TURNOV OBSTÁL JAKO POŘADATEL PRESTIŽNÍ MEZINÁRODNÍ AKCE

0

V pátek 15. a v sobotu 16. prosince se na turnovském zimním stadionu uskutečnilo mezinárodní mistrovství České republiky v krasobruslení. Akce se zúčastnily reprezentační týmy juniorů i dospělých z Česka, Polska, Maďarska a Slovenska. Turnov se tak na dva dny stal hlavním krasobruslařským městem v republice.

Po oba dny tuto pro město výjimečnou akci v hledišti sledovalo větší množství diváků, soutěž tak měla příjemnou diváckou kulisu, ve které samozřejmě vynikala podpora domácím závodníkům. Výjimečná akce to byla také pro Městskou sportovní Turnov.

Jak přiblížil manažer Maškovy zahrady Tomáš Špinka, prestižnější akce tu zatím nebyla (ZDE).

„Pro nás to znamenalo mnoho věcí v přípravě, třeba ledovou plochu jsme museli zvednout o centimetr, aby byl led měkčí a při dopadu při otočkách pro krasobruslaře příjemnější. Sundávali jsme asi 20 skel z mantinelů, pro rozhodčí jsme museli vytvořit provizorní vyvýšenou plochu na místě střídaček a zařídit mnoho dalších větších i menších drobností. Samozřejmostí byl profesionální catering. Pomáhali jsme s ubytováním, kromě Turnova bydlela většina výprav na zámku ve Svijanech,“ uvedl Tomáš Špinka. Jak dodal, z počátku byly obavy, že zimní stadion není vyhřívaný, na to si ale velmi rychle závodníci zvykli, naopak kvitovali větší sepjetí s publikem a celkový servis ze strany místních pořadatelů. „Podstatná část rozhodčích a startujících do Turnova přiletěla přímo z Číny, kde se konala celosvětová Grand Prix. Zdejší podmínky hodnotili jako v některých ohledech i lepší, což nás samozřejmě potěšilo,“ dodal Špinka. Největší vrásky na čele mu za oba dny udělala Česká televize – především z pohledu technického zázemí. I to se ale nakonec zvládlo. Ve zpravodajství ČT se již objevily dva krátké příspěvky, měl by se ještě v nejbližších dnech vysílat delší záznam.
(TvA)

ČESKO ZNÁ KRASOBRUSLAŘSKÉ MISTRY PRO TENTO ROK
V Turnově se uprostřed prosince rozdělovaly republikové tituly v krasobruslení na Four Nationals, společném šampionátu Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Kromě toho se také Barbora Vránková, Kateřina a Daniel Mrázkovi, Barbora Kucianová s Martinem Bidařem a Georgii Reshtenko přidali k Natálii a Filipovi Taschlerovým a budou Česko reprezentovat na mistrovství Evropy. To proběhne od 8. do 14. ledna v litevském Kaunasu.

Mezi ženami obhájila svůj loňský titul Barbora Vránková. „Můj loňský a letošní titul se nedá porovnávat. Byly to úplně odlišné situace, v něčem to bylo teď těžší. Ale jasný úkol vždy je koncentrovat se na jednotlivé programy, v tom to bylo stejné,“ řekla po závodě. Druhá v rámci českého pořadí skončila Eliška Březinová, třetí Michaela Vrašťáková.

Mistry republiky v tancích na ledě se stali Kateřina a Daniel Mrázkovi, kteří svou jízdou dojali zaplněný turnovský stadion. „Byla jsem nervózní z jednoho elementu, který jsme měnili, ale povedl se. Ale celkově jsem spokojená a chceme pracovat směrem k Evropě,“ řekla po jízdě Kateřina a bratr ji doplnil: „Ze začátku sezony byl pro nás náročnější krátký tanec, protože klasická hudba, jakou máme na volnou, je pro nás jednodušší. Zajeli jsme solidní jízdu, a navíc před plnou halou.“

Mezi muži si mistrovský titul vyjel Georgii Reshtenko. „Jsem s výsledkem spokojený, ale jak jsem po krátkém programu říkal, že na volnou jízdu už budu méně nervózní, tak vůbec ne. Tlak jsme cítili asi všichni, jde o nominaci na mistrovství Evropy,“ dodal Reshtenko, který měl během jízdy nečekaný problém s kostýmem, kdy se mu vykasala zadní část košile.

Celkové výsledky a bodové zisky najdete zde: https://www.czechskating.org/files/calendar/3622/vysledky/index.htm
(Zdroj: TZ MČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.