KINO A VÝSTAVY V ŘÍJNU

0

Turnovské kino v říjnu nabízí mj. premiéru filmu Román pro muže podle scénáře Michala Viewegha s Miroslavem Donutilem v hlavní roli, můžete do kina zajít na film Kuky se vrací a na místě si popovídat s jedním z filmových výtvarníků. Zajímavá je pozvánka do Malé Skála, kde se od 13. do 15. října uskuteční festival outdoorových filmů. Začíná se v místní sokolovně každý den v 18.00 hodin. Z výstav je tu mj. ve čtvrtek 14. října vernisáž v turnovském muzeu, kde se představí nová expozice o desetiletí archeologických prací v Maškových zahradách.

* Středa 6. října od 20.00 hodin: SERIOUS MAN, černá komedie USA ve filmovém klubu. Komedie Ethana a Joela Coenových se zpravidla týkají outsiderů, jimž se daří množit svoje trable a zužovat si cestu z nich. To je i případ univerzitního profesora v nejlepších letech, rozhodně ale ne v nejlepším období života.
* Čtvrtek 7. až sobota 9. října od 20.00 hodin, neděle 10. října od 17.30 hodin: ROMÁN PRO MUŽE. Podle vlastního bestselleru Román pro muže napsal Michal Viewegh scénář ke stejnojmenné komedii, která má všechny předpoklady stát se diváckým hitem podzimu. Kromě toho, že autorovy knihy proměněné ve filmy v kinech neselhávají, by měly být zárukou úspěchu i jméno Tomáše Bařiny, režiséra prvního dílu Bobulí, a hvězdná herecká sestava, jíž vévodí Miroslav Donutil.

* Středa 13. října od 20.00 hodin: KUKY SE VRACÍ. Klubové představení filmu Jana Svěráka obohatí osobní účastí výtvarník snímku Jakub Dvorský.

* Čtvrtek 14. října od 17.30 hodin a v pátek 15. října od 20.00 hodin: ROZCHOD. Francouzská lékařka žijící svůj rodinný život s manželem a dvěma dětmi je náhle zasažena vášní k zedníkovi, který přestavuje její dům…

* Čtvrtek 14. října od 20.00 hodin: NEBE, PEKLO. Český dokument o neobvyklých sexuálních praktikách bez přídechu skandalizace a bulvarizace se soustředí na čtyři osoby praktikujíci BDSM (bondage – dominance – sado – maso).
* Sobota 16. října od 20.00 hodin a neděle 17. října od 17.30 hodin: POSTRADATELNÍ. Film USA. Příběh několika žoldáků je jakýmsi loučením staré generace akčních hrdinů, jako jsou Stallone nebo Schwarzenegger a nástupu nových tvrdých chlápků – zejména Jasona Stathama.
* Středa 20. října od 20.00 hodin: TRIK. Polská napínavá kriminálka s humornými prvky vypráví příběh geniálních podvodníků, kteří vymyslí mistrovský plán, jak se pomstít těm, kteří je zradili.
* Čtvrtek 21. října a pátek 22. října od 20.00 hodin: 22 VÝSTŘELŮ. Francouzský film. Jean Reno v roli bývalého mafiána, který žije rodinný život, ale jen do chvíle, než ho dožene jeho minulost a on skončí s 22 kulkami v těle. Podaří se mu však přežít a jeho krutá pomsta na sebe nenechá dlouho čekat.

* Sobota 23. října od 20.00 hodin a neděle 24. října od 17.30 hodin: AGORA. Španělsko-americký film. Příběh ze starověkého Egypta pod římskou nadvládou, plný vášní a komfliktů.

* Středa 27. října od 17.30 hodin a ve čtvrtek 28. října od 20.00 hodin: REYKJAVÍK. Islandský horor. Texaský masakr motorovou pilou prošpikovaný černým humorem ve stylu Evil Dead, přenesený na palubu lodi poblíž temných vod islandského Rejkjavíku. Skupinu turistů zachrání ze ztroskotané výpravy stará velrybářská loď. Její posádka však nutně potřebuje čerstvou návnadu…

* Středa 27. října od 20.00 hodin: BEZVA CHLAP, Norská komedie. Severská hvězda Stellan Skarsgard hraje muže, který potřebuje po návratu z krimu začít nový život, jen neví, jestli s pomocí jeho gangsterských kámošů nebo ženských. Těžko hodnotit, co je v jeho případě lepší.
* Pátek 29. a sobota 30. října od 17.30 hodin a neděle 31. října od 15.00 hodin: KARATE KID. Americko-čínský rodinný a akční film. Nová verze osmdesátkového fenoménu o žáku, jeho učiteli a jejich nepřátelích se odehrává v Číně a „pana Miyagiho“ ztvárnil Jackie Chan.
* Pátek 29. a sobota 30. října od 20.00 hodin: ZÁLOŽNÍ PLÁN. Romantická komedie USA. Zoe (Jennifer Lopez) má za sebou spoustu let partnerských vztahů, ale najít toho pravého se jí nikdy nepodařilo. Protože se jí zdá, že hledání už trvá příliš dlouho, rozhodne se stát matkou na vlastní pěst a domluví si návštěvu lékaře za účelem umělého oplodnění. Téhož dne ale potká Stana (Alex O’Loughlin) – muže, který na ni působí velice nadějným dojmem.

* Neděle 31. října od 17.30 hodin: KAJÍNEK. Nejznámější český vězeň bojuje o svou pověst v akčním filmu režiséra Jákla.

FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ

V době od 13. do 15. října probíhá na Malé Skále v sokolovně Mezinárodní festival outdoorových filmů. K vidění bude to nejlepší, co bylo v oboru natočeno! Začátky vždy v 18.00 hodin, rezervace na e-mailu: office@mammut.cz a tel. 482 728 273. Vstupné na jeden blok včetně doprovodného programu 70 Kč. Program ke stažení ZDE.

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum a Kamenářský dům jsou návštěvníkům otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, Kamenářský dům denně s polední pauzou od 12.00 do 13.00 (o víkendu je polední pauza v muzeu od 12.00 do 13.00 hodin). Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy:

– Kamenářský dům. Nová expozice věnovaná vztahům mezi významnými kamenářskými městy Turnov a Idar-Oberstein (partnerské město Turnova v Německu) především v průběhu 18. a počátku 19. století. Do 21. října je zde k vidění putovní výstava III. ročníku Expedice Nepál.

n201010060830_vakci_119_maskova V galerii muzea je od 14. října do 31. ledna připravena výstava „Archeologický výzkum v Turnově – Maškových zahradách deset let poté, aneb experiment v archeologii“. Návštěvníci uvidí nejenom restaurované archeologické nálezy, ale určitě je zaujmou i tři prostorové modely pravěkých vesnic, jejichž pozůstatky byly v Maškových zahradách při záchranných výzkumech prozkoumány. Mezi další návštěvnické „taháky“ patří i nároží staveb z mladší doby kamenné, mladší doby bronzové a doby římské, která jsou v měřítku 1:1 zrekonstruována přímo v prostorách galerie. Jsou zde prezentovány všechny důležité technologie staveb nadzemních dřevěných konstrukcí, které byly v pravěku na našem území užívány. Dále se návštěvníci mohou těšit na speciální keramickou pec pro výpal velkých hliněných zásobnic. Při této příležitosti vyšla i malá publika právě na téma Maškových zahrad a archeologie. Vernisáž výstavy bude 14. října od 17.00 hodin.

Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

– Od 23. září do 21. října je v muzeu k vidění putovní výstava III. ročníku Expedice Nepál. Pro návštěvníky je připravena bohatá fotodokumentace a videoprojekce, díky nimž se mohou seznámit s činností třetího ročníku expedice. Více informací o projektu na http://pomoctibetu.atmado.cz

– Ve Výstavním sále ve 3. patře probíhá do 31. října výstava „Země na obzoru“ Studia Cave canem Petry a Jiřího Kučerových. Studio Cave canem se zabývá především designem skla. Zaměřuje se zejména na současné pojetí dekoru. Produkce sestává zejména z užitých tvarů, jako jsou vázy, mísy a sklenice, ale patří sem i originální skleněné doplňky nebo obrazy. Jedná se o ruční výrobu v menších sériích, ale lze realizovat i větší projekty jako například vybavení veřejných nebo soukromých prostor originálním sklem a obrazy.

 

* Galerie SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Od 2. října do 6. listopadu zde budou k vidění fotografie Fotoklubu Soudkovitost z Aše.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin. Od 11. října do 12. listopadu zde probíhá výstava obrazů Karla Procházky (vernisáž 11. října od 17.00 hodin).

* GALERIE MAXIART, náměstí Českého ráje čp. 4 uvádí od 1. do 30. října výstavu „Umělci po roce 1900“.

 

ZA HUMNY

Klub železničních modelářů Liberec pořádá v prostorách lokomotivního depa v Liberci unikátní výstavu modelů. V provozu bude také zdejší jedno z největších modelových kolejišť v republice. Akce se uskuteční ve středu 27. října od 14.00 do 17.00 hodin a od 28. do 31. října v době od 9.00 do 17.00 hodin. Více na www.kzmliberec.wz.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.