STAROČESKÉ TRHY S NÁVŠTĚVNICKÝM REKORDEM

0

Za dva víkendové dny 30. a 31. května branami turnovských Staročeských trhů prošlo 10.200 platících návštěvníků, což je rekord srovnatelný snad jen s dobou před 12 lety, kdy byla návštěvnost podobná (to bylo v roce, kdy byla otevřena druhá scéna v parku). „Čím si letošní mimořádný zájem vysvětluji? Tradičně vyšlo počasí, pomohla nám média v propagaci a pomohli samotní řemeslníci. Letos jich sem chtělo přijet přes patnáct set! Vybrali jsme sto osmdesát. Myslím, že je tady k vidění to nejlepší v republice. Samotní řemeslníci, mistři svého oboru, říkají, že u nás jsou trhy s nejlepší atmosférou,“ hodnotí za pořadatele Vladimíra Jakouběová, ředitelka Muzea Českého ráje.

201506021637_rep_86_015_trhy

Také se podle ní podařilo nenásilně oddělit zóny, kde se zboží prodává od části vyčleněné jen na občerstvení a kolem Kamenářského domu soustředit řemeslníky, kteří zájemcům předvádějí svůj um. „Letos se také moji kolegyni Marcele Beranové podařilo výborně sestavit kulturní program. Nematuji, že by hlediště před oběma scénami bylo tak plné od ráno do večera. Při koncertu sourozenců Ulrychových stáli lidé v parku až mezi stánky, to tady ještě opravdu nikdy nebylo. Také je to tím, že muzejníci mají trhy za svoji srdeční záležitost, každý se na nich nějak podílí. Někdo je na pokladně, další točí pivo nebo řídí dopravu. Tohle všechno se potom přenáší do celkové atmosféry,“ dodává Jakouběová.

201506021637_rep_87_015_trhy

Lze ještě něco vylepšit? To jde samozřejmě vždy, byť zde již opravdu jen drobnosti. Podle paní ředitelky by mohlo na místě být ještě více řemeslníků, kteří lidem předvádějí svoji práci, důležité je zachování pestrosti v nabídce, určitě to tedy nikdy nebude o tom, že by řemeslníků přijel dvojnásobek. Prvořadá je jejich kvalita a citlivý výběr. „Letos se v samém závěru stalo něco, co člověku dává sílu do stovek hodin příprav dalšího ročníku. Byla neděle večer, trhy skončily, návštěvníci odešli. A trhovci nebalili, nechtělo se jim odjet. Sedli si na trávu do hloučků, diskutovali, bavili se historkami a postřehy z proběhlých dvou dnů, domlouvali se, kde a kdy se zase uvidí. Jen jsem to vše tiše s úžasem pozorovala a v té chvíli si říkala, že to je přece úžasná odměna za všechnu tu námahu. Řemeslníci nám to takhle vrátili…,“ dodala Vladimíra Jakouběová.

201506021637_rep_88_015_trhy

Další snímky najdete na Facebooku TvA – ZDE

201506021637_rep_89_015_trhy

201506021638_rep_90_015_trhy

Související články (celkem 18)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.