KAPLIČKA V PRACKOVĚ POTŘEBUJE OPRAVU

0

Kdo neví, tak Prackov je osada nad obcí Vesec – Mírová pod Kozákovem. V roce 1919 nechal na svém pozemku postavit vlastním nákladem nevelkou kapličku rolník František Trakal z čp. 4 z radosti nad ukončením 1. světové války. Celá léta kapličku ošetřovali a opravovali jeho potomci, nyní manželé Židovi z Rovenska a Klokočí, kteří ji v letošním roce (2010) darovali nově založenému Občanskému sdružení za záchranu kapličky v Prackově. Jako majetek tohoto sdružení je nyní kaplička navržena k zápisu do Ústředního seznamu kulturních památek České republiky. Občanské sdružení si klade za cíl tuto památku, která je nyní ve velmi zchátralém stavu a potřebuje radikální opravu, zachránit pro další generace místních i turistů, návštěvníků Prackova.

Za tím účelem se chce v příštím roce ucházet o dotaci na opravu památek u Libereckého kraje. Členové občanského sdružení jsou převážně nynější obyvatelé Prackova, starousedlíci i přistěhovalí, bývalí obyvatelé a rodáci.

Občanské sdružení je otevřeno dalším sympatizantům a přátelům Podkozákovska. Zájemcům rádi zašleme přihlášky. Kontaktní adresa je: Občanské sdružení za záchranu kapličky na Prackově, Prackov 24, 511 01 Turnov. Občanské sdružení vítá všechny dobrovolné příspěvky, které přijímá v hotovosti do kasičky v Knize Českého ráje v turnovské Hluboké ulici, nebo na účet občanského sdružení: 239236314/0300 u poštovní spořitelny v Turnově. Všem dárcům upřímně děkujeme. (-ar-)

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.