MLADÍ TURNOVŠTÍ ATLETI BRALI V OSTRAVĚ ZLATO A STŘÍBRO

0

Víkendový „Gigant“ dorostu a juniorů v Ostravě je již minulostí. Výprava AC Turnov skládající se z devíti atletů a tří trenérů zde za zpřísněných hygienických podmínek vybojovala mnoho skvělých výsledků! Především se v ostravské atletické hale dařilo našim chodcům, kteří vybojovali dva cenné kovy.

Titul mistra ČR si domů odvezl dorostenecký chodec Roman Hanyk! 5 000 m chůze, taková byla vzdálenost, kterou Roman musel ujít k titulu. Závod byl odstartován zároveň s juniory, kteří mu pomohli určitě i k jeho skvělému osobnímu rekordu 24:53,39 min.
Druhou medaili získala mezi juniorkami stříbrná Jana Zikmundová na trati 3 000 m chůze. Jana obhajovala titul mistryně z loňského roku. To se jí bohužel nepovedlo, pro letošní sezonu jí patří titul vicemistryně v čase 14:41,72 min. Mezi juniorkami jsme měli zastoupení také v Elišce Martínkové, která útočila dokonce na národní rekord. Ten jí v cíli unikl o vteřinu a o chvíli později byla navíc smolně diskvalifikována.
Na finálových pozicích se pak umístila většina dalších turnovských atletů. V sobotu si 5. místo při své premiéře na vysokých překážkách (60 m př.) vybojovala juniorka Lucie Sajdlová (na titulním snímku) v novém oddílovém rekordu 9,48 s a následně přidala ještě 7. místo v běhu na 400 m za 59,41 s. Na půlce se představil zkušený junior Michal Hanyk, který ve finále doběhl v halovém osobním rekordu 1:56,37 min na 5. místě. Stejné umístění vybojovala také juniorská běžkyně Jana Pekařová v závodě na 1 500 m (4:56,84 min PB) a na dvojnásobné trati přidala 6. místo za 10:55,69 min. Poslední finálové umístění patří dorostenci Adamu Malému za 6. místo v běhu na 1 500 m, který navíc závod dokončil v halovém osobním rekordu 4:21,13 min. Dále byl Adam devátý i na dvojnásobné trati (9:32,49 min PB).

Těsně před branami finále skončila dorostenecká překážkářka Nela Vaníčková, která ve svém rozběhu skončila pátá za 9,06 s. Nela musela přerušit značnou část přípravy po zranění kotníků a věříme, že na hlavní sezonu bude již v plné síle. Své první juniorské mistrovství má za sebou vícebojař Cyril Žerava, jenž vybojoval 9. místo v tyči (370 cm) a prvně si v závodě vyzkoušel juniorskou 6 kg kouli, kterou poslal do vzdálenosti 11,48 m, což mu vyneslo 12. místo.

Musím poděkovat atletům a trenérům za výbornou reprezentaci. Pro všechny z nich to byl první start v sezoně. Navíc měli velmi ztížené tréninkové podmínky, třeba oproti atletům z Prahy, Ostravy či Plzně, kteří mohou trénovat v atletických halách či tunelech. I tak se jim povedlo dosáhnout výborných výsledků, všichni se nakonec vešli i do první desítky celkového pořadí. Viděli jsme také spoustu osobních rekordů, což je při prvním startu v sezoně opravdu nevídaná záležitost. Osobně mě velmi mrzí diskvalifikace Elišky Martínkové, dle mého názoru byla neoprávněná. I v atletice jsou však rozhodčí pouze lidé, kteří mají právo na chybu. Eliška svou dominancí předvedla, že je již závodnice úplně jiné třídy a rozhodně má navíc, než jen bojovat o medaile na MČR. Moc se těšíme, co nám předvede společně i s dalšími atlety venku na dráze. Už jen tento jediný závod v halové sezoně ukázal, že turnovskou mládež čeká vynikající sezona 2021.
Tomáš Krištof, vedoucí trenér AC Turnov, e-mail: kristof.tomas93@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.