ZVÝŠENÍ VOLEBNÍ ÚČASTI V ŘÍJNOVÝCH VOLBÁCH PROSPĚJE NAŠEMU KRAJI

0

Cílem projektu PLNÁ URNA je pomoci našemu kraji tím, že se zde zvýší volební účast v blížících se volbách do Poslanecké sněmovny. Každé zhruba 8 % zvýšení volební účasti zvedne počet poslaneckých mandátů, které kraji připadnou. A jako autoři a realizátoři projektu – kacanovský spolek RADOSTI – jsme přesvědčeni, že každý poslanec, který získal svůj mandát v našem kraji, bude zájmy kraje hájit. Bude to potřeba, protože stát na kraj přesouvá stále náročnější úkoly v jeho přímé i v přenesené působnosti.

O záměru a prospěšnosti zvýšení volební účasti se snažíme informovat celé spektrum oprávněných voličů. Pro prvovoliče na 52 gymnáziích a středních školách v kraji jsme připravili a nabídli audiovizuální prezentaci, která jim osvětlí závažnou úlohu svobodných voleb ve fungování demokracie. Seniorům ve všech domovech důchodců a v dalších sociálních zařízeních v kraji jsme připravili jinou prezentaci, která jim má připomenout volby dříve a nyní. Rozeslali jsme články o potřebě volební účasti do 92 obecních zpravodajů a dalších lokálních periodik, která vydávají obce a města v Libereckém kraji. Všech 215 obcí a měst kraje jsme oslovili s výzvou k jednoduché součinnosti se společným cílem – zvednout volební účast. Že tu máme v tomto směru „bohatou rezervu“, ukazuje přiložený obrázek.

Trochu obtížné je pro nás vysvětlovat zásadní rozdíl mezi občanskou či společenskou angažovaností a politikou. Delší dobu nám trvalo, než jsme přesvědčili provozovatele sociálních sítí, že se nesnažíme o kampaň pro nějakou volební stranu, hnutí či koalici. Sobě i okolí jsme se zavázali, že náš projekt bude opravdu nestranný či nadstranický. Proto PLNÁ URNA získala i záštitu krajského hejtmana.
Ale už se nám podařilo náš projekt zviditelnit i na sociálních sítích. Můžete tam vidět, jak reagují různé osobnosti našeho kraje na otázku „Proč jít k volbám?“. Těmto osobnostem z různých oblastí společenského života jsme vděčni, že nám projevili důvěru a svěřili své hlasy, tváře i názory našemu záměru. Na naše materiály a výstupy projektu máte možnost se podívat na webu www.plnaurna.cz.
Jsme přesvědčeni, že důvěra v naši společnost a její politiku může být obnovena či posílena jen tehdy, pokud se budeme na jejím utváření a fungování spolupodílet. Osobně jsem přesvědčen, že občané Turnovska v tomto směru nezůstanou pozadu.
S. Říman, za RADOSTI, z. s.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.