BETLÉM V ZAHRADĚ V PŘEPEŘÍCH: KAŽDÝ ROK BUDU PŘIDÁVAT NOVÉ FIGURY, ŘÍKÁ JEHO TVŮRCE

0

Betlém v soukromé zahradě v Přepeřích láká k návštěvě místní i přespolní. Svatá rodina, Tři králové, velbloud, kravička, ovečky. „Betlém jsme měli doma odjakživa, vždy byl v naší rodině součástí Vánoc. Asi před pěti lety jsem si říkal, že bych postavil větší betlém na zahradě. Jako základ jsem si vzal Ladovy obrázky, jednotlivé figury si překreslím na papír, nazvětšuji a udělám šablony. Abych vyřezával z jednoho kusu, to jsem si netroufl, tak jsem zvolil metodu jednotlivých ořezaných a k sobě sešroubovaných fošen,“ uvádí Martin Adam, jehož betlém najdete v zahradě u domu na okraji Přepeř.

Betlém v Přepeřích

Vloni tu byla jen Svatá rodina a Tři králové, letos přibyly další figury. „Každý rok budu přidávat další. Udělám sv. Martina na koni, ponocného, další ovečky s pasáčkem, přidám děti, bábu s nůší, jednou bude plná zahrada,“ přibližuje svoji vizi Martin Adam, který figurám sám šije i šaty. Už dnes je jeho betlém poměrně velkou atrakcí. Od první adventní neděle k němu chodí místní, každý den se zastaví děti ze školky, jak se to rozkřiklo, přicházejí i lidé z okolí. „Každý je vítán,“ uzavírá Martin Adam, kterého mnoho lidí na Turnovsku zná jako vyhlášeného malíře pokojů. Úžasnou atmosféru má jeho betlém večer, kdy je krásně nasvícený.

Letos také vůbec poprvé slavnostně v Přepeřích na návsi první adventní neděli rozsvítili krásně ozdobený vánoční strom. V kulturním programu vystoupily děti z místní školy, k dispozici bylo občerstvení, na setkání odhadem přišlo na 400 lidí!

Související články (celkem 4)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.