Víkendové pozvánky: Rally Bohemia, parní vlak…

0

Je tu další prázdninový víkend s bohatou nabídkou pozvánek. V pátek se v areálu Pivovaru Rohozec uskuteční další ze série letních koncertů, v sobotu poprvé v létě do Českého ráje vyjede parní vlak a v obou víkendových dnech se naším regionem proženou závodní vozy Rally Bohemia (ZDE).

TURNOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO
* Pátek: Komentovaná prohlídka galerie Granát (od 9.00 do 17.00 hodin) a „kamenářská“ prohlídka města (od 14.00 hodin, sraz v infocentru), večery s hudbou a divadlem před Střelnicí (vždy od 19.00 hodin).
* Sobota: Jízdy historických parních vlaků Českým rájem. Jak se šilo na statku – prázdninový program oživí expozici na Dlaskově statku s názvem „Kolovrátek, stav i jehla“. Řemeslné dílny, kde se návštěvníci seznámí s tradičními technikami předení, tkaní, pletení, háčkování, vyšívání nebo paličkování. Techniky si vyzkouší a zároveň se dozvědí o postupu zpracování. Dlaskův statek, Dolánky u Turnova, vždy od 9.00 do 17.00 hodin. Poslechové večery před Střelnicí (vždy od 19.00 hodin).
* Neděle: Prohlídka kostela sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích (9.00–12.00). Loutkáři hrají pro děti na Dlaskově statku (11.00, 13.00 a 15.00 hodin).
Podrobnosti na www.infocentrum-turnov.cz.

Pátek 10. července
* DIVADLO DIVSE – CO JE TO PROTI POMNĚNKÁM. Malovaná pohádka podle stejnojmenné literární předlohy Daisy Mrázkové. Po představení bude připravena výtvarná dílna pod vedením hereček. Turnovské léto, před Střelnicí od 19.00 hodin, vstup zdarma.
* VECHTROVNA, Rakousy – na cyklostezce Greenway Jizera, koncert: The Boband. Začátek v 19.00 hodin.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Cikánská noc. Trio Romano, Terne Čhave. Večerní koncert dvou nejznámějších českých romských kapel – od 20.00 hodin.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: GORALE (revival Čechomor) a ROUDEN BAND – koncert v areálu Pivovaru Rohozec. Začátek ve 20.30 hodin, vstupné 100 Kč.

Sobota 11. července
* JÍZDY PARNÍCH VLAKŮ. Vlaky tažené historickou parní lokomotivou pojedou o sobotách 11. července, 1. srpna, 15. srpna a 29. srpna. Trasy: Turnov – Semily a Turnov – Rovensko pod Troskami. Ve stanicích Turnov a Rovensko pod Troskami budou v divadelním voze soupravy probíhat loutková představení LS Na Židli pro děti.
Z Turnova vlak vyjíždí směr Semily v 9.50 hodin, zastavuje na všech zastávkách na trase. Příjezd do Semil v 10.46 hodin. Odjezd v 11.17 hodin, příjezd do Turnova ve 12.06 hodin.
Směr Rovensko pod Troskami vlak z Turnova vyjíždí ve 13.52 hodin, opět zastavuje na všech zastávkách na trase. Příjezd do Rovenska p. Tr. v 14.33 hodin. Odjezd v 15.37 hodin, příjezd do Turnova v 16.16 hodin.
Více informací najdete na stránkách Klubu přátel železnic Českého ráje www.3100134.cz.
* VECHTROVNA, Rakousy – na cyklostezce Greenway Jizera, divadlo: Ruda Hancvencl. Začátek v 15.00 hodin.
* ELTON JOHN – GOODBYE YELLOW BRICK ROAD. Sedmé studiové album anglického hudebníka. Poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19.00 hodin, vstup zdarma.
* DĚDKOVÉ A LAXIGAL. Večer s nestárnoucími hity. Autokemp a koupaliště Kacanovy, začátek v 18.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* THE BOBAND – písně BOBA DYLANA. Nádvoří zámku Hrubá Skála od 20.00 hodin, předprodej recepce hotelu HS, 150 Kč.

Kultura, výstavy a kino, sport

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.