SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: HÁZENÁ, FLORBAL A VOLEJBAL

0

Tentokrát se z minulého víkendu sešly výsledky zápasů druholigových turnovských házenkářek a volejbalistek, máme i výsledkový servis z florbalu. Těšit nás může především vítězství házenkářek nad družstvem z pražských Vršovic. Průběh zápasu a výsledek jim může dát jistotu do dalších utkání.

HÁZENÁ

* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – Sokol Vršovice B 24:11 (14:8). Sestava (branky): L. Podhajská – L. Ševrová (6/4), Š. Gahlerová (5), A. Vítová (4), Ž. Palounková (3/1), L. Cvrčková (1), M. A. Marko (1), C. Soukupová (1), A. Šafářová (1), V. Ševrová (1), E. Berndtová, J. Nalezencová.
V neděli 21. října hostilo turnovské družstvo žen hráčky z „béčka“ pražských Vršovic. Pražanky byly před utkáním v druholigové tabulce se dvěma body na 7. místě, těsně nad turnovským celkem.
Turnovské házenkářky vedly v 8. minutě 4:2, ale hostující hráčky dokázaly do 11. minuty získat vedení na svoji stranu – 5:4. To však netrvalo dlouho. V 15. minutě svítil na ukazateli stav 7:5 a o dalších šest minut později vedly turnovské hráčky 10:6. Své vedení do konce poločasu Turnovanky navýšily na šest branek – 14:8.
Druhý poločas byl zcela v režii domácích hráček, které, ač se nedokázaly vyvarovat technickým chybám, byly úspěšné střelecky, zlepšily obrannou činnost a hlavně opravdu bojovaly kolektivně. A když se soupeřkám podařilo obranou projít, „zavřela“ bránu výborně chytající Lucie Podhajská, která vychytala několik vyložených „tutovek“ včetně pěti trestných sedmimetrových hodů.

* HÁZENÁ, II. liga, mladší dorostenky: TJ Turnov – HK Slavia VŠ Plzeň 15:21 (5:10). Sestava (branky): B. Andělová, M. Žmolilová – Š. Hatašová (6), B. Adamová (2), Nováková Kat. (2), Nováková Kris. (2), A. Víšková (2), E. Hanušová (1), B. Honzáková, K. Landecká, R. Pustajová, H. Rybáková.
V neděli 21. října přicestovaly k druholigovému utkání mladších dorostenek hráčky ze západočeské Plzně. Turnovské dorostenky byly bez zisku bodů a díky skóre na posledním místě tabulky. Plzeňský celek také ještě nezískal ligové body, a tak se čekalo hodně vyrovnané utkání, které bohužel lépe zvládly hostující hráčky.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

FLORBAL

* FLORBAL, národní liga, 7. kolo: TJ Turnov – FBC Plzeň 9:7 (2:4, 3:2, 4:1), hráno 20. října. Branky: 2. Vojtěch Palatínus, 7. Vojtěch Palatínus, 23. Vojtěch Kuneš, 29. Daniel Korych, 39. Vojtěch Palatínus, 41. Štěpán Matěcha, 42. Pavel Sekyra, 55. Tomáš Vitásek, 60. Vojtěch Palatínus; vyloučení: 2:1; diváků 58.
Domácí šli v úvodu střetnutí dvakrát do vedení díky přesným trefám Vojtěcha Palatínuse, hosté však v obou případech dokázali hned po několika sekundách manko smazat. V jedenácté minutě dokonce Plzeň využila přesilovou hru a ujala se vedení, které si v závěru první třetiny pojistila čtvrtou brankou, o kterou se po smolném odrazu zasloužil vlastním gólem turnovský obránce Vitásek. Po dvou třetinách vedla Plzeň 6:5, ale díky výbornému publiku se domácím podařilo v závěrečné třetině překlopit vývoj zápasu ve svůj prospěch.
Komentář trenéra Turnova Antonína Palatínuse: „V první třetině jsme hráli nezodpovědně do obrany a dovolili jsme soupeři dostat se do vedení. Do druhé třetiny jsme udělali několik změn, které nám pomohly výkon zlepšit. Třetí třetinu jsme odehráli podle představ a došli si pro vítězství. Příště tak musíme hrát celých 60 minut. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu.“

* FLORBAL, I. liga žen, 5. kolo: FBC Texas Longhorns – TJ Turnov 8:4 (1:1, 5:1, 2:2). Branky: 19. Leona Müllerová, 30. Barbora Bajerová, 42. Leona Müllerová, 58. Karolína Koťátková.
Komentář trenérky Turnova M. Urbanové: „Od začátku utkání panovala mírná nervozita, jelikož jsme měly z předešlých zápasů jasnou pointu, a tou byla výhra. Bohužel jsme ve velice vyrovnaném zápase obdržely laciné branky. Z tohoto utkání si bereme ponaučení do dalších bojů.“
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

VOLEJBAL

V sobotu 20. října přivítaly turnovské volejbalistky na své druholigové palubovce družstvo Žďáru nad Sázavou. Ve dvou velmi vyrovnaných utkáních, která byla na obou stranách plná skvělých volejbalových momentů, ale také celé řady nevynucených chyb, podlehly domácí hráčky svému soupeři dvakrát 2:3.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – Žďár nad Sázavou 2:3 (-24,-22,16,22,-18). Sestava: J. Krupařová (17 bodů v utkání), M. Hanzlová (22 bodů), J. Matějková (7 bodů), T. Kovářová (19 bodů), M. Maříková (6 bodů) a M. Plocová (3 body), K. Nováková – střídaly P. Vaníčková (7 bodů), Z. Svobodová (9 bodů), V. Bubáková a E. Zakouřilová.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – Žďár nad Sázavou 2:3 (-24,22,-16,17,-11). Sestava: J. Krupařová (19 bodů v utkání), M. Hanzlová (8 bodů), Z. Svobodová (6 bodů), T. Kovářová (11 bodů), M. Maříková (9 bodů), Š. Zakouřilová (3 body) a E. Zakouřilová – střídaly P. Vaníčková (10 bodů), J. Matějková (8 bodů) a M. Plocová (2 body).

Domácí hráčky získaly do druholigové tabulky další dva body, za což jsme moc rádi. Průběh zápasu ale naznačoval, že při troše sportovního štěstí a méně chyb byla další vítězství opravdu velmi blízko. S malou bodovou ztrátou, ale určitě s dalším získaným sebevědomím, jdeme v nové soutěži dál a těšíme se na další soupeře.
Další druholigové utkání odehrajeme proti Volejbalu Červený Kostelec v sobotu 27. října, ale tentokrát v náhradní hale – v tělocvičně ZŠ Rovensko pod Troskami. První utkání začíná v 10.00 hodin a všichni jste zváni.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.