MÝTNÉ NA VYBRANÝCH SILNICÍCH PRVNÍ TŘÍDY ZPŮSOBUJE KOMPLIKACE

0

Mýtné se v Česku od 1. ledna pro vozidla nad 3,5 tuny rozšířilo o dalších 868 kilometrů silnic první třídy. Týká se to i našeho regionu, konkrétně silnice z Turnova do Ktové. Na některých místech Libereckého kraje nově placené úseky řidiči kamionů objíždějí po komunikacích nižších tříd. Proto na toto téma v parlamentu mj. zazněla myšlenka plošného zákazu jízdy tranzitních kamionů po okresních silnicích.

Kvůli nově zavedenému mýtu trpí například Mimoň na Českolipsku, kamiony začaly objíždět zpoplatněný úsek z Jestřebí do Mladé Boleslavi. Objížďka vede právě přes Mimoň, které chybí obchvat, a kamiony projíždějí celým centrem města. Zpoplatněný je také nově úsek silnice I/35 Turnov – hranice kraje u Ktové. Zde je ale menší riziko, že kamiony budou tuto trasu někudy objíždět. Bylo by to příliš komplikované.

Liberecký kraj hodlá omezit tranzitní dopravu svislým dopravním značením na úsecích silnice II. třídy II/262 Česká Lípa – Zákupy a II/270 Jablonné v Podještědí – Mimoň. Zatím se ale na příslušných úřadech tato snaha nesetkala s pochopením. „V žádném případě však nechceme, aby se řidiči nákladních automobilů mýtnému vyhýbali a zatěžovali tak silnice nižších tříd,“ uvedl hejtman Martin Půta.

(TvA s využitím TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.