VÝSLEDKOVÝ SERVIS TVA: ORIENTAČNÍ BĚŽCI NEJLEPŠÍ V EVROPĚ, MÍROVÁ UŽ JE ZASE V ČELE PŘEBORU

0

Kromě aktuálních sportovních výsledků jsme rádi, že čas od času můžeme na stránkách TvA zaznamenat vskutku fenomenální úspěch nějakého turnovského oddílu a sportovce. Tentokrát do zlaté knihy zdejšího sportu bude výrazně zapsáno jméno Michaely Gomzyk Omové, která se na nedávném mistrovství Evropy v radiovém orientačním běhu stala mistryní kontinentu hned ve třech disciplínách! Výsledkový servis nabízí i ohlédnutí za zápasy basketbalistů a házenkářek, je zde samozřejmě i vyčerpávající přehled víkendových fotbalových utkání…

* BASKETBAL
Východočeský liga, muži: TJ Turnov – Nová Paka 79:61 (23:19, 37:34, 59:43). První domácí zápas sezony, odehraný 24. září. Zápas to nebyl rozhodně lehký ani jednoznačný. Tým Paky s námi držel od samého začátku krok a trochu utéci se domácím podařilo až na konci první čtvrtiny. Zápas rozhodla třetí čtvrtina, kdy Turnovští dostali soupeře pod tlak, což začalo trojkou Příhonského, košem Bartoně a potom se o body staral hlavně tandem Jiříček, Petřivý. Statistiky: Jiřiček 24, Petřivý 17 (6/5), Bartoň 11 (2/1), Příhonský 10 2×3, Nejedlo 9 (1/1), Jeníček 6, Kaněra 2, Cvrček, Roubíček, Vích (0/2), L. Jeníček. Šestky: 11/7 (64%).

n201110032100_sport_126_011_basketNadcházející sezona bude pro Turnov poměrně složitá. Družstvo budou doplňovat na hostování odchovanci Příhonský (Kondoři Liberec), Petřivý (Nymburk). Dále se na turnovské palubovce občas objeví i Honza Jiřiček, který působí v profesionálním basketbalu v družstvu Děčína a hraje ještě první ligu v Trutnově. Prioritou všech tří hráčů budou závazky ve vyšších soutěžích, proto se objeví v turnovském dresu opravdu pouze občas. Ve zbylých zápasech budeme muset hrát bez nich a vzhledem k marodce doplňovat tým o dorostence. Zranění jsou Valšík a Klápště, dva hráči se poflakují po USA a Petr Velda kvůli rodinným povinnostem začne hrát až od listopadu. Sezóna to bude opravdu složitá, už proto, že zápasy jak hostujících hráčů, tak dorostenců se termínově kryjí.
Pro TvA: Tomáš Mareš, mara.basket@tiscali.cz

* DESKOVÉ HRY

– 3. ročník v karetní hře BANG! zná své výherce. Ve středu 28. září se sešlo v prostorách Žluté ponorky 15 neohrožených střelců z blízka i z daleka, mladých i odrostlejších. Hrálo se v pěti hráčích u stolu na osm kol. Pistolníkem Turnovska se stala mladičká Markéta Thořová, studentka primi na turnovském gymnáziu, druhý byl Jakub „Skřet“ Varcl a třetí Matěj „Pade“ Varcl. Vítězové si kromě uspokojení ze hry samotné odnesli i drobné ceny a poražení již připravují nové taktiky na příští ročník. Více informací na www.branaher.estranky.cz
Pro TvA: Pavlína Verichová, werich@cmail.cz

* HÁZENÁ
Přebor Prahy, ženy:
– HC Háje Praha – TJ Turnov 18:23 (9:10). Domácí hráčky se sice hned v první minutě utkání dostaly do vedení, ale to jim dlouho nevydrželo. V 7. minutě již vedl turnovský celek 4:1. Několika nepřesnostmi dovolily hostující hráčky domácím snížit až na poločasový jednobrankový rozdíl a dokonce ve 33. minutě domácí získaly vedení na svoji stranu 11:10. Zlepšením obrany hostujícího celku a minimalizací technických chyb ve 40. minutě už zase vedly hráčky z Turnova o tři branky 14:11.
– TJ Turnov – Sokol Vršovice 31:23 (13:10). Ke druhému utkání jednoho výjezdu do hlavního města nastoupily turnovské házenkářky v nové hale Sokola Vršovice. Jako již tradičně – vršovické házenkářky odmítly k utkání do Turnova přijet.
V obou zápasech předváděly turnovské hráčky rychlou házenou vycházející z dobré obrany. Protože se také dařilo proměňovat vyložené šance, zaslouženě se přivezl do Turnova plný zisk bodů.
Sestava (branky): B. Kučerová, V. Horáčková – Š. Gahlerová (9 + 8), A. Koubková (2 + 6), V. Ševrová (2 + 6), R. Kohoutová (1 + 5), D. Aissi (3 + 2), L. Ševrová (2 + 3), I. Tichá (4 + 1), N. Poláková, A. Vališová.
– SK Praha 4 – TJ Turnov 14:22 (6:12), odehráno 29. září. Od samého začátku chtěly hráčky z Turnova hrát hru, kterou předváděly v předchozích utkáních – chtěly vycházet ze zajištěné obrany do rychlých protiútoků. Soupeřky se však jen tak lehce nechtěly vzdát… Většímu brankovému rozdílu zabránila také svým dobrým výkonem domácí brankářka Radka Veselá.
Sestava (branky): B. Kučerová – Š. Gahlerová (5), P. Bártová (4), V. Ševrová (4/1), L. Ševrová (3/2), D. Aissi (2), A. Koubková (2), A. Šafářová (1), N. Tomášová (1), N. Poláková, A. Vališová.
V tabulce jsou turnovské házenkářky na 1. místě!
Pro TvA Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

* ORELSKÝ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE DRUŽSTEV
Turnaj se uskutečnil v Lomnici nad Popelkou 1. října za účasti pěti družstev. Pořadí: 1. Orel Lomnice A, 2. Orel Semily, 3. Orel Turnov, 4. Orel Studenec, 5. Orel Lomnice B.
Pro TvA: Vít Jůza, zupa.sv.zdislavy@orel.cz

* RADIOVÝ ORIENTAČNÍ BĚH
V pořadí 18. mistrovství Evropy v radiovém orientačním běhu se konalo od 5. do 10. září v rumunském Baile Felix. V nominaci českého týmu tradičně nechyběli ani zástupci turnovského oddílu. V závodu mužů v pásmu 144 MHz skočil Jakub Oma na 2. místě, ve sprintu v pásmu 3,5 MHz zvítězil a další turnovský závodník Baier skončil druhý, v klasickém závodě na téže frekvenci si oba pořadí prohodili! V ženské kategorii mistrovství výborně zvládla Michaela Gomzyk Omová, která byla v pásmu 144 MHz a ve sprintu v pásmu 3,5 MHz první, totéž zopakovala v klasickém závodě v pásmu 3,5 MHz!!! Turnovská závodnice se tak nesmazatelně zapsala do dějin tohoto sportu a opět si výrazně řekla o korunku nejlepšího sportovce Turnova tohoto roku! Celkově tým pod vedením reprezentačního trenéra Andreje Gomzyka dosáhl v Rumunsku na bohatou sbírku 43 cenných kovů a stal se nejúspěšnější výpravou mistrovství!

FOTBALOVÝ SERVIS Z UPLYNULÉHO VÍKENDU

DIVIZE C
* FK Pěnčín-Turnov – Kolín 1:1 (1:0). Do srdce Českého ráje zavítal kvalitní soupeř, kterého zaskočila v 16. minutě bratrská spolupráce. Vojtěch Hurt zahrál trestný kop na hlavu svého bratra Dana a ten poslal pěkným lobem přes gólmana Čižinského aktivně hrající Turnov do vedení! Aspirant postupu se dostal do dvou pološancí, ale tu největší v podobě pokutového kopu ve 36. minutě nevyužil, protože Štočkův pokus domácí brankář Metelka vyrazil! Hosté do druhého poločasu vtrhli s cílem zvrátit výsledek, což se jim v úvodní desetiminutovce po změně stran Štočkem podařilo. Ovšem turnovští mladíci po dobrém taktickém výkonu cennou remízu uhájili. „V závěru už si oba celky hlídaly dělbu bodů, a tak nechápu stížnosti Kolínských na sudího, jenž jim písknul penaltu, která se proti domácím málokdy nařizuje,“ divil se jinak spokojený vedoucí FKP Petr Horáček.
Sestava: Metelka – Maňas, Koťátko, Novotný, Havlín – D. Hurt, Brett, Benek, V. Hurt – Kulhánek (56. Koubek), Bárta (86. Vavřich), branky: 16. D. Hurt – 55. Štoček, rozhodčí Šob, ŽK 2:2, diváků 350.

Ostatní výsledky: Převýšov – D. Králové 4:0, Mšeno – Náchod 4:2, H. Králové B – Pardubice B 3:1, Velim – Trutnov 2:0, Polepy – Admira 4:0, N. Paka – Ústí 0:0, N. Bydžov – Jablonec B 1:3

16. Trutnov                           8   0   3   5   6:15    3

* Hrádek n. N. – FK Sedmihorky 1:1 (0:0). V prvním dějství se hrálo oboustranně na jistotu bez větších příležitostí. Po přestávce začal aktivněji FKS, ale paradoxně to byli domácí, kteří se po hodině hry mohli radovat z vedoucího gólu. „Šlo o životní trefu, kdy hráč napálil odražený míč z dobrých 26 metrů přímo do čisté šibenice. Ten gól by mohl směle aspirovat na nejvyšší příčky ankety Gól roku,“ popsal karlovický vedoucí mužstva Míra Kobrle. Hosty to ovšem zdravě nabudilo a po Bakešově šanci, kterou zlikvidoval hrádecký brankář, zahřmělo až po rybičce Špíny, kterou poslal Pařízkův centr hlavou do sítě a vyrovnal. Hrádek pak zahrozil z brejku, ale Koubus byl připraven. Na druhé straně Poul vystihl rozehrávku domácích a naservíroval míč před prázdnou bránu Špínovi, ale ten na hrbolaté trávě netrefil!
Sestava: Koubus – Koťátko, Bakeš, Švarc – O. Staněk, Kratochvíl (46. Krejčík), Pařízek, Bangha (75. Rada) – Pavlíček – Poul, Špína, rozhodčí Huřťák, ŽK 0:1, diváků 90.

* Jablonec n. J. – Pěnčín-Turnov B 1:1 (1:0). Zápas dvou rozdílných poločasů skončil ve finále smírně. První půle patřila domácím, kteří šli do vedení po Hykově zaváhání střelou do středu branky. Gólman hostí si pak pošramocené hodnocení musel vylepšovat dvěma úspěšnými zákroky při šancích Jablonečku. Druhá 45timinutovka vyzněla zase lépe pro hosty. Již předtím ale trenér Radek Kotrman vytáhl z lavice Žolíka. Střídající Vít totiž svou další trefou srovnal konečný stav na ukazateli, který plně korespondoval s děním na hřišti.
Sestava: Hyka – Smolný, Matoušek (40. Vít), Čermák, Nahodil – D. Škréta (46. Šteffan), Horák, Zdražil, Jaček – Ježek (75. Žabokrtský), Klíma, rozhodčí Diringer, ŽK 2:2, diváků 100.

Ostatní výsledky: Semily – N. Bor 0:5, VTJ – Č. Lípa B 1:3, Pěnčín – Desná 4:0, Doksy – Ž. Brod 2:2, Višňová – Košťálov 1:2

I. A TŘÍDA

n201110032101_sport_127_011_mirova* Stráž n. N. – Mírová p. Koz. 1:2 (1:1). Hosté byli lepší, ale Jíra v brance, jenž zaskočil za zraněného Mlejnka, nabídl v 10. minutě domácím dvojnásobnou tutovku, kterou nepohrdli – 1:0! Po několika šancích na obou stranách za bráchu smazal gólové manko po rohu hlavou Marek Jíra. Mírovský bomber se pak během tří minut díky „blikancům ala Řepka“ vykartil a jeho spoluhráči museli hrát v deseti. Půjčku za oplátku vrátil Markovi Jirka, jenž nejprve chytil domácím trestňák a poté si dobře postavil tyče! Když už se zdálo, že duel skončí nerozhodně, Kochman poslal na svatyni Stráže nepovedený centr a míč k překvapení všech zaplachtil až do sítě a zajistil hostům tříbodový import!
Sestava: Jíra – Ráliš, Hejduk, M. Zelnický, Kochman – Horák (87. Taibr), Marcel Kovář, Jíra, Tokan (69. Hlubuček) – D. Zelnický, Michal Kovář, rozhodčí Klimt, ŽK 2:3, ČK 0:1, diváků 60.

Ostatní výsledky: Jilemnice – Skalice 2:1, V. Hamry – Mimoň 1:0, Doubí – Vratislavice 3:1, Frýdlant – Lomnice 2:3, Kr. Studánka – Hejnice 3:1, Cvikov – Bozkov 1:3

I. B třída

* Malá Skála – Ruprechtice 4:0 (2:0). Vyrovnaný souboj třetího s druhým týmem tabulky rozhodla lepší střelecká potence Skaly. Poprvé na podzim, a hned dvakrát, se do listiny střelců zapsal kapitán Makula, jenž navíc neproměnil samostatný nájezd! Zato ale ve 29. minutě poslal míč z rohového kopu na hlavu J. Šilhána a maloskalský mladík se v těžké pozici hlavou nemýlil! Ruprechtické slibné příležitosti dvakrát včasným vyběhnutím eliminoval brankář Krause, jemuž jednou vypomohlo břevno. Gólový účet uzavřel v samotném závěru povedeného utkání po ideálním vybídnutí Tomanem střelec Habr.
Sestava: Krause – K. Šilhán, Serbus (70. Kobrle), Stolín, Cafourek – Habr, Honzák, Kotrba, Toman – J. Šilhán (62. Brychcí), Makula, rozhodčí Brož, ŽK 2:4,ČK 0:1, diváků 90.

* Harrachov – Rovensko p. Tr. 4:2 (1:1). Hosté po pouťovém volném víkendu za Maršovice měli chuť do hry, ale se soupeřem stačili držet krok jen první poločas, v němž ve 35. minutě vyrovnával na 1:1 L. Malý. I když kapitán Špína obrátil po hodině hry na 1:2 ve prospěch Rovenska, překvapení se na harrachovské umělé trávě přece jen nekonalo, protože horalé za Vrabcova záda posléze poslali míč hned třikrát!
Sestava: Vrabec – Maruška, Leoš, Brunclík, Rympler – Vágenknecht, Špína, L. Malý, Pařízek (75. Mencl), Vondráček, Holeček (46. Hanzl), rozhodčí Háša, ŽK 2:2, diváků 50.

Ostatní výsledky: Plavy – H. Branná 3:1, Rokytnice – Zásada 2:0, Lučany – Mšeno B 1:2, Držkov – Víchová 3:0, Ž. Brod – volno!

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* OP Semilsko: Košťálov B – Mírová B 0:0, Libštát – Lomnice B 7:0, Mříčná – Studenec 3:2, H. Branná B – Martinice 4:3, Kruh – Z. Lhota 2:0, Roztoky – Stružinec 3:3, N. Ves – Vysoké 2:1

14. Zálesní Lhota                9   2   0   7   8:22     6

* OS Semilsko: Tatobity – Bělá 0:3, D. Branná – Rokytnice B 3:0, Studenec B – N. Ves B 9:2, Košťálov C –Víchová B 1:4, Poniklá – M. Skála B 4:1, Vysoké B – Horka 1:4, Benecko – Bozkov B 0:4, Rovensko B – volno!

14. Josefův Důl                   7   0   1   6   9:42   1

III. třída Liberecka – JIH: Pěnčín – Žibřidice 8:0 (2:0) Mynář 3, Matějíček 3, Žďárský a Škréta
1. Český Dub B                   5   4   1   0   22:3   13
3. Pěnčín                              5   3   1   1   10:7   10
12. Machnín                         5   1   0   4   10:16  3