A LIDÉ PŘICHÁZEJÍ! BETLÉM V ZAHRADĚ V PŘEPEŘÍCH NEMÁ O NÁVŠTĚVNÍKY NOUZI ANI LETOS

0

I letos v době adventu lidé přicházejí k domku rodiny Adamových na okraji Přepeř nedaleko železniční tratě. I letos jsou to denně desítky lidí, dopoledne jsou tu na návštěvě pravidelně vycházkou děti z mateřské školy s paní učitelkou. Svatá rodina, Tři králové, velbloud, kravička, ovečky. „Betlém patří k Vánocům, měli jsme ho doma odjakživa. Asi před pěti lety jsem si říkal, že bych postavil větší betlém na zahradě. Jako základ jsem si vzal Ladovy obrázky, jednotlivé figury si překreslím na papír, nazvětšuji a udělám šablony. Abych vyřezával z jednoho kusu, to jsem si netroufl, tak jsem zvolil metodu jednotlivých ořezaných a k sobě sešroubovaných fošen,“ komentoval už vloni své dílo Martin Adam.

Také letos betlém zkrášluje zahradu u rodinného domu. Přibyly čtyři figury – sv. Martin na koni, ponocný s funkčním rohem, zvoník se zvonicí, bába s nůší a také několik zvířat. Ostatně – přesně, jak autor vloni sliboval. Letos, když se nekonalo slavnostní rozsvěcení vánočních stromů v Turnově, Přepeřích, ani nikde jinde, tak to jakoby bezděčně nutí ještě více lidí k návštěvě přepeřského betléma. „Když jsme doma, uvaříme svařák a příchozím ho nabízíme jen tak zadarmo. Lidé se zastaví, děti se vyfotí s Ježíškem a jesličkami a zase jdou,“ komentuje prostě skutečnost adventních dnů Martin Adam.

Jak dodává, má představu, že figury betléma jednou zaplní celou zahradu. „Historické postavy už jsou tady prakticky všechny, tak mě napadlo, že by tu mohli stát muzikanti a sbor malých dětí a každou hodinu by pro příchozí hráli a zpívali koledy. Je to jen zatím taková představa, to nebude hned…“ uzavřel Martin Adam. Jak se to ale ostatně stalo v předchozích letech, v jeho případě je od představy k realizaci poměrně přímá cesta! Tak se budeme těšit.

Betlém v soukromé zahradě v Přepeřích…

…cíl vycházek lidí z okolí…

Letos Martin Adam přidal čtyři nové postavy, postupně budou přibývat další…

Související články (celkem 4)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.