu v 7.32 hodin.
* Ohrazenice – nemocnice (linka 670310), odjezd z Ohrazenic v 7.18 hodin a z terminálu v 7.30 hodin.

Další rozšíření této možnosti náhrady individuální automobilové dopravy dětí do základních škol se neplánuje.

Související články (celkem 5)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.