Víkendové pozvánky

0

Svátek jablka v Pěnčíně, divadelní představení, koncerty a především akce ke stému výročí republiky. A také dvě výjimečné výstavy v turnovském muzeu (ZDE).

Čtvrtek 25. – neděle 28. října
* SVÁTEK JABLKA 2018 – 17. ročník regionální výstavy v KD Pěnčín. Vždy od 9.00 do 18.00 hodin. Doprovodné výstavy: včela a její svět, okrasné ptactvo a myslivost. V neděli 28. října od 15.00 hodin hraje Cimbálová muzika Dušana Kotlára.

Pátek 26. října
* POKREVNÍ BRATŘI. Po dvouleté odmlce se na divadelní prkna vrací turnovská Společnost bloumající veřejnosti. S představením Klozet se dostala až na Jiráskův Hronov a nyní doufá, že se její nová inscenace Pokrevní bratři vydá podobným směrem. Jak si poradí s normálním životem v přiděleném bytě dva chlapíci, kteří doposud žili v ústavu? Hrají: Jakub Chundela, Petr Hofhans, Bára Halamová a Matěj Hajn. Premiéra. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin.
* AGENTŮRA DRAHOUŠEK. Divadelní spolek Jirásek z Olešnice všechny srdečně zve na reprízu divadelní hry – komedie Rudolfa Trinnera je o falešné sňatkové kanceláři, která zprostředkuje sňatky všeho druhu. Ale má jen jednoho ženicha a jednu nevěstu. Jak dlouho toto může fungovat? KD Kacanovy od 19.30 hodin.

Sobota 27. října
* DÝŇOVÁ SLAVNOST. Nepromarněte šanci zpříjemnit si nástup chladně nevlídného podzimu a přijďte od 15.00 hodin do hasičského domečku v Křečovicích u Rovenska pod Troskami. Přineste si sebou: dýni, ostrý nůž, pevnou lžičku na vydlabávání a lampion. Strašidelné převleky pro děti a dospělé vítány. Součástí akce je lampionový průvod.
* Občanský spolek Dědina k výročí 100 let republiky připravil vystoupení PĚVECKÉHO SBORU ANTONÍN DVOŘÁK z Turnova pod vedením Bohuslava Lédla. Uslyšíte spirituály, lidové písně a známé árie od A. Dvořáka. KD Tatobity od 19.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Neděle 28. října
* STÁTNÍ HRAD TROSKY – ROZLOUČENÍ S HRADEM. Sváteční den plný sokolnických ukázek, písní flétnového dua a jízdy na koníkovi. Od 9.00 do 16.00 hodin. Viz www.hrad-trosky.eu.
* ČESKOSLOVENSKO, LÉTA NADĚJÍ A ZTRÁT. Výročí vzniku ČSR si turnovské muzeum připomene výstavou reflexí zrodu a následných tří dramatických desetiletí existence státu (států) Čechů a Slováků v tradičních uměleckořemeslných oborech regionů Turnovska a Železnobrodska, tedy ve skle, šperku, stříbrnictví a glyptice z let 1918-1948.
* KONEČNĚ VE VLASTNÍM! TURNOV 1918. Historická výstava připomínající významné výročí vzniku republiky bude na pozadí tzv. velkých dějin prezentovat běžný život v regionu v poslední fázi existence monarchie a první týdny dění v novém státě. Slavnostní zahájení výstavy v 16.00 hodin. Výstavní sál muzea Českého ráje do 30. prosince.
* SPIRITUÁL KVINTET – koncert konaný ke 100. výročí založení republiky. Od 17.00 hodin v sále radnice v Rovensku pod Troskami. Předkapelou bude kapela Zemědým z Hradce Králové, vstupné dobrovolné.
* 100. VÝROČÍ VZNIKU REPUBLIKY. Akce v Turnově začíná na náměstí již ve 13.00 hodin. Více ZDE.

Sportovní pozvánky

Sobota 27. října
* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – Červený Kostelec. Tělocvična ZŠ v Rovensku pod Troskami od 10.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Višňová, I. A třída: Jenišovice – VTJ Rapid (14.00).

Neděle 28. října
* FOTBAL / DIVIZE: FK Turnov – Mšeno (14.30).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.