(NE)BLÁZNI, TURNOVE!

0

FOKUS Turnov zve na nový festival v rámci mezinárodních Týdnů pro duševní zdraví. Cílem je přiblížit veřejnosti témata spojená s duševním zdravím, zkušenosti lidí s duševním onemocněním, možné způsoby prevence duševních onemocnění i aktivity organizací působících v sociálně-zdravotní oblasti. FOKUS Turnov se do těchto aktivit zapojuje již dlouhá léta a vloni přišel s nápadem happeningu, který nazval (NE)BLÁZNI, TURNOVE! Akce se navzdory pandemii vydařila a dala tak základ snad již pravidelné turnovské události. Z jednodenního happeningu se stal týdenní festival, který proběhne v termínu 13.-18. září 2021 a jehož nosným tématem bude v letošním roce reforma psychiatrické péče.

* V pondělí 13. září proběhne od 10.00 hodin v kině Sféra promítání filmu Paralelní životy a následná beseda s PhDr. Petrem Winklerem, Ph.D., ředitelem Národního ústavu duševního zdraví, Mgr. Alenou Fialovou, specialistkou pro transformaci v PN Kosmonosy a peer konzultantem, člověkem se zkušeností s duševním onemocněním. Program je určen především pro studenty vybraných středních škol a veřejnost.

* V úterý 14. září má široká veřejnost možnost konzultací se spolupracujícími organizacemi a od 13.00 hodin s psychoterapeutem Petrem Šafrou. Na konzultaci je potřeba se předem objednat na tel. 775 083 008.

* Ve středu 15. září proběhne Den otevřených dveří Polyfunkčního komunitního centra ve Skálově ulici, a to s doprovodným programem a slavnostním přestřižením pásky ve 14.00 hodin. Navazuje od 15.00 hodin kulatý stůl se zástupci turnovských institucí a organizací, kteří se setkávají a pracují s lidmi s duševním onemocněním nebo s osobami ohroženými sociálním vyloučením.

* Ve čtvrtek 16. září bude v Městském divadle Turnov uvedena dojemná i vtipná, interaktivní inscenace o možném náhledu na svět s bipolární poruchou Všechny báječné věci s Danielem Krejčíkem v hlavní roli. Realizace je možná díky podpoře Kulturního centra Turnov. Začátek v 19.30 hodin, vstupné 250 Kč.

* V pátek 17. září se můžete v 10.00 hodin přidat ke skvělé „fokusí“ partě a vyrazit s klienty, zaměstnanci a přáteli na výlet s překvapením.

* V sobotu 18. září bude probíhat bohatý celodenní program v atriu muzea Českého ráje v Turnově, ukázky řemesel a terapeutických technik, představení a prodej výrobků, debaty s odborníky ad. Od 18.00 hodin následuje zahradní slavnost na zahradě Polyfunkčního komunitního centra ve Skálově ulici (za Novou radnicí).
Program v atriu muzea:
9.00 psychohygiena v ranní rose – jóga
9.45 zahájení, seznámení s programem a zdravice místostarostky Mgr. Petry Houškové
10.00 písničkování s folkovým uskupením Rezekvítek
10.30 reforma psychiatrické péče a komunitní služby v ČR – odborné téma neformálně a pro všechny
11.30 psychohygiena pohybem „Vše je v pohybu!“ – workshop s Janou Kubánkovou
13.00 psychohygiena hudbou „Vypněte své přístroje, zapněte hudbu okolí a rozezvučte tóny sebe sama“ – workshop s Janou Kubánkovou
14.00 psychohygiena dotekem – zvířata, rostliny a jiné příjemnosti
15.00 psychohygiena smíchem – klauniáda
16.00 hudebně–narativní program Jany Kubánkové a Martina Hyblera na housle, klavír a mysli nás všech, kteří právě posloucháme

Všichni obyvatelé Turnova i širokého okolí jsou srdečně zváni!!!
Informace o Fokusu, o nabízených aktivitách, možnosti využití služeb či prostor naleznete na www.fokusturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.