Víkendové pozvánky

0

V Rovensku pod Troskami o víkendu vrcholí pouť, v sobotu na Dlaskově statku proběhne posvícení se zajímavým kulturním programem. Ze sportu je tu třeba fotbalové derby Sedmihorek s Rovenskem pod Troskami.

Pátek 24. až neděle 26. září
* ROVENSKÁ POUŤ. Pouťové atrakce na náměstí. V neděli 26. září od 10.00 hod. mše v kostele sv. Václava věnovaná výročí 650 let Rovenska p. Tr. zakončená příjezdem svatého Václava (za přítomnosti biskupa Mons. ThDr. RNDr. Ladislava Hučka).

Pátek 24. září
* VE STODOLE U SLEPIC. Divadelní hit oblíbeného turnovského souboru Nakafráno. Hrají: Kateřina Hofhansová, Michaela Kunetková, Alena Tomášová a Romana Zemenová. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné 220 Kč.

Sobota 25. září
* SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ NA DLASKOVĚ STATKU. Program od 9.00 do 17.00 hod. Tradiční akce připomínající ukončení letní sklizně. V kulturním programu si přijdou na své děti, které se mohou těšit na pohádková představení, příznivci folklorního souboru Hořeňák i vyznavači bluegrassové hudby a folku. Návštěvníci také mohou vidět ukázku „strojení do kroje“ – živou demonstraci oblékání dívek a mužů do slavnostního pojizerského kroje. Chybět samozřejmě nebudou ani řemeslnický trh a tradiční posvícenské občerstvení.
Program:
10.00 Divadelní soubor Pruhované panenky – Tři neposlušná kůzlátka
11.00 Folklorní soubor Hořeňák, Lázně Bělohrad – pásmo písní a tanců
12.00 Divadelní soubor Pruhované panenky – Červená Karkulka
13.00 Strojení do kroje a představení krojových součástek
14.00 Folklorní soubor Hořeňák, Lázně Bělohrad – pásmo písní a tanců
15.00 Portrait – bluegrass, folk, Praha
Změna programu vyhrazena.
* NEJVĚTŠÍ OLDIES PARTY V ČESKÉM RÁJI. Zazní ty největší hity 80. a 90. let. Za djským pultem se představí DJ’S Momo / Mirra / Láďa Chudoba. Těšit se můžete na koktejlový ICE bar nebo profi-fotografa. Během večera budeme soutěžit o lahve sektu. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 100 Kč, pouze 18+.

Sportovní pozvánky:

Sobota 25. září
* STOLNÍ TENIS, divize, muži: Sokol Turnov A – Jiskra Raspenava. Začátek v sále sokolovny ve Skálově ulici v 16.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Rovensko, I. B třída: Jenišovice – Harrachov, Mírová – Lučany, OS-Semilsko: Tatobity – Studenec B (vše 16.30).
* FLORBAL / Národní liga: TJ Turnov – FAT PIPE Traverza Mukařov (20.00), hala TJ.

Neděle 26. září
* FOTBAL / OP-Jablonecko: M. Skála – Žel. Brod B (16.30), OP-Semilsko: Turnov B – Roztoky (16.30).
* FUTSAL / II. liga: FC Dalmach – FK Kladno (19.00), hala TJ.

KULTURA, SPORT, KINO A POZVÁNKY

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.