ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI V DEPU!

0

V sobotu 27. srpna do Českého ráje naposledy o prázdninách pojede parní vlak tažený lokomotivou řady 310. A současně ožije i bývalé lokomotivní depo Turnov. Od 9.00 do 17.00 hodin zde proběhne Muzejní den. Zájemci se budou moci podívat na modelové kolejiště, v provozu bude úzkorozchodná železnice, vystaveny jsou tu motorové a parní lokomotivy. A to není všechno – od 19.00 hodin se zde koná akce, jakou nikde jinde nezažijete: OPEN AIR S PÁROU! SUMMER JAM V DEPU 2016.

V 19.00 hodin odjíždí pro zájemce zdarma do depa parní vlak z nádraží. Pořadí vystupujících kapel: 19.30 Ovčie kiahne, 20.30 Lety mimo, 21.30 Snap Call. Vstupné činí 100 Kč, v případě deště se akce přesune dovnitř depa.

„Tato akce navazuje na předešlé, společně s lidmi z Klubu přátel železnic Českého ráje jsme se rozhodli využít atraktivního areálu lokomotivního depa. Myslím, že je to velmi zajímavé prostředí jako stvořené pro muziku. Poslední prázdninovou sobotu to bude takový malý hudební festival. Doufám, že bude příjemné počasí, takže by se to mohlo vše odehrát venku. Jako pódium poslouží železniční vagony, v dalších vozech bude občerstvení a zázemí,“ přibližuje za pořadatele Honza Bílý, kterého veřejnost zná především z akcí v Kacanovech.

Kromě srpnového Open air s párou se v prostorách železničního depa uskuteční letos ještě jedna hudební lahůdka pro opravdové fajnšmekry! – 12. listopadu zde vystoupí legendární zpěvačka JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ (Copánky, V stínu kapradiny, Publikum tvé jsem já…). Jedná se o naprosto nezaměnitelnou a nekonformní zpěvačku, osobnost, která si vydobyla renomé i ve Velké Británii, kam emigrovala v roce 1983. Od začátku tisíciletí se opět vracívá pravidelně do Čech, používá pseudonym Uriel. Večer 12. listopadu do úspěšného konce dotáhne v depu kacanovská kapela  Ovčie kiahne.

Související články (celkem 4)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.