SPORTMIX: FLORBAL, HOKEJ, ORIENTAČNÍ BĚH

0

Skvěle rozjely svou mistrovskou soutěž turnovské florbalistky. Naopak propadákem skončila podzimní premiéra jejich mužských kolegů. Velmi zdatně si v Liberci vedla florbalová mládež Turnova. Na zimním stadionu se o týden dříve, než krajská liga mužů rozjela amatérská Nejvyšší pojizerská liga. Česko a potažmo i Turnov na litevském mistrovství Evropy reprezentovaly turnovské orientační běžkyně, které přivezly hned několik cenných medailí!

FLORBAL

První liga žen
* Florbal Ústí nad Labem – TJ Turnov 2:4 (0:1, 1:1, 1:2). Po téměř roční covidové pauze vyrazily Turnovanky na sever Ústí ve značně oslabené sestavě v počtu 1+8. Podle očekávání byl míček více v držení ústeckých hráček. V úvodu první části se však dařilo všechny jejich útočné akce ubránit a postupně se naše hráčky dostávaly na polovinu soupeřek, což přineslo výhodu přesilové hry, kterou po necelé minutě využila Adéla Kyselová. Ve 27. minutě krásně trefila balonek ze vzduchu Lucie Brabcová a navýšila vedení našeho týmu na 2:0. Pak přišla nevyužitá druhá přesilovka, a naopak Ústí dokázalo dvě minuty před koncem střední části vsítit kontaktní branku. V třetí třetině se bleskově prosadila opět Adéla Kyselová. Ústecké hráčky ovšem zápas rozhodně nevzdávaly, naopak přidaly na tempu a hnaly se za vyrovnáním. Tomu se přiblížily ve 42. minutě, kdy snížily opět na rozdíl jednoho gólu. V 58. minutě se ovšem trefila Karolína Bittnerová a nečekané vítězství bylo na světě. Nejlepší hráčkou Turnova byla vyhlášena brankářka Natálie Hassová, která nastoupila ke svému prvnímu zápasu v dospělé kategorii.
* FBC Česká Lípa – TJ Turnov 2:11 (0:2, 2:6, 0:3). Skóre otevřela v šesté minutě po výhozu Hassové Vacíková a pak se v přesilové hře prosadila Kyselová. na ni už ale nikdo nenavázal a první třetina tedy skončila 2:0 pro Turnov. Druhá třetina byla gólově zajímavější. Už v 15. vteřině dostala míček za záda Hassové Boleslavová, ovšem po půlminutě vrátila dvougólový odskok hostů opět kapitánka Vacíková. Do konce třetiny se prosadily turnovské holky ještě pětkrát, ale Česká Lípa jejich náskok stáhla jedním gólem. V poslední třetině byla znát únava z celého víkendu, ale přesto se podařilo navýšit skóre na konečných 11:2. Hattrickem se blýskla Kyselová, která poslední branku vstřelila těsně před sirénou v čase 59:59.

Národní liga mužů
* TJ Turnov – Butchis 0:12. Vstup do sezony si turnovští muži určitě představovali lépe. Hodně mladý a nezkušený tým nastoupil do svého prvního letošního utkání proti favoritovi soutěže, pražským Butchis. Utkání se hned od začátku hrálo ve velmi vysokém tempu a rozhodně ne v rukavičkách. V první třetině se do šatny odcházelo za stavu 0:2. Ve druhé části soupeř Turnovské školil především při standardních situacích a přesilových hrách. Ve třetí třetině už hrál soupeř velice sebevědomě, takže skóre narostlo až na dvanáctibrankový rozdíl. „Přestože soupeř byl v utkání znatelně lepší, může nás hodně mrzet množství nevyužitých šancí a nastřelených tyčí, stejně jako to, že jsem nedokázali náš výkon udržet na vyšší úrovni po celé utkání. Zároveň se ukázaly víceméně všechny nedostatky naší hry, na kterých musíme dále pracovat. Utkání mělo nicméně i své světlé okamžiky a hráči ho odmakali až do konce, což jsou věci, od kterých se odpíchneme a příští týden si jedeme do Litvínova pro body,“ zaznělo odhodlaně z realizačního týmu.

* Mládež – NISA Open 2020: Holčičí přípravka se spolu s dalšími turnovskými týmy zúčastnila florbalového turnaje v Liberci. Jelikož v jejich kategorii nebyl žádný dívčí tým, musely soupeřit s chlapci. Pro většinu z nich to byl první velký turnaj. Bojovaly statečně, čímž si získaly sympatie přihlížejících fanoušků i z řad protihráčů.

* Také elévové nevypustili žádný ze soubojů o míček, ale bohužel se to moc neukázalo na výsledcích zápasů. Klukům se podařilo zvítězit v prvním a posledním zápase turnaje, ale zato nasbírali velké množství důležitých zápasových zkušeností a potkali s množstvím týmů, na které normálně nenarazí.

* Tým mladších žáků tvořilo celkem 13 hráčů. Pro některé z nich to byl první turnaj vůbec a pro většinu naopak poslední formátu 3+1. „I proto jsme se snažili především nabírat turnajové zkušenosti a opět si po prázdninách oživit florbalové návyky,“ vysvětlili trenéři.

* Bohužel pro nedostatek přihlášených dívčích týmů byla tato kategorie žákyň zrušena, takže pořadatelé nabídli, že holky mohou hrát v kategorii BU 13. Celkově děvčata odehrála 11 velice těžkých, ale vyrovnaných zápasů s kluky. Pikantní byl pak souboj s chlapci z Turnova, protože se oba týmy velice dobře znají. Zápas byl velmi napínavý, a nakonec se holkám podařilo těsně před koncem vyrovnat na konečných 3:3! Po sobotních zápasech se ukázalo, že pokud budou holky ještě chtít bojovat o třetí místo, musí v neděli všechny tři zápasy vyhrát. První zápas zvládly a vyhrály 6:3. Pak je čekal zápas s Benešovem, který se nakonec stal celkovým vítězem turnaje. Turnovanky jej porazily 4:2 a Tachov následně 5:2, čímž udělaly poslední krok k závěrečnému zápasu s Trutnovem o třetí místo. Přestože Turnov v základní skupině prohrál 5:4, po remíze 4:4 následovala tři trestná střílení, která mladší žákyně zvládly a pak už mohla propuknout obrovská radost z celkového třetího místa na turnaji, což je obrovský úspěch dívčího florbalu v Turnově.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

LEDNÍ HOKEJ

V sobotu 11. září začala na Zimním stadionu Ludvíka Koška prvním duelem základní část 18. ročníku Nejvyšší pojizerské ligy, v němž turnovští Performeři porazili Troskovice. Poměrně zajímavé výsledky nabídly také ostatní utkání a několika hattricky řádili též sběrači kanadských bodů.

* HC Troskovice – HC Performers Turnov 3:9 (1:2, 1:3, 1:4). Branky 17. Hejduk, 29. Vondrák, 60. Štěpánek – 9., 19. a 46. Hujer, 27. a 41. Štryncl, 23. Kopecký, 33. Janata, 41. Adam, 48. Brož, vyloučení 5:1, využití 0:1.
HC Troskovice: Novotný – David, Drahoňovský, Fišera, Hejduk, Machačný, Miksa, Novotný, Procházka, Ševčík, Štěpánek, Vařejčko, Vondráček.
HC Performers Turnov: Kopecký – Adam, Brož, Černohouz, Hujer, Janata, Kolomazník, Kopecký, Kopal, Kopecký, Laurin, Roubíček, Sýkora, Štryncl.

* HC Raptoři Turnov – Neřízený střely 13:4 (1:2, 6:2, 6:0). Branky: 18. Koňák, 21. a 38. Medek, 24. Zárybnický, 24. a 55. Šašek, 38., 39. Buček, 40. a 56. Hiadlovský, 42. Rindt, 48. Špinka, 51. Vavřich, 56.Kravec – 13. a 22. Svoboda, 13. Polák, 38. Kučera, vyloučení 3:1, využití 0:0.
HC Raptoři Turnov: Podzimek – Buček, Hašek, Hiadlovský, Holik, Hořínek, Koňák, Kravec, Medek, Motejlek, Podzimek, Rindt, Sigety, Šašek, Špinka, Vavřich, Zárybnický.
Neřízený střely: Machač – Drbohlav, Eliáš, Grégr, Krampera, Kučera, Lariš, Machač, Novák, Pluhař, Polák, Rosek, Svoboda.

* HC MBQ – HC Všeň Pojizeří 7:3 (1:2, 2:1, 4:0). Branky: 12., 25. a 57. Lukač, 35. a 47. Balatka, 49. Nosek, 49. Matoušek – 7., 9. a 36. Mašek, vyloučení 5:3, využití 0:0.
HC MBQ: Hlava – Balatka, Čermák, Havel, Hlava, Jirman, Kubán, Kubán ml., Lukač, Matoušek, Nosek, Petr, Vašků.
HC Všeň Pojizeří: Procházka – Egert, Hofman, Holas, Mašek, Minařík, Nevlida, Pařízek, Pařízek, Patočka, Procházka, Saska, Svoboda, Šťastný, Šulc.

* Black Hawks – HC Modřišice 7:8 (2:1, 3:4, 2:3). Branky 7. Kujan, 20. Jelínek, 23. a 45. Vojtíšek, 25. Pala, 31. Nováček, 60. Pospíšil – 3. a 26. Pekárek, 29. Marušinec, 35. a 41. Pecka, 38., 48. a 57. Hudeček, vyloučení 5:4, využití 1:2.
Black Hawks: Péč – Bartoň, Feštr, Jelínek, Kujan, Nosek, Nováček, Novotný, Pala, Peukert M., Peukert P., Pospíšil, Sedláček, Štěpánek, Vaníček, Vojtíšek.
HC Modřišice: Koubus – Holán, L., Holán, R., Hudeček, Jiránek, Krouza, Marušinec, Marek J., Marek T., Marcin, Pecka, Pekárek, Pelda, Perger, Potocký, Šálek.

Příští utkání: NE 19. 9., HC Všeň Pojizeří – HC Troskovice (20.30).
Milan Cerha, milancerha@seznam.cz

1. HC Raptoři Turnov 1-1-0-0 13:4 2
2. HC Performers 1-1-0-0 9:3 2
3. HC MBQ 1-1-0-0 7:3 2
4. HC Modřišice 1-1-0-0 8:7 2
5. Black Hawks 1-0-0-1 7:8 0
6. HC Všeň Pojizeří 1-0-0-1 3:7 0
7. HC Troskovice 1-0-0-1 3:9 0
8. Neřízený střely 1-0-0-1 4:13 0
9. Black Hawks 1-0-0-3 10:38 0

ORIENTAČNÍ BĚH
Po několika letech měl oddíl orientačního běhu TJ Turnov své členy – v tomto případě členky – na vrcholné akci. Mladší dorostenky Lea Martanová a Michaela Novotná ze srpnového ME dorostu v Litvě dovezly domů celkem tři medaile!
Obě děvčata turnovského oddílu se nominovala do reprezentace ČR na základě jarních kvalifikačních závodů na vrcholnou letošní akci dorostu, kterou bylo právě skončené ME v Litvě. Děvčata absolvovala náročnou trojici závodů ve třech dnech bez pauzy v pořadí klasická trať – štafety – sprint. Na klasické trati Míša Novotná vybojovala krásné 7. místo minutu za medailí, Lea se umístila po chybách na 19. místě. V závodě štafet pak turnovská děvčata (spolu s Michaelou Metelkovou) zásadně přispěla ke stříbrné medaili ČR těsně za vítěznými Finkami. Míša Novotná rozběhla na 1. úseku českou štafetu skvěle (1. místo na úseku) a Lea Martanová jako „finišmenka” téměř smazala náskok favorizovaných Finek po druhém úseku a doběhla české štafetě pro vynikající stříbrnou medaili.
V závěrečném sprintu v centru historického Vilniusu pak skončila ve vteřinových rozestupech Lea na 3. a Míša na 5. místě. Holky potvrdily výbornou připravenost, pevné nervy v těžkých a netradičních terénech, a to, že v mladším dorostu patří k nejlepším v Evropě. V každé kategorii startovalo přes 80 závodníků z 25 zemí.
Jindřich Kořínek, Jindrich.Korinek@email.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.