MUŽ PŘIŠEL ZKONTROLOVAT ELEKTROMĚR, SEBRAL ALE PENÍZE

0

Zazvonil zvonek u dveří jednoho rodinného domu v Turnově a neznámý muž 74letému majiteli oznámil, že přišel zkontrolovat parametry elektroměru, který budou energetici brzy měnit za digitální. Senior ho vpustil do domu, aniž by si jeho pověření k této činnosti nějak ověřoval. Po kontrole zařízení energetik konstatoval, že je třeba ho skutečně vyměnit a sdělil mu, že si od něj vybere platbu ve výši 1.700 korun. Majitel domu si došel pro peníze do jednoho z pokojů, což neuniklo pozornosti návštěvníka. Ten pak dědu poslal k bojleru do odlehlejší části domu, aby mu hlásil, jak se bojler chová pod vyšším napětím. Sám mu zmizel z dohledu a jen se ho pokřikováním doptával, zda už bojler začal nějak reagovat.

Pak se odmlčel, a když ho senior začal ho hledat, už ho v domě nenašel. Jak se později ukázalo, neodešel s prázdnou a odnesl si odtud úspory v celkové hodnotě 16.500 korun. O nich věděl od té doby, co senior hledal peníze na zaplacení výměny elektroměru.

Policisté nyní po podvodníkovi pátrají. Podle oznamovatele jde o muže tmavších, prošedivělých vlasů, ve věku mezi 45 až 50 lety, střední postavy, vysokého kolem 170 cm. Je velmi výřečný a díky této dovednosti umí manipulovat s lidmi. Při návštěvě domácnosti turnovského seniora byl oblečen do tmavé bundy a tmavých kalhot. Používal dioptrické brýle s černými obroučkami a v ruce držel černé desky, do kterých si dělal zápisky. V průběhu návštěvy měl na uchu neustále telefon a předstíral, že se domlouvá se svými kolegy z firmy.
Apelujeme na všechny seniory, aby se před tímto člověkem měli na pozoru a nevpouštěli ho do své domácnosti.  Policisté po něm nyní intenzivně pátrají.
 
(Zdroj: Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.