VOLEJBALISTÉ TJ ZIKUDA TURNOV VSTUPUJÍ DO DALŠÍ SEZONY V 1. VOLEJBALOVÉ LIZE

0

Skončilo letní období a ke slovu se v Turnově opět hlásí halové sporty, mezi nimiž nechybí ani místní prvoligoví volejbalisté. Po loňské sezoně, kdy v druhé nejvyšší soutěži zvítězili a zaznamenali tak historický úspěch, vstupují hráči TJ Zikuda Turnov do své čtvrté prvoligové sezony. Stejně jako v předešlých třech ročnících 1. ligy bude hlavním cílem mužského áčka především zajištění účasti v play-off, ale zároveň bude snahou Turnovských získat co nejlepší postavení v tabulce po základní části a tím i lepší pozici do závěrečných bojů. I když se to zdá po loňském umístění možná skromné, konkurence je veliká, někteří soupeři výrazně posílili a na vítěze soutěže se chce každý vytáhnout.

Po skončení sezony a pár týdnech volna, kdy se hráči především dávali zdravotně do pořádku, zahájil tým fyzickou přípravu, v rámci které absolvoval tradiční turnaj ve východočeské Dřevěnici. Po slušných výkonech obsadili turnovští hráči v kategorii ELITE 7. místo v konkurenci patnácti převážně extraligových celků. Za zmínku stojí také vítězství v otevřeném turnaji v rámci druhého dřevěnického víkendu. V této fázi nešlo až tak o samotné výsledky, ale především o to začlenit nové hráče do týmu a stmelit partu.

Do haly se tým přesunul na konci srpna, kde se bude až do zahájení soutěže připravovat v domácích podmínkách a zaměří se především na vypilování herních kombinací a zdokonalení individuálních herních činností. V rámci přípravy je v plánu ještě několik přátelských utkání a pak už bude na turnovské hráče čekat poslední generálka před startem prvoligových bojů, kdy družstvo zajíždí k utkání 1. kola Českého poháru do Hradce Králové, kde je budou postupně v rámci turnaje čekat druholigové týmy Slávie Hradec Králové a Praga Praha. Pokud by se Turnovským podařilo postoupit (postupuje pouze vítěz), čekal by je ve 2. kole extraligový tým AERO Odolena Voda, což je pro všechny hráče velké lákadlo.

Následně už budou turnovští volejbalisté vyhlížet start 1. ligy v podobě venkovních utkání s velice kvalitním a notně posíleným týmem Dobřichovic (22. září) a na palubovce ambiciózního nováčka z Velkého Meziříčí. Domácí premiéru si odbudou o týden později v pátečním utkání s rezervou extraligového ČZU Praha B (29. září od 19.30 hodin) a v sobotním utkání s dalším záložním týmem extraligového VK EGE České Budějovice B (30. září od 14.00 hodin). V obou utkáních lze očekávat posílení týmů o extraligové hráče, jelikož extraliga začíná až v pozdějším termínu.

Ohledně složení týmu dochází oproti minulé sezoně pouze k malým změnám. Tou zásadní je odchod tvůrce hry Ondry Fučíka, který neodolal vábení extraligových Benátek nad Jizerou a zkusí tak štěstí v nejvyšší soutěži. Zacelit mezeru po jeho odchodu se pokusí dvojice nadějných mladíků, a to mistr Evropy a účastník MS kadetů Ondřej Piskášek společně s dalším mladíkem z liberecké juniorky Jiřím Srbem. Jelikož jsme navíc v loňské sezoně nedisponovali zcela širokým kádrem, rozhodli jsme se tým maličko rozšířit, a proto družstvo dále doplní univerzál Patrik Indra, smečař Miroslav Kroužek a po roce se z České Lípy vracející blokař Pavel Peníška.

Jinak nebylo nutné do fungujícího týmu příliš zasahovat. Družstvo, které bude opět kočírovat trojice Konečný, Starý a Šimůnek, který je také zároveň manažerem týmu, má aktuálně tuto podobu: nahrávači Folprecht, Piskáček, Srb, blokaři Kovář, Čermák, Starý, Peníška, smečaři Bäumelt, Šén, Ducháč, Kroužek, univerzálové Vencovský, Indra a libera Bukovjan a Kunc – z nich někteří jsou schopni nastoupit na různých postech.

Stejně jako vloni budou domácími hracími dny pátek a sobota. Páteční utkání bude probíhat v již tradiční čas od 19.30, novinkou budou začátky sobotních utkání, kdy kromě první domácího zápasu budou všechny ostatní začínat ve sportovní hale ve Skálově ulici vždy v 11.00 dopoledne. Další novinkou bude losovaná tombola od našich partnerů, která bude probíhat na vybraných utkáních. S každým soupeřem se Turnovští v sezoně potkají dvakrát v rytmu doma – venku, přičemž během víkendu odehrají vždy dvě utkání. Regionálně blízká družstva budou tvořit tzv. „dvojičky“. Po skončení základní části přijde na řadu play-off (1. – 8. místo) a play-down (9. – 12. místo).

Turnovští hráči se tak postupně střetnou kromě loňského finálového soupeře Black Volley Beskydy s týmy SG LD Brno B, Sokol Dobřichovice, ČZU Praha B, VK EGE České Budějovice B, MFF Praha, TJ ČZU Praha, VSK Hardman Staré Město, Volleyball Nymburk, Tesla Brno a s nováčkem soutěže Velkým Meziříčím, které nahradilo sestupující VK Choceň. Většina týmů jsou záložními týmy nebo farmami extraligových celků, a tak ve vzájemných utkáních bude k vidění velká spousta hráčů, kteří jsou na soupiskách a taktéž nastupují v nejvyšší volejbalové soutěži. Kromě týmů ČZU Praha, Brna a Českých Budějovic, kde je spojitost jasná, je MFF Praha farmou Příbrami a Staré Město úzce spolupracuje s extraligovým Zlínem.

Veškeré aktuální informace jsou umístěny na internetových stránkách www.turnov-volejbal.cz, nebo v oddílové vývěsce na prodejně Hokof sport v Palackého ulici a také v místních periodicích.

Jak je známo, úspěchy však přinášejí i starosti se zajištěním finančních prostředků, a tudíž se sluší závěrem poděkovat našim sponzorům, díky kterým můžeme v této soutěži působit i v letošní sezoně. Největší dík tak patří našemu generálnímu partnerovi ZIKUDA, vodohospodářské stavby a hlavním partnerům: Pivovaru ROHOZEC, Pekárně, cukrárně a kavárně MIKULA, společnosti SEMILEAS a firmě SPEDIX. Dík však patří i celé řadě menších sponzorů, kterými jsou firmy Trevos, restaurace a pension Zrcadlová koza, VINS-FRANCE, hotel Karel IV., Šroubárna Turnov a společnost DSA.

Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.