MUŽ PŘIŠEL ZKONTROLOVAT ELEKTROMĚR, SEBRAL ALE PENÍZE

0

Zazvonil zvonek u dveří jednoho rodinného domu v Turnově a neznámý muž 74letému majiteli oznámil, že přišel zkontrolovat parametry elektroměru, který budou energetici brzy měnit za digitální. Senior ho vpustil do domu, aniž by si jeho pověření k této činnosti nějak ověřoval. Po kontrole zařízení energetik konstatoval, že je třeba ho skutečně vyměnit a sdělil mu, že si od něj vybere platbu ve výši 1.700 korun. Majitel domu si došel pro peníze do jednoho z pokojů, což neuniklo pozornosti návštěvníka. Ten pak dědu poslal k bojleru do odlehlejší části domu, aby mu hlásil, jak se bojler chová pod vyšším napětím. Sám mu zmizel z dohledu a jen se ho pokřikováním doptával, zda už bojler začal nějak reagovat.

Pak se odmlčel, a když ho senior začal ho hledat, už ho v domě nenašel. Jak se později ukázalo, neodešel s prázdnou a odnesl si odtud úspory v celkové hodnotě 16.500 korun. O nich věděl od té doby, co senior hledal peníze na zaplacení výměny elektroměru.

Policisté nyní po podvodníkovi pátrají. Podle oznamovatele jde o muže tmavších, prošedivělých vlasů, ve věku mezi 45 až 50 lety, střední postavy, vysokého kolem 170 cm. Je velmi výřečný a díky této dovednosti umí manipulovat s lidmi. Při návštěvě domácnosti turnovského seniora byl oblečen do tmavé bundy a tmavých kalhot. Používal dioptrické brýle s černými obroučkami a v ruce držel černé desky, do kterých si dělal zápisky. V průběhu návštěvy měl na uchu neustále telefon a předstíral, že se domlouvá se svými kolegy z firmy.
Apelujeme na všechny seniory, aby se před tímto člověkem měli na pozoru a nevpouštěli ho do své domácnosti.  Policisté po něm nyní intenzivně pátrají.
 
(Zdroj: Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.