UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

0

Na podzim loňského roku začala v Turnově v Městské knihovně Antonína Marka fungovat virtuální univerzita třetího věku (VU3V). Ač se jednalo o první semestr, výuka měla mezi seniory velmi kladný ohlas. Tématem semestru byla astronomie. Téma si studenti oblíbili, a tak knihovna zorganizovala přednášku o sluneční soustavě, která už byla nad rámec semestru. Přednášet přijel Martin Gembec z Klubu astronomů Liberecka. Mezi další nadstandardní aktivity knihovny ve vztahu k této aktivitě patří též pozorování noční oblohy pomocí astronomického dalekohledu spolu s výkladem a exkurze do dílny v Turnově, která spolupracovala na výzkumu hrobky Tychona de Brahe.

Nový semestr začíná v únoru. Tentokrát budou studována dvě témata: „Etika jako východisko z krize společnosti“ začne 7. února a téma „Dějiny oděvní kultury“ o týden později. Studenti si mohou vybrat, zda budou chtít navštěvovat témata obě, nebo jen jedno. Přidat se může každý senior (statut seniora, invalidní důchodce nebo stačí věk nad 50 let). Studium není limitováno předchozím dosaženým vzděláním, ani se na studenty nekladou žádné náročné požadavky. Cílem výuky je dozvědět se něco nového o zajímavých tématech a možná poznat i nové přátele. Vzhledem k tomu, že přihlášky ke studiu je možné podávat do 8. března, může se každý přijít na první přednášku nezávazně podívat.

Na konci každého semestru si studenti vždy vybírají téma, které budou chtít studovat v následujícím semestru. Nabídka kurzů je skutečně pestrá. Volit si studenti mohou například z kurzů: Kouzelná geometrie, Lesnictví, Pěstování a využití jedlých a léčivých hub, Vývoj a současnost Evropské unie, Čínská medicína v naší zahrádce, Život a dílo Michelangela Buonarroti atd. Česká zemědělská univerzita v Praze, která stojí za projektem VU3V, navíc neustále pracuje na nových tématech, takže se do budoucna můžeme těšit na další a další kurzy.
Více informací na e-mailu: univerzita.turnov@email.cz nebo na 777 257 696.

Pozvánky:
* Čtvrtek 7. února v 9.30 hodin začne kurz „Etika jako východisku z krize společnosti“. Kurz bude probíhat vždy ve čtvrtek jednou za dva týdny. Přednášek bude celkem šest. Cena kurzu 300 Kč.
* Ve čtvrtek 14. února v 9.30 začne kurz „Dějiny oděvní kultury“, který bude též probíhat též jednou za dva týdny.  Přednášek bude celkem šest, cena kurzu 300 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.