AUTOCAMP SEDMIHORKY SLAVÍ 60. NAROZENINY

0

Trampským táborákem, obřím kotlem guláše a rukodělnými aktivitami pro děti oslaví ve čtvrtek 12. srpna hosté kempu kulaté výročí od jeho vzniku. Autocamp Sedmihorky je jedním z nejoblíbenějších kempů v naší republice a jeho historie je pestrá.

„Na počátku byla víkendová chalupa mého strýce na louce u rybníka uprostřed lesů a skal Českého ráje. Můj strýček byl rozený demokrat a se svými názory se netajil. V 50. letech se mu za to dostalo ve vykonstruovaném procesu vězení a zabavení veškerého majetku,“ vzpomíná majitel kempu Roman Rákosník a pokračuje: „Po sametové revoluci dostala naše rodina louku s roubenkou zpátky. Nicméně na louce byly mezitím postaveny chatičky a chalupa už nestála na samotě ale uprostřed kempu…“ Rodina Rákosníkových poté chatičky odkoupila od Svazarmu a rozhodla se v provozování kempu pokračovat.

Roman Rákosník a jeho partnerka Eva původně dělali úplně jiné věci. „Před tím, než jsme se naplno do provozování kempu pustili, tak jsem vedla taneční skupinu irských tanců, s Romanem jsme v Jablonci nad Nisou provozovali hudební a kulturní klub Rampa a oba nás zajímala hudba, tanec a též ekologická výchova,“ prozrazuje Eva Schaeferová. Všechny tyto záliby následně oba při vedení kempu zúročili.

Kemp je zaměřený na rodiny s dětmi a je veden v tábornickém duchu. Rodiny i školy si mohou vybrat z desítek programů pro hosty, ať už jsou to zážitkové ekologické programy, procházka za zvířaty do kempových ohrad nebo večerní táboráky se zpěvem písniček. „To, že se nám daří dobře propojovat kempování s věcmi, co nás baví, dokládají i opakovaná vítězství kempu v prestižních soutěžích. Naposledy to bylo ocenění Nejlepší kemp pro rodiny s dětmi roku 2020,“ říká Roman Rákosník.

Co se v kempování za posledních několik desetiletí změnilo? Prokurista kempu Josef Bém nad tím uvažuje: „Vlastní kempování se změnilo hlavně v nárocích na celkovou kvalitu zázemí. Dříve obrazně řečeno stačila louka, WC s tekoucí vodou a malý stan. Dnes je kempování celkově o větším pohodlí a málokdo si dnes dokáže kempování představit třeba bez kvalitního wi-fi připojení nebo možnosti zaplatit platební kartou. I v kempu musíme jít i v technologiích stále kupředu. Letošní novinkou je například on-line rezervační systém pro karavany a obytné vozy, kterým reagujeme na zvýšenou popularitu tohoto typu ubytování. Na druhou stranu je kempování nadčasové v tom, že jde stále o to užít si dovolenou, odpočinout si v přírodě a prohloubit vztahy s přáteli a rodinou.“

Letecké snímky Autocampu Sedmihorky

Na závěr je třeba dodat, že oslavy k 60. výročí od založení kempu se konají pod záštitou Květy Vinklátové, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.
(Zdroj: TZ Autocamp Sedmihorky)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.