DALŠÍ KRUHOVÝ OBJEZD SLOUŽÍ VEŘEJNOSTI

0

Turnovští motoristé by mohli z minulosti jmenovat několik nepřehledných a nebezpečných křižovatek ve městě. Třeba ta na křížení ulic Nádražní, Bezručovy a Palackého, která patřila léta k těm, kde se ve špičkách tvořily dlouhé fronty. Dnes tudy projedete vcelku v pohodě. Je zde kruhový objezd. Další kruhová křižovatka vznikla nedávno v Sobotecké ulici u bývalého zábavního centra Magic a další u Baťovny v centru města. Letošní letní turistická sezona byla v Turnově poznamenána rozsáhlými stavebními aktivitami, a sice zejména v souvislosti s pracemi na rekonstrukci kanalizací v projektu Čistá Jizera. A také pracemi na nové kruhové křižovatce u židovského hřbitova, která byla z posledních nebezpečných.

Práce zde byly ukončeny na konci října, od té doby nová kruhová křižovatka slouží veřejnosti. V úterý 10. listopadu se tu uskutečnilo slavnostní zprovoznění za účasti náměstků hejtmana Libereckého kraje Martina Seppa a Víta Příkaského a dalších hostů (komunikace je v majetku kraje, projekt na úpravu křižovatky zaplatilo město ze svého rozpočtu).

n200911110840_zap_498_09_kruhak

n200911110850_zap_499_09_kruhak

n200911110840_zap_500_09_kruhak

Náklady na úpravu křižovatky přesáhly 24 milionů korun – spolufinacováno bylo Evropskou unií z fondu regionálního rozvoje. Jak při slavnostním aktu zaznělo, nová turnovská křižovatka je v něčem výjimečná. Její osvětlení bylo realizováno podle nejnovějších poznatků odborníků. Mělo by být úsporné a současně bezpečné. Osvětlení tohoto druhu bylo v Turnově instalováno jako první v republice! Křižovatka bude ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu a Policií ČR zahrnuta do sledování dopravní nehodovosti a po ročním provozu bude vyhodnocen stav vlivu osvětlení na nehodovost v tomto úseku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.