SPORTOVNÍ SERVIS: HÁZENÁ, FOTBAL ŽEN, FLORBAL A JUDO

0

V pravidelném sportovním servisu shrnujícím sportovní dění především za uplynulý víkend se tentokrát sešly výsledky házenkářek ve II. lize, které konečně postupují v tabulce směrem vzhůru, máme také ohlédnutí za prvními zápasy obnoveného fotbalového týmu žen, je tu také florbal a judo.

HÁZENÁ

* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – Sokol Písek B 24:28 (16:14). Sestava (branky): V. Kubcová, L. Podhajská – L. Ševrová (10/5), Ž. Palounková (4), A. Vítová (3/1), P. Suchardová (2), I Tichá (2), Š. Gahlerová (1), J. Nalezencová (1), V. Ševrová (1), M. Lohinová.
První poločas byl herně i brankově hodně vyrovnaný. V 8. minutě vedly Jihočešky 4:2, ale v 11. minutě bylo srovnáno 4:4. Také ve 20. minutě svítil na tabuli vyrovnaný stav, když domácí vyrovnaly na 10:10. Dalšími čtyřmi góly se turnovské ženy nečekaně dostaly do vedení 14:10 a poločas nakonec domácí vyhrály o dvě branky.
Ve druhém poločase se projevila lepší fyzička, sehranost i zkušenosti některých hostujících hráček z předešlých let, kdy nastupovaly v nejvyšší ženské i dorostenecké soutěži. Do 42. minuty písecké hráčky vyrovnaly (19:19) a když byly Jihočešky v dalším průběhu utkání střelecky úspěšnější, mohly se radovat ze zisku dvou bodů.

* HÁZENÁ, II. liga, ženy: FK Hvězda Cheb – TJ Turnov 24:27 (10:16). Sestava (branky): V. Kubcová, L. Podhajská – L. Ševrová (12/1), P. Suchardová (4), Š. Gahlerová (3), Ž. Palounková (3), V. Ševrová (2), A. Vítová (2), M. Lohinová (1).
Ze zdravotních důvodů nemohly nastoupit C. Davidová, M. Poláková, A. Šafářová, I. Tichá, rodičovské povinnosti nedovolily cestovat J. Nalezencové a chyběla také L. Víšková, která se podílí na výchově nových házenkářských nadějí.
Úvod utkání byl bohatý na branky – do 4. minuty jich padlo 6 a na ukazateli svítil stav 3:3. Do 14. minuty byly turnovské hráčky střelecky úspěšné, v útoku nechybovaly a dařilo se jim také v obraně, takže získaly nečekaně vedení 10 : 3. V 19. minutě dokonce vedly 12:4! Dalších deset minut domácí přitvrdily v obraně a byly střelecky úspěšnější a tak snížily na poločasový rozdíl 6 gólů (10:16).
Druhý poločas zahájily lépe domácí, kterým se podařilo snížit na rozdíl čtyř branek. Čtyřgólové vedení se dařilo hájit Turnovankám až do 51. minuty, kdy byl stav 21:25. Devět minut je v házené dlouhá doba a hostujícím ženám z Turnova, s jednou hráčkou v poli na vystřídání, docházely síly. Chebské ženy až v 60. minutě snížily na 24:26, ale to už se z vítězství mohly radovat hráčky z Českého ráje. Poslední branku vstřelila pár vteřin před koncem turnovská Petra Suchardová.
Vedoucí družstva žen Vlaďka Ševrová: „Radost z vybojovaného vítězství a zisku dvou bodů byla veliká a zasloužená. Předvedly jsme kolektivní výkon, hezké akce z rychlých útoků, podařilo se sehrát několik nacvičených signálů… Střeleckým tahounem byla v tomto utkání L. Ševrová, ale do střelecké listiny jsme se zapsaly všechny hrající v poli.“

11. Sokol II Kobylisy B 8 1 0 7 151:188 2

* HÁZENÁ, II. liga, mladší dorostenky: TJ Turnov – Sokol Písek 15:28 (7:13). Sestava (branky): D. Hrochová – E. Berndtová (5/5), A. Hrancová (4), Š. Hatašová (2), A. Svobodová (2), V. Víšková (2), B. Adamová, A. Christovová, A. M. Marko, Kris. Nováková, K. Sladová.
* HÁZENÁ, II. liga, mladší dorostenky: FK Hvězda Cheb – TJ  Turnov 19:17 (8:9). Sestava (branky): D. Hrochová – A. Svobodová (5/1), E. Berndtová (3/3), V. Víšková (3), A. Hrancová (2), A. Christovová (1), M. A. Marko (1), K. Sladová (1), L. Holmanová. V 11členné tabulce jsou dívky na 9. místě.
Připravila Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

FOTBAL

WILD WOMEN PROBÍRALY PREMIÉROVÝ PODZIM
*FOTBAL / První část nové kapitoly historie semilské kopané byla napsána. Nově vzniklý tým dívek, hrající momentálně pod hlavičkou FK Přepeře, má za sebou podzimní část mistrovské sezony 2017 – 2018 okresního přeboru žáků, řízeného OFS Jičín. Byť sportovní výsledky rozhodně nejsou špičkové, start juniorek je atraktivní nejen pro chlapecké soupeře, ale také diváky v obcích. O víkendu se v semilské pizzerii da Giorgio hodnotil podzim. Ač je v hráčském kádru evidováno 26 hráček, v osmi dvojzápasech jich na trávník vyběhlo pouze 17, takže v plném počtu se hrálo jen ve dvou případech! Bohužel některé hráčky skončily z různých důvodů ještě před zahájením sezony, další naopak přibyly, ať už jde o talentovanou Káju Šulavovou či Páju Bartoníčkovou. Novickami jsou také Karolína Frísová a Anežka Bažantová. „Nejvíc nás mrzí přístup jablonecké enklávy v čele s gólmankou Živělovou, která na podzim nenastoupila do jediného zápasu, takže jsem do brány musela jít i já,“ postěžovala si za realizační tým trenérka Dagmar Kašíková, která poté z pracovních důvodu pozastavila svou činnost u týmu.
Dlužno dodat, že právě v premiéře přišla nejhorší porážka Wild Women doma od Chomutic 1:23, když historicky první oficiální branku vstřelila Kateřina Tichánková. V brance se potom začala dobře jevit Adéla Novotná, ale pouhé tři odchytané víkendy jsou na získání větších zkušeností žalostně málo. Mezi tyčemi tak musela několikrát zaskočit univerzální Jaruška Bucková, která krom dvou vstřelených branek měla mezi čtyřmi brankářkami nejlepší průměr obdržených gólů na zápas. Nejpoctivější hráčkou je bezesporu téměř se stoprocentní účastí Zuzana Žigová, která si zároveň připsala i dva střelecké úspěchy. Spolu s ní tvoří zdravé jádro ještě Sára Mihálová, Natálie Matěchová, již zmíněná Bucková a nejlepší kanonýrka Jenifer Dagmar Špidlenová, která má spolu s jedním hattrickem celkem šest gólových zářezů.

Podzimní dosažená bilance 17-0-0-17-13:189-0 bodů a logicky poslední místo ve dvanáctičlenné tabulce příliš optimismu pro jaro nedává, ale všechno si teprve sedá. Už poslední utkání s Milíčevsí (3:4) naznačilo jisté zlepšení a k prvnímu mistrovskému bodíku bylo hodně blízko. „Hlavní je to, že na holkách je vidět zájem a snaha se fotbal učit,“ vyzdvihuje spolupracující trenér David Grebeníček. Jeho slova potvrdil i mezinárodní halový turnaj, který proběhl v hale pražských Bohemians v sobotu 11. listopadu. Přepeřské Semilanky, hlásící se k odkazu turnovských WW, tu mezi šesti celky obsadily především díky třem trefám Buckové slušné 4. místo, když v přímém souboji o „bramborovou“ medaili se jim podařilo porazit jeden ze tří zde startujících německých týmů žen!

Před mladými fotbalistkami je teď dlouhá zima, v níž budou mít na čem makat. „Ještě v přípravě potřebujeme doplnit tým dalšími adeptkami, a mezi nimi snad objevíme i nějakou další gólmanku,“ doufají členové realizačního týmu. Ambiciózním jarním cílem je v každém případě důstojné odehrání druhé části soutěže a opustit poslední místo. Pak ale přijde to nejtěžší. Většina hráček totiž završí dorostenecký věk, který dovolil tuto herní výjimku mezi žáky, a bude třeba se rozhodnout co dál!? Pokud by se podařilo transformovat, a především aktivovat rozprášené divoženky Turnova, a popř. i Jablonce, mohla by se v Pojizeří kopat třeba ženská divize.Jenomže to už je zase jiná kapitola, kterou by musely napsat především hráčky, a samozřejmě také funkcionáři, ochotní tomu dát svůj čas a v neposlední řadě také nějací sponzoři…
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

FLORBAL

* FLORBAL, národní liga, 10. kolo: FBC Štíři České Budějovice – TJ Turnov 8:4 (4:0, 1:4, 3:0). Branky: 4. Lukáš Malý, 9. Václav Hejplík, 12. Radek Hanák, 15. Lukáš Malý, 27. Radek Hanák, 52. Michal Matějček, 58. Radek Hanák, 60. Ondřej Šimek – 28. Vojtěch Rondoš, 31. Jaroslav Nezdara, 34. Vojtěch Palatínus, 36. Štěpán Matěcha; rozhodčí: Zbyněk Pěnička – Michal Šafář; vyloučení: 3:4 + Tomáš Vitásek 5; využití: 5:2; diváků: 120; zásahy brankářů: Radek Kulhan 14 – Lukáš Rudolf 27.
Hodnocení trenéra Turnova Jaroslava Markse: „V zápase o vítězství domácích rozhodlo využití přesilových her, ve druhé části jsme se přiblížili k domácímu týmu na rozdíl jediné branky, ale opět jsme inkasovali v oslabení.“
Jan Kovář, Jan_Kovar@seznam.cz

JUDO

SKVĚLÉ BRONZY NAŠICH NEJMLADŠÍCH JUDISTICKÝCH NADĚJÍ
Ve 4. kole samurajské katany konaném 18. listopadu v Jablonci nad Nisou startovalo 310 mladých judistek a judistů z 28 oddílů. Turnovské judistické naděje obsadily v hlavní kategorii U13 + U15 3. místo, stejně jako jejich mladší následovníci v kategorii U9 + U11. Z našeho oddílu startovalo 37 dětí.
Nejlepší výkon podali se dvěma a více vítězstvími: Dolanský Matěj, Hobelant Matyáš, Hyka Tomáš, Hyka Matěj, Anděl Lukáš, Drbohlav Štěpán, Housa Daniel, Drobník Vojtěch, Dědek Jakub, Cicvárek Matěj, Vítek Daniel, Kostnarová Ludmila, Rachmetov Vít.Putovní pohár a Samurajskou katanu v kategorii U13 + U15 za rok 2017 získal poprvé JC DDM Chlumec.