COLOURS OF OSTRAVA PO TURNOVSKU

0

V pátek 20. listopadu večer budete moci zažít něco, co v Turnově opravdu ještě nebylo. „Po zářijových příznivých ohlasech návštěvníků lokomotivního depa v rámci oslav 150 let železnice Turnov – Kralupy nad Vltavou, jsme si řekli, že na tom opravdu něco je, když návštěvníci byli nadšeni z prostor depa, a ptali se, proč tady neuděláme nějakou kulturní akci,“ říká Ivan Novák, místopředseda Klubu přátel železnic Českého ráje. Slovo dalo slovo a klub nyní ve spolupráci s kacanovským sdružením Radosti přichází s opravdu mimořádnou akcí, která má s trochou nadsázky v Česku jediné srovnání, a to hudební festival Colours of Ostrava!

201511182202_vakci_226_015_depo

I v Turnově se bude koncertovat v industriálním prostředí mezi lokomotivami, vagony, nářadím, plošinami a dalšími technickými doplňky novými či historickými! Tato ojedinělá akce možná spustí celý cyklus hudby a divadla v bývalé turnovské topírně! „Stejně jako na začátku v září, tak i tentokrát bude z peronu nádraží do depa jezdit kyvadlová doprava v podobě motorového vozu řady 152. Návštěvníky odvezeme po skončení akce i zpět, takže auto mohou nechat u terminálu či před nádražní budovou,“ přibližuje Novák.

První motoráček z nádraží do depa vyjede v 19.00 hodin, akce samotná začíná ve 20.00 hodin. Vystoupí kapely: Waldovy Matušky, FD band a The Boband. Atmosféru večera dotvoří modelky a hostesky, organizátoři avizují ještě jedno překvapení navíc!

201511182202_vakci_227_015_depo

Lokomotivní depo Turnov sloužilo svému účelu celé 20. století až do roku 2001. V roce 2005 jej České dráhy úplně opustily a nebýt lidí z Depa historických vozidel v Lužné u Rakovníka, kteří si zde udělali pobočku, patrně by dnes bylo hodně zchátralé. Naštěstí k tomu nedošlo. Přijďte na mimořádnou akci, podpořte kulturu trochu jinak!

Související články (celkem 4)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.