Víkendové pozvánky: oslavy ZŠ Skálova a Letnice

0

Dnes Noc kostelů na Valdštejně, v sobotu vrcholí oslavy 100. výročí ZŠ Skálova, víkendová hlavní pozvánka je na alternativu Staročeským trhům – v areálu Dlaskova statku se konají Letnice! Ze sportu jsou zde sobotní on-line závody kolem Maškovky.

Pátek 25. května
* NOC KOSTELŮ NA VALDŠTEJNĚ. Celorepubliková akce, k níž se kaple sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně opět připojuje zajímavým hudebním programem a netradiční prohlídkou kaple. V rámci koncertů v podání Martina Hyblera a Jany Kubánkové zazní díla autorů J. S. Bacha, F. Kreislera, E. Schulhoffa, M. Hyblera a dalších. Hrad Valdštejn od 19.00 do 21.30 hodin.

Sobota 26. května
* ZŠ SKÁLOVA SLAVÍ 110 LET! Podrobný program ZDE.
* MACKIE MESSER KLEZMER BAND. Koncert turnovské skupiny Mackie Messer Klezmer Band, která se označuje jako „první a jediná kapela z Českého ráje hrající židovskou muziku po svém“. Přivítáno bude nové CD „Shein“. Synagoga Turnov, Krajířova ulice, od 18.00 hodin.

Sobota 26. a neděle 27. května
* LETNICE NA DLASKOVĚ STATKU. Program ZDE.
* ZÁMEK SYCHROV: POHÁDKOVÝ PARK. Akce k Mezinárodnímu dni dětí plná her a soutěží s pohádkovými bytostmi. Při splnění soutěžních úkolů každé dítě obdrží cenu. Vždy od 9.00 do 16.00 hodin.

Neděle 27. května
* Od 17.00 hodin vystoupí v kostele sv. Jiří v Přáslavicích–Karlovicích PĚVECKÝ SBOR ANTONÍN DVOŘÁK z Turnova.

Sportovní pozvánky:

Sobota 26. května
* O POHÁR STAROSTY MĚSTA, 3. ročník in-line bruslařských závodů v Maškově zahradě. Začátek ve 13.00 hodin. Závodit se bude v jednotlivých kategoriích od nejmladších účastníků až po dospělé závodníky. Kapacita závodníků je omezena a registrovat se mohou zájemci na http://www.sportinline.cz/inline-zavody/, kde najdou také další propozice závodu. Připraven je i bohatý doprovodný program.
* FOTBAL / I. B třída: Pěnčín – Doksy, Semilsko-OP: Mírová – Bozkov B, OS: Tatobity – Přepeře C (vše 17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.