Víkendové pozvánky: oslavy ZŠ Skálova a Letnice

0

Dnes Noc kostelů na Valdštejně, v sobotu vrcholí oslavy 100. výročí ZŠ Skálova, víkendová hlavní pozvánka je na alternativu Staročeským trhům – v areálu Dlaskova statku se konají Letnice! Ze sportu jsou zde sobotní on-line závody kolem Maškovky.

Pátek 25. května
* NOC KOSTELŮ NA VALDŠTEJNĚ. Celorepubliková akce, k níž se kaple sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně opět připojuje zajímavým hudebním programem a netradiční prohlídkou kaple. V rámci koncertů v podání Martina Hyblera a Jany Kubánkové zazní díla autorů J. S. Bacha, F. Kreislera, E. Schulhoffa, M. Hyblera a dalších. Hrad Valdštejn od 19.00 do 21.30 hodin.

Sobota 26. května
* ZŠ SKÁLOVA SLAVÍ 110 LET! Podrobný program ZDE.
* MACKIE MESSER KLEZMER BAND. Koncert turnovské skupiny Mackie Messer Klezmer Band, která se označuje jako „první a jediná kapela z Českého ráje hrající židovskou muziku po svém“. Přivítáno bude nové CD „Shein“. Synagoga Turnov, Krajířova ulice, od 18.00 hodin.

Sobota 26. a neděle 27. května
* LETNICE NA DLASKOVĚ STATKU. Program ZDE.
* ZÁMEK SYCHROV: POHÁDKOVÝ PARK. Akce k Mezinárodnímu dni dětí plná her a soutěží s pohádkovými bytostmi. Při splnění soutěžních úkolů každé dítě obdrží cenu. Vždy od 9.00 do 16.00 hodin.

Neděle 27. května
* Od 17.00 hodin vystoupí v kostele sv. Jiří v Přáslavicích–Karlovicích PĚVECKÝ SBOR ANTONÍN DVOŘÁK z Turnova.

Sportovní pozvánky:

Sobota 26. května
* O POHÁR STAROSTY MĚSTA, 3. ročník in-line bruslařských závodů v Maškově zahradě. Začátek ve 13.00 hodin. Závodit se bude v jednotlivých kategoriích od nejmladších účastníků až po dospělé závodníky. Kapacita závodníků je omezena a registrovat se mohou zájemci na http://www.sportinline.cz/inline-zavody/, kde najdou také další propozice závodu. Připraven je i bohatý doprovodný program.
* FOTBAL / I. B třída: Pěnčín – Doksy, Semilsko-OP: Mírová – Bozkov B, OS: Tatobity – Přepeře C (vše 17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.