SILNÝ VÍTR V OHRAZENICÍCH PŘEVRÁTIL NÁVĚS ZA KAMIONEM, ZÁKAZ VSTUPU DO METELKOVÝCH SADŮ

0

Snad všechny sbory profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek zaměstnal v noci na dnešní den silný vítr, který řádil v Libereckém kraji. Krajské operační a informační středisko HZS LK přijalo do dnešní sedmé hodiny ranní neuvěřitelných 240 událostí a toto číslo stále stoupá.

V drtivé většině případů hasiči odstraňovali spadané stromy přes silnice, na dráty elektrického vedení či budovy. Vítr taktéž strhával střechy, plechy a bral s sebou skoro vše, co nebylo jakkoliv upevněno. Nejsložitější zásah řešili hasiči z České Lípy v Havlíčkově ulici, kde poryvy větru doslova strhly celou střechu z budovy tamního internátu. Hasiči střechu zajistili a evakuovali z budovy celkem 36 dětí. V Kryštofově Údolí po 20. hodině zase hasiči odstranili ze silnice celý altán, který silný vítr přemístil ze zahrady, a po jeho odklizení museli ještě pořezat spadlý strom.

V neděli 10. března ve 21.40 hodin byl vyhlášen poplach pro jednotku Turnov, která vyjížděla společně s turnovskými profesionálními hasiči k dopravní nehodě na komunikaci Liberec – Turnov, kde byl před odbočkou na Prahu převrácený nákladní přívěs. „Komunikace byla z důvodu nehody uzavřena přes oba pruhy vozovky, ze Semil byl povolán na vyproštění jeřáb. Zásah komplikoval prudký vítr a běžná nehoda se stala poměrně nebezpečným zásahem,“ přiblížil Martin Bartoníček, velitel SHM Turnov.
Turnovská jednotka byla z místa nehody vyslána libereckým operačním střediskem na další zásah, a to uvolnění komunikace po pádu stromu ve Třtí. „Kolem 22. hodiny nabral vítr největší intenzitu, v jednu chvíli hasiči vyjížděli s veškerou dostupnou technikou na odstranění polomů a zprůjezdnění komunikací,“ popsal Martin Bartoníček.
Z důvodu pádu stromů a polomů z ulice alej Legií bylo nutné uzavřít Metelkovy sady. Jednotka řešila polomy ve městě do 1.30 hodin a dnes ráno v 6.30 hodin byla opět volána na další výjezd ke spadlému stromu na Výšince. „Jako velitel musím vyjádřit jednotce velký dík za obětavý výkon a profesionální přístup při řešení řady událostí způsobených povětrnostními vlivy,“ dodal Bartoníček.

Zákaz vstupu do Metelkových sadů, hrozí pád dřevin!
Z důvodu polomů a pádu dřevin po noční větrné smršti je omezen vstup do turnovských Metelkových sadů (z ulice alej Legií). Prostor je označen výstražnou páskou.

(Zdroj: TZ HZS LK a město Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.