OSLAVY DNE VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU 28. ŘÍJNA 2018

0

V neděli 28. října proběhne v Turnově hlavní část oslav stého výročí republiky. Kulturní program na náměstí začíná ve 13.00 hodin, veřejnost se poprvé bude moci podívat do nové radnice ve Skálově ulici, v muzeu proběhnou vernisáže výstav, zasazena bude pamětní lípa, slavnostní večer se koná od 18.00 hodin na Střelnici.

PROGRAM:
13.00 Slavnostní zahájení na náměstí Českého ráje za doprovodu dechové kapely Turnovanky a Selské jízdy Český ráj
13.00–16.00 Kulturní program na náměstí Českého ráje – Turnovanka, Cimbálová muzika Dušana Kotlára, Waldovy Matušky (občerstvení zajištěno)
13.00–16.00 Prohlídka radnice a nové radnice ve Skálově ulici, promítání dokumentu o Turnovu a komentované prohlídky
14.00 Vyhlášení soutěže Turnov za 100 let (radnice)
15.00 Sázení pamětní lípy (park u letního kina)
16.00 Vernisáž výstavy „Konečně ve vlastním!“ (Muzeum Českého ráje)
17.00 Pietní vzpomínka, kladení věnců u pomníku ve Skálově ulici
18.00–20.00 Slavnostní večer v KC Střelnice: udělení cen města a medaile starosty, Podkrkonošský symfonický orchestr – koncert ke 100. výročí založení Československa (skladby B. Smetany, A. Dvořáka, J. Suka, V. Blodka), občerstvení po ukončení programu. Vstupenky na recepci KC Střelnice.

Na radnici v ul. A Dvořáka:
* Výstava Turnov za 100 let, práce žáků turnovských škol
* Výstava Proměny Turnova
* Výstava kronik města
* Zpřístupnění kanceláří vedení města
* Fotokoutek – možnost zhotovení originální vzpomínkové fotografie a drobný dárek pro návštěvníky

Otevřené Regionální turistické informační centrum na náměstí – možnost zakoupení upomínkových předmětů a reedice knihy Turnov/Český ráj

Na oslavy zvou: město Turnov a partneři (KC Turnov, Liberecký kraj, Muzeum Českého ráje, Pivovar Rohozec, Regionální turistické a informační centrum Turnov, Selská jízda Český ráj, Spolek rodáků a přátel Turnova, Skaut – středisko Štika Turnov. Součástí oslav je i kampaň VLAJKA PRO MASARYKA A ČESKOSLOVENSKO

„SIROTČINEC“ BUDE NAHRAZEN NOVÝM MĚSTSKÝM ÚŘADEM
Stavební práce na přestavbě bývalého Skálova sirotčince na městský úřad jdou do finiše. Přestože stavba nabrala na začátku zpoždění kvůli statickému zajištění, do dvou měsíců bude rekonstrukce kompletně dokončena.
Teoreticky by se úředníci mohli stěhovat ještě do konce roku, ale vedení turnovské radnice zvažuje, zda nenechat přesun úředníků až na leden. Důvodů je více. Na konci roku jsou plně vytížené stěhovací kapacity a sami úředníci jsou zaměstnaní uzavíráním agend.
A co vlastně bude v jednotlivých patrech nového městského úřadu? V suterénu bude technické zázemí, část bude využívat městská policie. Městští strážníci budou mít svou hlavní základnu v přízemí se samostatným vstupem do objektu. V přízemí bude dále sídlit odbor správní – občanské průkazy a cestovní doklady, matrika – včetně uchování toho nejcennějšího, tj. matričních knih. Místo zde bude i pro krizové řízení a požární ochranu.
O patro výš budou mít kanceláře úředníci z odboru sociálních věcí, nad nimi ve třetím nadzemním podlaží bude sídlit dopravní odbor a další méně navštěvované agendy. Ve čtvrtém podlaží najdete odbor přestupkového řízení, živnostenský úřad a v neposlední řadě odbor školství, kultury a sportu. Pod střechou vznikl prostor na velkou zasedací místnost.
„Jižní stranu objektu doplní exteriérové žaluzie s automatickým pohonem. V této části budovy se bojíme přehřívání, a proto byla doplněná také klimatizace. Druhá strana objektu bude mít žaluzie pouze v interiéru,“ popsal detaily starosta města Tomáš Hocke. Jak dodal, podlahy kanceláří budou z PVC, chodby pokryje dlažba.
Práce probíhaly a probíhají také v okolí nového městského úřadu, vedle ZŠ Skálova vznikla nová příjezdová cesta. Nyní se dláždí parkovací plochy u zadní strany objektu.
Rekonstrukce domu čp. 466 ve Skálově ulici přesáhne částku 60 milionů korun, stavbu provádí jablonecká firma Termil.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Objekt nové radnice ve Skálově ulici je před dokončením

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.