DAVID SKUTEČNĚ MŮŽE PORAZIT GOLIÁŠE

0

Na jaře letošního roku jsme na stránkách TvA informovali o záměru manželů Jiránkových otevřít v létě v Ohrazenicích u dálnice na Prahu a Liberec velkoplošnou prodejnu hobby a profesionálního nářadí a zahradní techniky. I David může bojovat s Goliášem, byl titulek zmíněného článku (ZDE). Ano, velkoplošnou prodejnu na Turnovsku neotvírá žádný nadnárodní obchodní řetězec, ale český podnikatel, který začal od píky v malém krámku v centru města. V pondělí 12. července manželé Veronika a Karel Jiránkovi otevírají novou prodejnu. Po letech v různých nájmech je to jejich první vlastní. Nebyla k ní přímá, ani jednoduchá cesta.

Obchod bude mít celkem 300 metrů čtverečních prodejní plochy a 200 metrů čtverečních zázemí včetně servisu. Před ním bude k dispozici deset parkovacích míst pro zákazníky.

* Chystáte v pondělí 12. července nějaké slavnostní otevření s významnými hosty? Zeptali jsme se Veroniky Jiránkové.

Otevřeme v osm hodin ráno a na tento den jsme pozvali naše nejvýznamnější obchodní partnery, kteří nás po celé ty roky podporují v naší práci. Na úterý 13. července je pro zákazníky připraven den otevřených dveří, podpořený praktickými předváděcími akcemi nářadí i zahradní techniky.

 

* Kdo by měli být vaši zákazníci? Lidé z Turnova a okolních obcí, Pražané, co jedou na víkend na chalupu, místní řemeslníci?

Tou otázkou jste si vlastně sám odpověděl. Úplně všichni, kteří potřebují s čímkoli pracovat. Věříme, že všichni budou překvapeni rozšířenou nabídkou zboží, které jsme dříve nemohli prodávat kvůli omezeným prostorám.

 

* Chystáte u příležitosti slavnostního otevření nějakou speciální prodejní akci? Jaká vůbec bude otevírací doba nového obchodu?

Jedna z novinek, která je pro zákazníky připravena, je změna pracovní doby. Ve všední den bude otevřeno již od sedmi hodin ráno. Je to především kvůli řemeslníkům, kteří ráno vyjíždějí za prací do terénu i kvůli zkvalitnění služeb půjčovny. Po celý první týden jsou připraveny slevy u příležitosti otevření prodejny až do výše 20 procent.

 

* Stihli jste si také trochu užít faktu, že jste z opravdu malých poměrů dosáhli až na velkoplošnou prodejnu s 500 metry čtverečními?

Užít si? Zatím máme hromadu práce s vybavením vnitřních prostor, nevíme, kde nám hlava stojí a jsme vděční za každou nabídnutou pomocnou ruku. Velikost té plochy jsme si fyzicky uvědomili ve chvíli, kdy jsme poprvé stírali podlahu.

 

* Tak hodně štěstí…


Jiránkovi začínali podnikat v roce 1997, kdy si otevřeli malý krámek s nářadím ve vrátnici Diasu naproti Komerční bance v Palackého ulici. Poté přesídlili do větších prostor na Trávnicích. Tady svoji živnost provozovali v letech 1999 až 2004. I tady ale začalo být málo místa, a navíc v centru města je to čím dál složitější s parkováním pro zákazníky. Proto v posledních letech sídlí v objektu na kruhové křižovatce v Bezručově, resp. Nádražní ulici. Od července 2010 se začne psát nová kapitola existence jejich firmy.

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.