RODINNÝ PODNIK KAMAX USPOŘÁDAL DEN PRO RODINU

0

V sobotu 8. června bylo živo v novém závodě firmy Kamax na Vesecku. „U příležitosti dvacátého výročí fungování firmy v Turnově a především u příležitosti otevření nového závodu jsme uspořádali v pořadí již třetí Den pro rodinu. Zváni byli především pracovníci firmy a jejich rodinní příslušníci, a protože Kamax je rodinná firma, přijeli i vzácní hosté z Německa,“ přiblížil jednatel turnovského závodu Vladimír Košíček. Rodinného dne v Turnově se mj. zúčastnili zástupci třetí generace vlastníků, paní Vanessa Kellermann a Martin Burgholte, mluvčí centrálního vedení společnosti Wolfgang Ruoff, přítomen byl i starosta Turnova Tomáš Hocke. Ten zástupcům firmy poděkoval, že si právě Turnov vybrali jako cíl dalšího rozvoje ve střední Evropě.

„Doufám, že rozvoj firmy se bude i nadále ubírat v harmonii se zájmy města, velmi dobře si uvědomuji, že jsme tím šťastnějším regionem v České republice, kde je stále ještě dostatek volných pracovních míst,“ upozornil Hocke. Turnovský závod Kamaxu je v rámci firmy, která má své pobočky na třech kontinentech zeměkoule, brán jako jeden z nejlepších. Podle Vladimíra Košíčka se snaží zaměstnance všemožně motivovat tak, aby byli co nejspokojenější, což se potom odráží ve výsledcích i atmosféře ve firmě. Nový závod na Vesecku je především logistickým centrem, je zde soustředěn prodej a oddělení kontrolních automatů, v nebližší době zde bude také zprovozněna nová kalicí linka, která bude patřit k nejmodernějším v zemi.

n201306091711_zap_241_2013_kamax

n201306091712_zap_242_2013_kamax

n201306091712_zap_243_2013_kamax

Plocha nového areálu je 10 hektarů, z nichž nový závod zabírá asi jednu třetinu. „V průběhu dalších deseti let tuto plochu dále zaplníme, bude zde soustředěna kompletní výroba Kamaxu – lisovna, kalírna, obrábění, expedice, stejně ale myslím, že neopustíme ani areál v Nudvojovicích. Nyní zaměstnáváme 450 lidí, cílově bychom měli mít asi 900 pracovníků,“ uzavřel Košíček. Ten je ve firmě téměř po celou dobu působení v Turnově, kdysi zde začínal s dvaceti zaměstnanci na tzv. zelené louce.

Další fotografie najdete v samostatném albu na Facebooku TvA – ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.