KINO VE STŘELNICI SE UVEDE 3D FILMY ZA „LIDOVÝCH“ 30 KORUN

0

V současné době se v malém sále turnovské Střelnice intenzivně pracuje. Rozhodnutím zastupitelů bylo v červnu ukončeno promítání kina v Žižkově ulici. S ním odchází název Bio Ráj, protože nové, moderní a plně digitální kino ve Střelnici, které bude moci díky nové technologii promítat ty nejžhavější nabídky filmového trhu, se jmenuje SFÉRA. To začne pravidelně pro veřejnost promítat ve čtvrtek 8. září. Tím současně začne i nová epocha kina v Turnově. Vše začalo v budově na Trávnicích, která byla přímo pro kino vystavěna ve 30. letech 20. století. Zde filmové zážitky vstřebávalo hned několik generací Turnovanů. Dnes „staré“ kino chátrá, město nevyužitou budovu prodalo, od počátku 90. let 20. století se promítalo v kině v kasárnách, které bylo původně postaveno pro vojáky posádky okupační Rudé armády. Ale pojďme od historie zpět do horké současnosti.

Dramaturga turnovského kina Zdeňka Bělohlávka jsme se zeptali:

* Kino už v budově v Žižkově ulici promítat nebude, jak postupují práce ve Střelnici?

Sál už připomíná kino, jsou tu nové koberce a křesla, nyní (rozhovor byl pořízen v polovině srpna – pozn. aut.) se připravujeme na instalaci technologie. Vše bude hotové a připravené ve druhém zářijovém týdnu. Promítat začneme ve čtvrtek 8. září, na úvod jsme připravili novinku v podobě premiéry českého filmu Muži v naději. Kapacita kina je 102 míst.

 

* Můžete stručně popsat vybavení interiéru? 

Jsou zde opravdu pohodlná čalouněná křesla, téměř devítimetrové plátno, osmikanálový zvuk s celkem 14 reproduktory s prostorovým surround efektem. Těšit se veřejnost může samozřejmě také na 2D a 3D formáty filmů. Na tomto místě musím ještě připomenout, že v podstatě vše je demontovatelné, protože nikdy nevíme, jaká technologická či jiná změna jednou přijde, takže když bude potřeba, je sál během týdne v původním stavu.

 

* Na jaře se hovořilo o ceně kolem pěti milionů z rozpočtu města, kulturnímu centru se také podařilo získat dotaci z ministerstva kultury. Jak je to tedy s financováním?

Cena je 5,3 mil. Kč bez DPH, dotace z ministerstva činila 700 tisíc Kč bez DPH. Snažili jsme se o co největší kvalitu pro daný prostor, proto jsme raději nešetřili na nesprávném místě, investovali jsme přesto uvážlivě, nejde o zbytečný luxus, divák by nicméně neměl být ošizen, ani o pohodlí, ani o zážitek z obrazu a zvuku.

 

* Chystáte v souvislosti se zahájením promítání nějakou akci v podobě například dne otevřených dveří, speciální akci na zahájení apod.?

Budeme dávat sérii 3D titulů za 30 Kč, aby si kdokoli mohl přijít kino osahat a vyzkoušet. Myslíme si, že tato forma je lepší než den otevřených dveří, divák prostě uvidí, jestli třeba Avatar 3D stojí v Turnově za to, nebo ne.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.