Víkendové pozvánky

0

Tentokrát do redakce dorazilo poměrně hodně pozvánek. V sobotu v atriu turnovského muzea vrcholí celotýdenní akce (NE)BLÁZNI TURNOVE (viz ZDE), v kempu v Sedmihorkách dnes startuje prestižní štafetový závod „250 Český ráj“ – ZDE. V sobotu se také konají závody na pumptracku v Maškovce, připravena je pouť v Pelešanech. V areálu Pivovaru Rohozec se můžete rozloučit s létem, v Jenišovicích je pro malé a velké připraven strašidelný les, na koupališti v Kacanovech proběhne hudební přehlídka. V nabídce jsou ještě další koncerty a divadlo, ze sportu je to fotbal a v neděli od 18.00 hodin začne sezona pro hokejisty HC Turnov 1931.

Pátek 17. září
* HITMAKERS & HOSTÉ. Turnovští rockeři s hosty otevřou novou sezonu koncertů Malé (domácí) scény. Kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 18. září
* O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH. Klasická, romantická pohádka má za sebou přibližně 300 úspěšných repríz po Čechách a Moravě. Vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Hraje pražské CziDivadlo. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* FOTBAL / ČFL: Přepeře – Hradec Králové B (10.15), KP: Rovensko – N. Bor (17.00), I. A třída: Sokol Pěnčín – Rychnov (16.30), I. B třída: Přepeře B – Jenišovice (14.00).
* PUMPTRACK / Srdce Českého ráje, resp. trať sportovního areálu v Maškově zahradě bude hostit další závod Official Longboard Race 2021. Od 10.00 hodin se v krytém stanu přímo na místě budou vydávat startovní čísla pro registrované závodníky, kteří mají hodinový čas na trénink a zkušební jízdu. Samotný závod bude odstartován v 11.00 hodin. Závod je určen závodníkům starším 18 let! Longboardy a skateboardy jsou povoleny s kolečky do maximálního průměru 92 mm s deskou opatřenou gripem bez držáků a zarážek. Není povolen elektro-pohon! V případě nepříznivého počasí je možné závod přesunout na neděli 19. září, více informací zájemci získají na www.pump-it.cz
* POUŤ V PELEŠANECH. Akce začíná v 10.00 na místním hřišti (asi 400 metrů pod parkovištěm pod Valdštejnem), připravena je střelnice, houpačky, skákací hrady, malování na obličej ad., od 13.00 hodin mohou děti a dospělí putovat za Večerníčkem.
* 13. ROHOZECKÉ LOUČENÍ S LÉTEM. Areál Pivovaru Rohozec od 11.00 hodin. Program pro děti, zahrají kapely Nonstop, Adaptace a Vaťák. Vyrazit můžete i na prohlídku pivovaru.
* PUNK PO 15 LETECH NA KOUPÁKU! Hudební přehlídka k 15. výročí od založení kapely OVČIE KIAHNĚ. Dále vystoupí skupiny AM I GOD a SNAP CALL. Koupaliště v Kacanovech od 18.00 hodin.
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH. Na trase, která bude osvětlena jen malými světélky, potkáte nejenom mnoho živých strašidel, ale také spoustu neživých exponátů, jako kosti, velkého pavouka a různá závěsná strašidla. Trasa je dlouhá asi 2,5 km a je vhodná i pro terénní kočárky. Malé a bojácné děti startují za světla 18.00-19.30, větší a odvážné děti 19.30-20.30, od 20.30 do 21.00 pouze bez baterky. Start: Jenišovice koupaliště. Vstupné 50 Kč pro děti od 4 let a dospělé, více na www.jenisovice-detem.cz.
* STABAT MATER, kostel sv. Václava v Rovensku pod Troskami od 18.00 hod. Vystoupení sopranistky Karolíny Cingrošové s kolegy Anitou Jírovskou – mezzosoprán a Kateřinou Málkovou – varhany.
* BLUES ROCK NONSENS 1984 a JAKUB NOHA BAND. Hudební večer. Malá (domácí) scéna, kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné

Neděle 19. září
* VÝTVARNÁ DÍLNA PODZIMNÍ, ŠIŠKOVÁ. Tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi je věnována nadcházejícímu podzimu. Na všechny děti se těší lektorky Eva, Simona a Šárka. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Turnov – Stráž p. R. (16.30).
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Slavoj Liberec (18.00) ZSLK.

KULTURA, SPORT, VÝSTAVY A KINO

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.