PODZIMNÍ ČÁST FOTBALOVÉ MISTROVSKÉ SEZONY 2011 – 2012 ZAHÁJILY OKRESNÍ SOUTĚŽE

0

DIVIZE: Sic krátké, ale o to náročnější letní přípravné období mají za sebou divizní fotbalisté Turnova. Realizační tým byl s jeho průběhem spokojen. Po kosořickém utkání, v němž FKP zvítězil díky brankám D. Hurta, Koubka a Beneka (v 90. minutě!) nad Dobrovicemi 2:3, se generálkou na nový ročník divizní skupiny C stal víkendový zápas s Mladou Boleslaví B. Turnovští mladíci na celek ze špice III. ligy nestačili a prohráli 0:3. Sestava: Metelka (46. Hyka) – D. Hurt, Horák, Koťátko, Havlín – Koubek, Brett (46. Kulhánek), Benek, V. Hurt, Bělík – Vavřich (46. Radačovský).

FK Pěnčín-Turnov už čeká v podstatě jen středeční (10. srpna) „tréninkový“ zápas s Doubím, hraný od 18.00 hodin. „Hráčský kádr se konsolidoval a trenér Jan Broschinský už dolaďuje jenom drobnosti. Krom hotových přestupů a hostování (Brett, Havlín, Benek – pozn. red.) jsou ve hře ještě Radačovský, Novotný a Maňas. Definitivně jasno bude ve středu. Mužstvo se těší na nedělní výkop, a věří, že na první domácí zápas s Velimí bude v ochozech našeho městského stadionu plno,“ zve jeho vedoucí Petr Horáček.

KRAJSKÝ PŘEBOR

 

Oba naši úspěšní krajští reprezentanti příliš změn nehlásí, přesto pár informací přinášíme.

Trenér FK Pěnčín-Turnov B Radek Kotrman připravil svým svěřencům opravdu pestré léto. „Po týdnu v Jizerkách jsme absolvovali i rakouský zájezd, kde jsme s místním Ranbachem vyhráli 8:2. Při tréninkovém víkendu nás hostila zase Jivina. V přípravě se střelecky daří především Poláčkovi, jenž se blýsknul hattrickem v duelu s Doubím (6:4) a jednu trefu přidal v zápase s Mnichovým Hradištěm (2:0),“ shrnul mladý kouč divizní rezervy. Ten bude mít jasno o konkrétním složení mužstva už zkraje tohoto týdne, kdy by mělo proběhnout rozdělení kádrů obou turnovských týmů. Nejsilnější sestava se pak ještě ve středu 10. srpna postaví proti ligovým dorostencům Slovanu Liberec a v sobotu ji čeká už mistrovsky Železný Brod.

 

FK Sedmihorky vedený Jaroslavem Menclem trénoval od začátku července 4x týdně (!), a to vesměs v domácích podmínkách. Po úvodních vysokých prohrách s divizními celky Turnova a Mšena porazili Karlovičtí Jičín rozdílem třídy 3:0, když dva góly vsítil hrající brankář Špína a třetí doplnil uzdravený bomber Poul. FKS se dařilo i ve znovuotevřeném nádherném areálu Sokola Bozkov, kde domácí porazil poměrem branek 4:2. „Máme radost především z návratu Robina Poula, mančaft po svém uzdravení posílí ještě Patrik Dvořák, který skončil v jabloneckém dorostu,“ doplnil vedoucí mužstva Míra Kobrle. Jen pro zajímavost dodejme, že k sedmihorskému dorostu přichází jako trenér Patrikův otec a exturnovský hráč Bohuslav Dvořák, jenž ještě v nedávné minulosti oblékal mj. také dres FK Sedmihorky.

 

I. A TŘÍDA

 

Nováček jde do vyšší soutěže prakticky se stejným týmem, který si postup vykopal, jen by jej měli doplnit další mladíci, odchovanci Turnova a další. V přípravě Mírová pod Kozákovem porazila Robousy na jejich hřišti 5:2, prohrála v Brodě a uhrála cennou remízu 1:1 s exdivizním SK Semily. V posledním přátelském měření sil přehráli Mírovští jednoznačně Jičiněves 7:2! Prvotřídní premiéru si červeno-bílí odbudou na svém zrekonstruovaném hřišti v sobotu, kdy tu přivítají Hejnice.

 

I. B TŘÍDA

 

Zde se horečně diskutuje o situaci, kdy Maršovice na poslední chvíli odřekly svou účast v soutěži. Podle telefonického vyjádření krajského manažera Jana Koniga se oficiálně rozhodne v závěru týdne, ale podle soutěžního řádu je nejpravděpodobnějším řešením jen 13 účastníků.  

V zachráněném Rovensku pod Troskami usedne na lavičku v pozici trenéra člen výboru FK Stanislav Kočí, který nahradí Karla Vodrážku odcházejícího na Malou Skálu. Pod obrácenými zvony skončil i Jirka Šimek, jenž posílí Jenišovice. Konečná podoba hráčského kádru ještě není známá, mužstvo by měl posílit obránce J. Rympler ze Sedmihorek a v jednání je i příchod J. Dědečka, který to zkouší také v Mírové. V jediném přípravném utkání remizovali Rovenští v sobotu s Jizeranem Doubrava 2:2, když první branku vstřelil Hanzl a druhou připravil pro Novotného. TJ Sokol cestuje v prvním kole do Víchové n. J.

 

Malá Skála oslabená odchody klíčových hráčů Pavla Daníčka (práce v SRN) a Jana Pekárka (odchod do Bozkova) se po dvou letních trénincích představila na hřišti Železného Brodu. V silně improvizované sestavě a v druhé půli dokonce v devíti hráčích překvapila o dvě třídy silnějšího soupeře a vyhrála 2:3! Dvě branky zaznamenal „vypůjčený“ Paldus a třetí přidal Habr, jenž by spolu se Stolínem a Honzákem a snad i s dalšími z Maršovic měli maloskalské mužstvo doplnit. V prvním podzimním zápase Skala přivítá na svém hřišti Harrachov.

 

OKRESNÍ SOUTĚŽE SEMILSKO

 

* OP: S týdenním předstihem před výkopem krajských soutěží vstoupil do podzimu okres. Jediný zástupce Turnovska – Mírová B prohrála v Zálesní Lhotě 3:0. Stružinec – Košťálov B 2:3, Martinice – Libštát 1:3, Studenec – H. Branná B 1:3, Roztoky – Mříčná 4:1, Vysoké – Lomnice B 2:0, Kruh – N. Ves 2:9!

 

* OS: Díky úvodním vysokým výhrám se na čele usadily Rovensko B a M. Skála B, Tatobity jsou sedmé. Rovensko B – Rokytnice B 7:1, Košťálov C – M. Skála B 0:6, D. Branná – Tatobity 1:1, Benecko – Horka 3:4, Víchová B – Bělá 4:2, Vysoké B – Studenec B 1:1, Bozkov B – N. Ves B 5:2.

 

Připravil Karel Vodrážka, sport TvA

vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 16)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.