Víkendové pozvánky

0

Muzika, řemeslný jarmark, festival, dílna pro děti a rodiče v knihovně a vyhlídkové lety vrtulníkem. To je nadcházející víkend.

Pátek 17. července
* VECHTROVNA, Rakousy – na cyklostezce Greenway Jizera, koncert: Prago Union. Začátek v 19.00 hodin.
* PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR – ČTENÁŘSKÝ DENÍK. Navzdory koronaviru připravil Podkrkonošský symfonický orchestr další originální hudební program, tentokrát složený z klasické hudby vycházející ze slavné literatury. Koncertní program pod vedením italského dirigenta Graziana Sanvita svým uměleckým přednesem doprovodí herec Petr Stach. Na jevišti usedne zhruba 75 hudebníků, což slibuje nebývalý hudební zážitek. Turnovské léto, KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 350 Kč, děti do 15 let zdarma.

Sobota 18. července
* ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO. Malý řemeslný jarmark na podporu tradičních řemesel v atriu Muzea Českého ráje v Turnově. Jarmark doplní vystoupení flašinetáře a řemeslné dílny pro děti. Akce bude probíhat od 9.00 do 17.00 hodin, vstup zdarma. Své stánky v rámci řemeslného jarmarku rozprostře asi dvacítka řemeslníků, většina v atriu muzea, další u Kamenářského domu a na parkovišti u muzea.
* DOLÁNKY 2020 – LETNÍ HUDEBNÍ HAPPENING V ČESKÉM RÁJI. Areál v Dolánkách u Jizery od 12.00 hodin. Letos pro vás zahrají: BANAOPANK, MAKULE, SARAH AND THE ADAMS, ZNOUZECNOST, ZE DNA, FLASTR, THE SCOFFERS, ONDRA RUML, SCHODIŠTĚ, THE CHANCERS, PÓL McKÁNTRY s použitelnými pořadateli a zbylými muzikanty. Doprovodný program: aktivity pro malé i větší, nafukovací lezecká stěna, skákací hrad, trampolína, paddleboardy nad jezem, dílnička pro děti. Více na http://www.festivaldolanky.cz.
* GREGORY PORTER – BE GOOD. Oceňované album jazzového zpěváka. Poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19.00 hodin, vstup zdarma.
* WALDA GANG – Festival LIVE! LÉTO 2020, Malá Skála. Koncerty se konají ve fotbalovém areálu, kde se jinak koná Maloskalská noc. Areál otevřen od 17.00 hodin, předkapela Madam Royal od 18.00 hodin, hlavní koncert od 20.30 hodin, vstupné 290 Kč. Předprodej vstupenek online na www.maloskalskanoc.cz nebo v síti Ticketstream.

Neděle 19. července
* VYHLÍDKOVÉ LETY VRTULNÍKEM. Po několika letech se do Turnova vrací společnost Heliczech s vyhlídkovými lety vrtulníkem. Lety budou probíhat od 8.00 do 13.00 hodin. Místo startu a přistání je Na Lukách za autobusovým nádražím. Podrobnosti a objednávka vstupenek na www.forfreedays.cz/turnov.
* DÍLNA HEDVÁBNÁ A DRÁTKOVÁ. Tvoření z drátků a malování na hedvábí čeká na rodiny s dětmi při společném tvoření. Těší se na děti oblíbené lektorky Eva Šrajerová, Simona Bakešová a akademická malířka Eva Mastníková. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* VOUSY. Koncert pražské akustické kapely hrající židovskou hudbu v různých podobách. Synagoga Turnov v Krajířově ulici od 18.00 hodin.

KULTURA, SPORT, VÝSTAVY A KINO

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.