DAVID A GOLIÁŠ II

0

Před šesti lety jsme na stránkách TvA polemizovali na téma, jestli „malý“ český podnikatel může nejen konkurovat, ale i obstát v konkurenci nadnárodních řetězců. Jako příklad jsme si vzali Veroniku a Karla Jiránkovy, kteří v příštím roce oslaví dvacetiletí své firmy specializované na nářadí pro profesionály i hobby nářadí pro kutily a zahradní techniku. Od roku 2010 firma funguje v novém objektu v Ohrazenicích u silničního průtahu městem. „V poslední době je to především tlak zákazníků, který nás vedl k seriózní úvaze rozšířit stávající prostory o větší nabídku zahradní techniky,“ uvádí Karel Jiránek.

V květnu budou Jiránkovi otevírat přístavbu k současné prodejně, kde zákazníci najdou kromě zahradní techniky, zahradního nábytku a malých traktorů i skútry do 125 ccm³. „Stávající prodejní plocha je 300 metrů čtverečních, ke které máme asi 200 metrů čtverečních zázemí včetně servisu. Prodejní plochu rozšíříme o dalších 300 metrů,“ přibližuje Veronika Jiránková. Přístavba bude přístupná průchodem ve stávajících prostorách celoročně, nové prostory ale budou v zimě jen temperovány a odděleny prosklenými dveřmi.

n201605031410_zap_122_2016_jiranekCo firmu manželů Jiránkových staví do popředí zájmu zákazníků ze širokého regionu, je především osobní přístup, kvalifikované poradenství a servis zde prodávaných značek. „V posledních letech, jak internet oslovuje i starší generaci, přicházejí lidé vcelku s jasnou představou, co chtějí koupit. Je zde samozřejmě jako všude velký tlak na cenu, ale snažíme se podle možností zákazníků a také hlavně podle budoucího využití nástrojů a techniky je nasměrovat k výrobku, který třeba není ten úplně nejlevnější, ale zato jim bude dobře sloužit dlouhá léta. Naší velkou výhodou je servis. Co si u nás lidé koupí, to jim také většinou na místě dokážeme opravit, v případě travních sekaček třeba připravit na sezonu, techniku pravidelně prohlížet a udržovat,“ říká Karel Jiránek. I zde se objevují případy, že se zákazník rozhodne raději něco ušetřit a zboží koupí na internetu, což je v pořádku do chvíle, kdy se objeví nějaká závada….

Jiránkovi začínali podnikat v roce 1997, kdy si otevřeli malý krámek s nářadím ve vrátnici Diasu naproti Komerční bance v Palackého ulici. Poté přesídlili do větších prostor na Trávnicích. Tady svoji živnost provozovali v letech 1999 až 2004. I tady ale začalo být málo místa, a navíc v centru města je to čím dál složitější s parkováním pro zákazníky. Proto se přestěhovali ke kruhové křižovatce v Bezručově, resp. Nádražní ulici. Od července 2010 sídlí ve vlastním objektu v Ohrazenicích. Zde v květnu otevřou nové zahradní centrum na 300 metrech čtverečních. Otevřeno zde mají ve všedních dnech od 8.00 do 17.00 hodin, v sobotu od 8.00 do 11.30 hodin. Více najdete na www.naradijiranek.cz. (PR)

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.