NOVÝ VEŘEJNÝ PROSTOR, KDE SI MŮŽETE OPÉCT BUŘTY ČI POSEDĚT S PŘÁTELI

0

Na začátku prázdnin začalo veřejnosti sloužit nové odpočinkové místo v Daliměřicích. Když se vydáte od „hasičárny“ směrem k severnímu obchvatu a projdete tunelem pod silnicí, tak jste po několika desítkách metrů na místě. Pečlivě upravená plocha, zastřešené posezení, ohniště, připravené dřevo na opékání či grilování včetně jehel na pečení, herní prvky pro děti. Neplatí se žádné vstupné, prostě jen přijdete a svobodně tu prožijete určitý čas s rodinou či přáteli.

Nové odpočinkové místo pro obyvatele Turnova…

„Prvotním záměrem bylo pozemek, který je v našem vlastnictví, vyčistit. Byly toho čtyři tatrovky – od plastů po sklo. Pak jsme si říkali, že je škoda tento prostor nechat jen tak ležet ladem a přikročili jsme k dalším úpravám,“ říká František Zikuda. Došlo k odstranění náletových dřevin, výsadbě nové zeleně a k terénním úpravám. „Odpočinkovému místu dominuje nádherný buk, který už byl téměř zarostlý polosuchými břízami, nyní dostal prostor, který si zaslouží. Vítán tady je každý. Sám jsem zvědav, jak se tu lidé budou chovat. Je tu koš na odpadky, který občas vyvezeme, ale všechno další je ponecháno na slušnosti návštěvníků. Když sem občas přijdu a vidím tady rodiny s dětmi nebo mladé lidi, tak mám velkou radost. Naší firmě se daří, a já měl vždycky pocit, že bych to měl městu a jeho obyvatelům nějak vracet,“ zamýšlí se František Zikuda, jehož mecenášství především sportu v Turnově je výjimečné!

„Věřím, že lidé tento nový veřejný prostor, byť na soukromém pozemku, vezmou za svůj. Na druhé straně silnice pomalu vzniká nová obytná čtvrť, tohle je nástupiště do blízkého lesa a do okolní přírody. Chci poděkovat všem, kteří nám s vybudováním této nové odpočinkové zóny pomohli. Za mě patří dík především radní Haně Maierové za všelikou pomoc při vzniku tohoto projektu,“ uzavřel Zikuda.

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.