SLACKLINEŘI NA TROSKÁCH

0

Nové sportovní odvětví zvané „slackline“ vzniklo před několika desítkami let v Yosemitském národním parku v USA. Je to nová forma provazochodectví, chodí se po „lajně“, asi dva a půl centimetru široké speciální stuze, která je zavěšená ve výšce a ukotvena pouze na začátku a na konci. To jednak dává možnost „lajnerům“ se jistit, a tím, že je „lajna“ pružná, tak kromě chůze diváci vidí kromě přemetů, pádů a pohupování i další akrobatické prvky. Slacklineři zavítali poprvé také do Českého ráje. O prvním prázdninovém víkendu byla jejich vystoupení součástí prohlídek hradu Trosky a týden na to se objeví na Kosti, kam se v sezoně ještě vrátí.

O krkolomné kousky nebyla o víkendu na Troskách nouze

Ustlat si na „lajně“?

Na Troskách se nadšenci pohybovali v průměru 50 metrů nad zemí, vzdálenost mezi hradními věžemi Pannou a Babou je necelých 100 metrů. V partě slacklinerů jsou mladí lidé z celé republiky, kteří mají za sebou podobná představení na dalších hradech v Česku. „Lajnou“ přemostili nedávno i pražské Staroměstské náměstí.

Na Troskách mezi nimi byla také Anna Kuchařová, která patří v tomto sportu mezi nejlepší na světě. Svůj um mj. vyzkoušela i v „mateřských“ Yosemitech. Na první pohled se všichni na „lajně“ pohybovali s velkou lehkostí a samozřejmostí. Ve skutečnosti je to na psychiku a tělesnou přípravu velmi náročná disciplína!

….v oblacích

Z Křenov

…odvážné

…podívaná

Od Újezda pod Troskami

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.