ČERVENCOVÉ (PRÁZDNINOVÉ) SPORTOVNÍ POZVÁNKY

0

Prázdninová sportovní nabídka tradičně spíše než do diváckých ochozů zve k aktivnímu trávení volného času dětí i dospělých. V Turnově jsou o prázdninách k dispozici hřiště buď volně přístupná, nebo přístupná po dohodě, k dispozici je samozřejmě i areál Maškovy zahrady, který vstupuje do své páté sezony.

PROVOZ HŘIŠŤ A SPORTOVIŠŤ O PRÁZDNINÁCH
V období letních prázdnin mohou rodiče s dětmi a široká veřejnost navštěvovat v Turnově několik hřišť, sportovišť a otevřených dětských a školních hřišť. Některá jsou volně přístupná, jiná mají vymezeny určené dny a hodiny. Podrobnosti najdete v provozním řádu každého hřiště.

* ORANŽOVÉ HŘIŠTĚ (Duhová energie), Alešova ul. Pondělí až neděle 8.00–20.00 hod. Volně přístupné hřiště z části s asfaltovým a z části s umělým povrchem. Správce R. Reichl, tel. 737 766 255.

* ATLETICKÝ STADION, Skálova ul. Pondělí až neděle 8.00–20.00 hod. Volně přístupné. Pro organizované skupiny informace v kanceláři MST tel. 702 156 662. Součástí sportoviště je i volně přístupné workoutové hřiště.

* VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ S UMĚLOU TRÁVOU A HŘIŠTĚ NA BEACHVOLEJBAL, MAŠKOVA ZAHRADA. Hřiště pro malou kopanou, tenis, volejbal, nohejbal, streetball a hřiště na beach volejbal jsou přístupná veřejnosti a návštěvníkům dle provozní doby koupaliště nebo dle dohody. Při případném pronájmu bude hřiště na čas pronájmu uzavřené. Informace v pokladně koupaliště.

* HŘIŠTĚ ZA SOKOLOVNOU, TURNOV – MAŠOV. Pondělí až neděle 8.00–20.00 hod. Správce hřiště p. Baraňuk, tel. 732 701 707. Děti a mládež mají vstup zdarma.

* HŘIŠTĚ TJ TURNOV, DALIMĚŘICE – BEZRUČOVA UL. Volně přístupné hřiště s umělým povrchem s možností pronájmu pro organizované skupiny. Objednávky – tel. 739 589 524, 604 109 976 (dlouhodobé rezervace na 481 321 435). Hřiště s mantinely a ochrannými sítěmi má rozměry hrací plochy 40 x 20 m. Děti a mládež mají volný vstup dle provozních informací na hřišti.

* ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽIŽKOVA 518, Turnov. Červenec: pondělí až sobota 9.00-17.00 hod. Srpen: pondělí až pátek 12.00-20.00 hod. Správce hřiště, tel. 739 988 748. Děti a mládež s doprovodem rodičů mají vstup zdarma. Dospělí se zájmem o pronájem hřiště – zpoplatněno dle platného ceníku (bližší informace poskytne správce).

* GYMNÁZIUM TURNOV, ul. Jana Palacha, Turnov. Přístup po předchozí telefonické dohodě. Správce hřiště – tel. 778 538 618.

* VENKOVNÍ POSILOVNA V RÝVOVÝCH SADECH. Volně přístupné venkovní fitness hřiště pro mládež, dospělé a seniory s cvičebními prvky.

* HŘIŠTĚ POD ZŠ SKÁLOVA (ALEŠOVA UL.), Prouskova ul. Pondělí až neděle 8.00–20.00 hod. Volně přístupné hřiště.

* ZÁKLADNÍ ŠKOLA 28. ŘÍJNA 18, Turnov. V červenci a srpnu není možné hřiště využívat z důvodu jeho rekonstrukce.
(Zdroj: Lenka Karásková, odbor školství, kultury a sportu, MěÚ Turnov)

Areál Maškovy zahrady

AREÁL MAŠKOVA ZAHRADA
Areál koupaliště v Maškově zahradě je otevřen o prázdninách denně od 9.00 do 20.00 hodin. Zavřeno je pouze při nepřízni počasí, proto za deště a chladna sledujte internetové nebo facebookové stránky areálu. Těšit se můžete na osvědčené vodní atrakce jako tobogán, skluzavku kamikadze, trojskluzavku nebo malou dětskou skluzavku. V areálu je k dispozici multifunkční hřiště, minigolf, šlapací autíčka či stolní tenis. Je tu také beach volejbalové hřiště. Parkoviště pro návštěvníky je zdarma.
Novinkou pro letošní sezonu jsou animační programy, které jsou připravovány ve spolupráci s centrem volného času Žlutá ponorka Turnov. Relax v Maškově zahradě vám zpestří třeba zorbingové koule, večerní koupání s hudbou, malování na obličej, zumba nebo speciální program Turnovského hudebního léta 2020.
Kromě koupaliště s atrakcemi mohou návštěvníci využít okolní plochy areálu, kde najdou skatepark, 560 metrů dlouhou in-line dráhu (vhodnou například i pro výuku dětí na kole) nebo dětské hřiště. Velkým letošním lákadlem pro dospělé i děti budou nové dva okruhy pumptracku v celkové délce přes 300 metrů – otevřeno má být v srpnu.
Aktuální informace najdete na www.maskova-zahrada.cz.

Jak to na koupališti aktuálně vypadá, zjistíte z on-line přenosu z webové kamery:

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.