KACANOVSKÝ FESTIVAL SVOBODY ZASE JINAK

0

V pátek 4. května proběhne v kulturním domě v Kacanovech Festival svobody. I tento ročník přímo navazuje na předchozí festivaly pro svobodný Tibet. Letošní ročník opět nemá být jen sledem hudebních vystoupení či mejdanem, ale i příležitostí se setkat a připomenout si, že svoboda je jednou ze základních a zásadních hodnot v životě člověka. Dnes, kdy je demokracie v naší zemi každou vteřinou ohrožována, cítíme potřebu se k situaci alespoň takto vyjádřit. Během večera vystoupí několik osobností, které nejsou lhostejné k přímému ohrožení demokracie v naší zemi, pohovoří o potřebě svobody pro každého z nás a o situaci, jakou procházíme. Formát festivalu ale zůstane samozřejmě zachován a prostoru pro zábavu bude spousta.

Součástí festivalu bude také projekce, která zachycuje vznik a vývoj pořádajícího spolku Radosti a festivalu samotného. Při loňském ročníku FESTIVALU NEJEN PRO TIBET jsme účastníky zkoušeli, zda umějí „držet hubu“, jak jim doporučují vítězové voleb. Letos bychom je rádi zapojili do soutěže o nejlepší či nejvtipnější fakenews – falešnou zprávu, mystifikaci, novinářskou kachnu či poplašnou zprávu.

Náš FESTIVAL se vždy konal na louce u koupaliště. Letos bude program probíhat na dvou pódiích – venkovním na terase kulturního domu a vnitřním v KD. Startujeme v 17.00 hodin venku vystoupením kapely z Děčína Led Sezelím, následně od 18.00 uvnitř vystoupí místní bluegrassová skupina Funny Grass, potom opět venku od 19.00 zahraje TheBoband, kamarád hrající skvěle písně Boba Dylana. Od 20.00 do 22.30 hodin zahraje na hlavním pódiu uvnitř hlavní hvězda festivalu – LacoDeczi a Celula New York. Celý večírek ukončí zhruba od 23.00 hodin místní kapely Ovčie kiahne a DJCriss.
Vstupenky v předprodeji (Trafika U Vildy, Hotel Králíček Kacanovy po 250 Kč), nebo na místě po 300 Kč.

Za pořádající spolek Radosti G. Holbová, J. Bílý a S. Říman

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.