PEKÁRNA A CUKRÁRNA MIKULA SLAVÍ 20. VÝROČÍ

0

Již dvacet let připravuje Pekárna a cukrárna Mikula každý den pro své zákazníky housky, chleby, sladké, slané i speciální pečivo té nejvyšší kvality. Právě k tak významnému výročí jsme se rozhodli vyzpovídat majitele pekárny Jiřího Mikulu.

* Jak jste se dostal k pekařině? Byla to rodinná tradice?
Byla to víceméně náhoda. V roce 1992 jsem hned po maturitě na gymnáziu nastoupil jako pomocník do pekárny v Turnově, tehdy to bylo vlastně spíš na brigádu. Velmi rychle jsem se ale naučil základy, které jsou k pekařskému řemeslu zapotřebí. A dva roky nato už jsem s živnostenským listem v kapse rozjížděl vlastní pekárnu u Mělníka, kterou si původně pronajal můj turnovský zaměstnavatel. Byla to výzva, měl jsem pod sebou čtyři lidi, zajišťoval jsem už nejen pečení, ale i rozvoz. V roce 1997 se naskytla šance vrátit se zpět do Turnova, měl jsem možnost odkoupit turnovskou pekárnu, kde jsem začínal, včetně kompletního vybavení. Vzhledem k tomu, že jsem měl zkušenosti s provozem a pečení mě skutečně bavilo, neváhal jsem ani minutu. Od té doby pekařím v Českém ráji.

* Baví vás pekařina i po těch letech?
To víte, že ano. Chtěl bych říct, že i když jsem vzhledem k potřebám a povinnostem spíše v kanceláři, dodnes se cítím být pekařem. Rád diskutuji se svými zaměstnanci o tom, co by se dalo vylepšit, jsem potěšen, když za mnou přijdou s novými nápady nebo když mě na chvíli pustí k těstu a k peci.

* Připravujete nějakou oslavu k 20. výročí?
Připravujeme.  V sobotu 5. dubna bych rád pozval všechny dospělé i děti od 10.00 do 16.00 hodin na velkou akci k oslavě výročí, která se uskuteční na hřišti ve Studentské ulici vedle Pekárny Mikula. Vstup bude zcela zdarma a návštěvníci se mohou těšit na loutkářský soubor Na Židli, kouzelnickou show Magica Alexe, taneční vystoupení dětí z TaPŠ ILMA Ilony Šulcové a psí dogdancing a agility předvede se svou fenkou Wiki mistryně ČR, slečna Tereza Tužilová. Ti, kteří budou chtít trochu potrápit své mozkové závity, si přijdou rovněž na své. Budeme mít k dispozici interaktivní exponáty ze science centra iQLANDIA. Jinak nebudou chybět soutěže pro malé i velké o zajímavé ceny, ukázka pekařského řemesla, hudba ani občerstvení. Také probíhá akce Bonusová karta. Ten, kdo přijde s takto vyplněnou kartou na akci, obdrží od nás dárek.
A ještě bych byl rád, kdyby se všichni účastníci s námi pokusili zapsat do Guinessovy knihy rekordů a pomohli nám vytvořit co nejdelší řetěz z preclíkových céček.

(www.pekarnamikula.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.