KAPLIČKA V PRACKOVĚ JE MEDIÁLNÍ HVĚZDOU REGIONU

0

Na sdružení lidí kolem záchrany kapličky v Prackově pod Kozákovem je vidět, že cílená medializace nese své ovoce. O kapličce se píše snad ve všech regionálních médiích, při pořádání sbírky na tuto smysluplnou činnost lidé přispívají, takže kaplička je nejen zachráněna, ale už i skoro zvenku opravena a v příštím roce ji čeká znovuvysvěcení. „Vloni na Zlatou neděli jsme uspořádali vánoční koncert turnovského sboru Musica Fortuna za účasti asi padesáti lidí, kteří dobrovolným vstupným přispěli první částkou ve výši 2,5 tisíce Kč na chystané opravy. Letos v létě se v sokolovně ve Vesci uskutečnil hudební festival MÍROVÁFEST. Díky sponzorům a občanům se při něm na záchranu kapličky vybralo 25 tisíc Kč. Zatím poslední vydařenou akcí našeho sdružení byla první obnovená staročeská pouť v Prackově po mnoha desítkách let už téměř zapomenutá. Uskutečnila se v neděli 11. září,“ přibližuje Alena Radoušová, která je jednou z těch, kteří o záchranu kapličky usilují.

Na pouti se prodávalo tradiční zboží od koláčů po keramiku, zazněla i Svatohubertská mše na lesní rohy v podání Tria lesních rohů z Valdštejna. Podívat se sem přišlo asi 150 lidí, kteří mezi sebou vybrali dalších 14 tisíc Kč!

„To je až málem neuvěřitelný sen. Kaplička je ještě pod lešením, ale uvnitř krásně vyzdobená, čekají nás ještě omítky a hlavně restaurování interiéru s krásnou lidovou nástropní výmalbou, na což ovšem teprve musíme finance sehnat. Všichni ale věříme, že druhá obnovená pouť v příštím roce už bude slavnostní se znovuvysvěcením kapličky P. Marie,“ dodala Radoušová. Ta současně poděkovala všem štědrým dárcům včetně Libereckého kraje, památkového fondu ministerstva kultury a obci Mírová pod Kozákovem.

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.